Karnitin Nedir? Karnitin Ne İşe Yarar?

Karnitin Nasıl Kullanılır?

Karnitinvücut için son derece gerekli olan besin desteklerindendir. Sporcu takviyesi olarak bilinmesinin yanı sıra, sıkı diyet yapanlar için de doktor kontrolünde alınması tavsiye edilir. Karnitin, en büyük özelliği, yağ yakarken enerji sunmasıdır. Özellikle, yoğun tempoda çalışanların diyet yapmaları halinde güçsüz ve enerjisiz kaldıkları gözlenir. Diyetisyen eşliğinde yapılan diyetler daha verimli ve sağlıklı sonuçlar verir.

Doktor kontrolünde ve uygun dozlarda alınan Karnitin hem yağ yakılmasını hızlandıracak hem de enerji verecek gıda takviyelerinin başında gelmesi ile tercih edilir. Kas ve kemik zayıflıkları, ileriki yaşlarda kemik deformasyonları, yaşam kalitesini düşüren faktörlerdir. Bu sebeple kaliteli markaların Karnitin ürünlerinin kullanılması önerilir.

Karnitin Kullanmanın Yararları

karnitin
Karnitin

Karnitin, protein içeren gıdalardan da alınır. Bu gıdalardan alınan Karnitin, maalesef istenen düzeyde değildir. Bu sebeple önerilen bu maddenin dışarıdan takviye edilmesidir. Yoğun tempoda çalışan, spor yapan ve diyette olan kişilerin mutlaka kullanması önerilir. Uygun doz için beslenme uzmanından destek alınması önerilir. Kaliteli Karnitin ürünleri için https://www.protein34.com/l-karnitin sitesinin yakından incelenmesi tavsiye edilir.

 

Yoruma kapalı.