Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Yaz aylarının yaklaşması ile davet ve özel geceler de gelmeye başladı. Hatta davetiyeler gönderilmeye başlandı bile. Hal böyle olunca kadınların en çok merak ettiği konu olan kalıcı makyaj nasıl yapılır sorusu gündeme gelmektedir.

Kalıcı Makyaj Neden Önemli ?

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?
Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj çoğu kadının kendini daha iyi hissetmesini sağlar. Yoğun iş temposunda olan, cilt alerjisi olanlar, sporcular, sürekli bakımlı görünmek isteyip vakti olmayanlar için tasarlanan kalıcı makyaj sayesinde her zaman bakımlı ve doğal görünebilirsiniz. Derinin altına cildinize uygun olan renkli pigmentlerin enjekte edilmesiyle yapılan kalıcı makyaj suyla temas ettiğinde çıkmaz ve akma yapmaz. Bu noktada kalıcı makyaj çok faydalı ve pratik bir uygulamadır.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır ?

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?
Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Sabahları uyandıklarında genç ve bakımlı görünmek isteyen bayanların anti alerjik ürünlerin yerel anestezi ile cilt altına uygulanması ile yapılmaktadır. Ciltte alerjiye ve tahrişe neden olmayan bu uygulama aynı zamanda vücutta kapatılması istenen lekeler üzerine de uygulanabiliyor. Kaliteli bir güzellik salonunda uzman kişiler tarafından kalıcı makyaj yapılmasının hiçbir zararı yoktur. Ancak işin ehli olmayan kişilerin yapması kaş ve kirpiklerin yeşil renkte görünmesine neden olabileceği için dikkatli olunmalıdır.

Kalıcı Makyaj Hangi Bölgelere Uygulanır?

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Göz, kirpik, kaş ve dudaklar olmak üzere yüzde istenilen bölgelere rahatlıkla uygulanabilir. Özellikle kaş ve kirpikleri dökülerek seyrekleşen kişilerin daha güzel görünmesini sağlar. Uzun süre dayanıklı olması, yıkanırken, yüzerken suda akmaması ve cildi yıpratmaması açısından tercih edilmektedir. Ayrıca yüz ve boyun bölgesinde bulunan ciltte ki güneş lekelerinin kaybolmasını sağlar. Cildin daha pürüzsüz, parlak ve bakımlı görünmesine yardımcı olan kalıcı makyaj sizlere zaman tasarrufu sağlar.

1 – Dudaklara Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır ?

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Genellikle kırmızı, pembe, bordo ve gülkurusu renklerinde rujlar tercih edilmektedir. Doğal görünüm kazandıran bu renklerde uygulanan kalıcı makyaj sayesinde dudaklar daha dolgun görünmektedir. Dudak çevresindeki bozuklukları gidererek dudak hatlarının ortaya çıkmasını sağlar.

2 – Kalıcı Eyeliner Nasıl Yapılır ?

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Özellikle makyaj yapmaya yeni başlayan veya eyeliner sürmekte zorlanan bayanların tercih ettiği bu kalıcı makyaj göz altında ve göz üstünde olmak üzere kirpik diplerine uygulanır. Dikkatli bir şekilde yapılması gereken bir işlemdir. Genellikle siyah, lacivert ve kahve renkleri tercih edilerek doğal görünüm kazandırılır. Eyeliner kalınlığını ve uzunluğunu kendi isteğinize göre belirleyebilirsiniz.

3 – Kaşlara Kalıcı Makyaj Yapımı

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kaşları seyrek ve şekilsiz olanların daha düzgün ve belirgin kaşlara sahip olmasını sağlar. Öncelikle doğal kaş ve saç renginize uyumlu bir renk tonu belirlenir. Kılların seyrek olduğu yerlere kıl görünümü çizerek kaşlara dolgunluk kazandırılır. Ardından kaşlar belirlenen renge boyanır. Son olarak gölgelendirme yapılarak kaşların daha doğal görünmesi sağlanır. Yaklaşık 9 ay kadar rahatlıkla kullanabileceğiniz bu makyajın yapımı süresi kısadır. Çok uygun maliyetlerle yapılan bu yöntemin etkisinin daha uzun süre sürmesi için kaşlara 2 haftada bir balm uygulanması gerekir.

4 – Kalıcı Makyajın Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Profesyonel kişiler tarafından yapılması tavsiye edilen kalıcı makyajın hiçbir zararı yoktur. Tek kullanımlık kalıcı makyaj iğneleri ve boyaları kullanılarak yapılmalıdır. Yüzünüzü tahriş edecek uygulamalar yapılmamalıdır. Her gün su ve sabunla yıkanarak hijyen sağlanabilir.

Kalıcı makyaj nedir , kalıcı makyaj nasıl yapılır ve kalıcı makyaj hangi bölgelere yapılır sorularına cevap verdiğimiz bu yazımızda kalıcı dudak kontürü, kalıcı kıl tekniği ve kaş kontürü uygulaması gibi kalıcı makyajda kullanılan makyaj uygulamaları anlattık. Doğal bir görünüme sahip olan bu makyaj türü olarak kalıcı makyaj için uzman bir güzellik tasarımcısı tercih edilmelidir. Kalıcı makyaj uygulamaları arasında yer alan eyeliner uygulaması ve göz makyajı uygulaması gibi hassas bölgelerde yapılan, bu uygulamalarda herhangi bir sorun ile karşılaşmamak için uzman bir tasarımcı tercih edilmelidir.

Yoruma kapalı.