Liquid Keratin Nasıl Kullanılır? | 6 Adımda Kullanma Rehberi

Liquid Keratin Saça Nasıl Uygulanır?

Liquid keratin setini doğru bir şekilde kullanarak saçların mat, cansız ve kötü görünmesini önleyebilirsiniz. Peki, ama nasıl?

Çeşitli araştırmalar sonucunda işlem görmüş ve boya yapılmış saçlarda farklı sorunlar ortaya çıktığı görülmüştür. Genel olarak saçlardaki kırık, kopma, yanma, zor taranma, dökülme ve yavaş uzama gibi sorunların çözümü kesin olarak görülmemektedir. Ancak artık böyle bir durum söz konusu değildir. Liquid keratin sayesinde tüm saç problemlerinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Liquid Keratin Nedir?

Liquid Keratin

Kuaförlerin kullandığı keratin markaları arasında yer alan bu ürün saç köklerinden uçlara kadar etki etmektedir. Özellikle markanın geliştirdiği biyoteknolojik çalışmalar dikkat çekmektedir. Doğal ve patentli keratin içeren ürünlere sahip olan Liquid marka; saçlarda oluşabilecek kötü görünümün giderilmesinde etkilidir.

Liquid; diğer keratin bakımı ürünlerinden farklı olarak doğal yapısı ile dikkat çekmektedir. Bilindiği üzere diğer keratin markalarında formaldehit denilen, tehlikeli ve kimyasal olan zararlı bir madde bulunmaktadır. Ancak bu markada herhangi bir zararlı kimyasal madde bulunmamaktadır. Yani katkısız keratin içeren formüle sahiptir.

Liquid Keratin Nasıl Kullanılır? Saça Uygulama Şekli Nedir?

Liquid Keratin

Keratin botoks uygulamalarından dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunmaktadır. Özellikle daha kalıcı bir görünüm elde edilmek isteniyorsa, çeşitli ürünlerin bu bakımdan sonra kullanılması gerekmektedir. Yapılacak işlemde saçlara bolca silikon ve sentetik yüklenmektedir. Böylelikle saçlara pres yapılarak saç pullarının baskı altına alınması ve aralıkların tıkanması sağlanır.

Brezilya fönü veya saç bakım yağlarından daha kalıcı bir düzlüğe imkan sunan Liquid botoksun uygulama şekli şu şekildedir;

Adımlar Yapılacak İşlemler
1. adım İlk olarak saçlar iki defa sülfatsız, tuzsuz ve parabensiz

liquid keratin şampuan ile yıkanmalıdır. Daha sonra saçlar kurutma makinesi ve havluyla tamamen kurutulmalıdır.

2. adım Kurutma işleminin ardından bir kaba Liquid serumdan yeterli miktarda konulmalı ve saç dipleri hariç her yere sürülmelidir.
3. adım Tiftik tiftik ve yıpranmış saçlarda ise saç tellerinin birbirine yapışmamasına dikkat edilmelidir. Özellikle bu tür saçları ara sıra tarakla  taramak faydalı olmaktadır. Serum sonrası saçları düz bir şekilde kurumaya bırakmak gerekir.
4. adım Saçların kurumasından sonra bir defa bol su yardımıyla saçların durulanması gerekir. Ardından daha fazla su alınmalıdır.
5. adım

 

Fazla su alınan saça yine diplere uygulanmama kaydıyla

Liquid keratin maske uygulanmalıdır. Bu maske saçta 10 dakika bekletilip durulanmalıdır.

6. adım Tekrar saça fazla su alınması gerekir. Daha sonra ise yoğun bakım içeren

Liquid keratin saç kremi, dipler hariç tüm saça uygulanmalıdır. Bu işlemden sonra durulama gerekmez ve işlem tamamlanmış olur.

Liquid Keratin Seti Faydaları

Liquid Keratin
Liquid Keratin

Son zamanların en popüler ürünlerinden biri olan Liquid keratin saç dökülmesi görülen, yanmış, koparak dökülen ve yavaş uzayan saçlar üzerinde etkili bir üründür. Genellikle tek tek de satılan bu ürünler set şeklinde de satın alınmaktadır. Set şeklinde alarak çeşitli saç problemlerinin kökünden halledilmesi mümkündür.

Liquid marka birçok keratin markasına göre çeşitli ayrıcalıklara sahiptir. Markaya ait ürünler saçların daha sağlıklı, yumuşak, parlak ve pürüzsüz olmasını sağlamaktadır. Peki, bu markanın tercih edilmesindeki en büyük özellikler ve ürünün saçlara sağladığı faydalar nelerdir? İşte tüm merak edilenler;

 • %100 saf keratin içermesi diğer markalardan ayrılan en önemli özelliğidir. Bu ürünün saçlara sağladığı en büyük katkı ise, keratinin saçlardan 15 günde akıp gitmemesi ve uzun süre kalmasıdır.
 • Saçlarda meydana gelen yanma, kırık, kopma ve yıpranma gibi sorunları kesin olarak tamir etmektedir.
 • İçeriğinde herhangi bir sentetik ve kimyasal katkı bulunmamaktadır.
 • Marka kullanıcılarına 7/24 uzman desteği sağlamaktadır. Aynı zamanda markayı tercih eden kişiler sorularını canlı olarak destek alabilmektedir.

Liquid Keratin Kullanıcı Yorumları

Liquid Keratin

Liquid keratin ekşi ve diğer platformlarda yoğun bir şekilde yorumlanmaktadır. Ürün piyasadaki uygun fiyatlı keratin markalarından biridir. Bu nedenle tercih edilme oranı oldukça yüksektir. Liquid keratin kullananlar Kadınlar Kulübü üyeleri hem olumlu hem de olumsuz eleştiriler yapmaktadır. Genel anlamda yorumlar olumlu yöndedir.

Liquid Keratin süslü sözlük gibi platformlarda da olumlu yorum alan markalardan biridir. Özellikle boya işlemi sonrasında yıpranan saçlar üzerinde olumlu etki gösterdiği yapılan yorumlar arasındadır. Sonuç olarak bu ürünü kullanan kişilerin büyük bir kısmı olumlu yönde yorum yapmıştır.

Liquid Keratin Hair Botox Fiyatları

Liquid Keratin

Liquid şampuan, krem, maske ve düzleştirici ürünleri tek başına veya set şeklinde satılmaktadır. Liquid Keratin Gratis, Trendyol, Hepsiburada ve birçok platform üzerinden satın alınmaktadır. Zaman zaman yapılan indirimler ve kampanya fırsatları, ürünlerin fiyatları üzerinde değişmeler yaşanmasına neden olmaktadır.

Ürünleri avantajlı bir şekilde satın almak istiyorsanız, set şeklinde olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Çünkü bu markaya ait ürünlerin her biri üst düzey bir etki göstermektedir. Ancak tek bir ürün aldığınızda bile saçlarınızda büyük oranda değişmeler gözlemleyebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak ve bütçenize uygun ürünleri tercih edebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Liquid keratin bakımı, son yılların en çok tercih edilen keratin markalarından biridir. %100 katkısız keratin içermesi bu markaya olan ilgiyi giderek artırmaktadır. İşte, bu ürün ile ilgili en sık sorulan sorular;

1 – Liquid Keratin Ne İşe Yarar?

İhtiyaç duyulan bakımı saça geri kazandıran bu ürünlerin, saçlara sağladığı faydalar oldukça fazladır. Açıklanacak olursa;

 • Yanan yıpranan saç tellerinin daha güçlü olmasına olanak sağlar.
 • Kuru mat sert tip tellerin nemlendirilmesinde oldukça etkilidir.
 • Saç tellerinin daha dayanıklı hale gelmesine ve dolgunlaşmasına olanak sağlamaktadır.
 • Hızlı saç uzamasını da sağlayan formülü bulunur.
 • Bu ürün çeşitleri, genel olarak onarıcı yapısıyla daha sağlıklı görünen saçlara kavuşmaya fırsat sunmaktadır.

2 – Liquid Keratin Ne Demek?

Sağlıklı saçlar elde edebilmek için kullanılan, özel formüle sahip saç keratin bakım ürünleridir. Bu ürün çeşitleri profesyonel keratin bakımını kolay bir şekilde yapabilmenize olanak sağlamaktadır. Saçlarınızı arzu ettiğiniz güzelliğe kavuşturan bakım kremini, evde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

3 – Liquid Keratin Nasıl Kullanılır?

Oldukça popüler olan keratin serum kullanımı pratik olmaktadır. Bu noktada saç güçlendirici keratin serumu saç dipleri hariç tüm saça boya işlemi yaparcasına sürmelisiniz. Daha sonra tamamen saç kuruyana kadar 5-6 saat bekletilmesi gerekir.

Saçlara keratin bakımı yaparken saçlarınızın toplanmaması, sarılmaması ve ıslak şekilde yatılmaması gerekir. Ayrıca saçlarınız ıslakken 5 ya da 10 dakika arayla saçınızı taramalısınız.

4 – Liquid Keratin Brezilya Fönü Nasıl Kullanılır?

Saçlarda kalıcı ve iyi bir sonuç elde edebilmek için düzleştirici keratin saç bakım seti kullanımı şu şekilde yapılmalıdır;

 • Saçların iki veya üç defa sıcak su ile ve bol şampuanla yıkanması gerekir. Daha sonra havlu kullanılarak %80 civarı kurutulmalıdır. Saçın %10 veya %20’si nemli kalmalıdır.
 • Bu işlemleri uygularken plastik eldiven giyilmelidir. Ardından saçın uzunluğuna göre uygun miktarda saç düzleştirici kremin uygulanması gerekir. Sonrasında sık dişli bir tarak yardımıyla saçınızı 15 dakika süresince taramalı ve fazla kremleri atmalısınız. Daha sonra kremin saçta 15 dakika daha bekletilmesi gerekir.
 • Bir sonraki işlem ise ılık ayarlı fön makinesi ile düz fön çekmektir. Ardından tutam tutam ayırdığınız saçlarınızı 12 ya da 14 defa düzleştirici ile 200-400 derecede pres yapmalısınız. Sonrasında saçınızı yıkamadan 2 gün bekletmelisiniz.

YouTube video

Yoruma kapalı.