Kavun Kilo Aldırır Mı?

Kavunun Kalorisi, Faydaları, Zararları

Kavun kilo aldırır mı? Lif ve su bakımından zengin olan kavun, kalori değeri olarak da yüzümüzü güldürecek değerdedir. Özellikle yemeklerden önce kavun yemek iştahımızın önüne geçer. Peki, akşam kavun yemek kilo aldırır mı? Diyette kavun ne kadar yenmeli?

Kolay Diyet Listelerinde Kavun Kilo Aldırır mı?

kavun-kilo-aldirir-mi
Kavun Kilo Aldırır mı

Kavun kilo aldırır mı? Canımız tatlı istediğinde çikolatadan medet umacağımıza meyve tercih etmek her zaman daha sağlıklı ve daha akıllıca bir yöntemdir. Bedenimize aldığımız her şeyde olduğu gibi meyveleri de kontrollü yemekte fayda vardır.

Günlük almamız gereken kalori miktarının dışına çıkmadan istediğimiz besini tüketebilmeliyiz. Bu durumda yediğimiz gıdaların kalorisinin yanında bize katacağı değerleri de göz önünde bulundurmalıyız. Peki, kavun kilo aldırır mı?

Karpuzun Kardeşi Kavun Kilo Aldırır mı?

Karpuz kilo aldırır mı? Yaz aylarının ayrılmaz ikilisi. Hepimizin keyifle tükettiği bu iki meyvenin sağlığımıza kattıkları değerlidir. Bu yazımızın konusu karpuzun kardeşi kavun, kavunun faydaları ve zararları konusunda merak ettikleriniz. O halde 1 adet kavun kalori değeri nedir? Kavun kilo verdirir mi?

 • 100 gr kavunun kalori değeri ortalama 30’dur.
 • Ayrıca içeriğindeki B2 vitamini ile gözümüz ve tenimiz için şifadır.
 • İyi bir C vitamini kaynağıdır. Bu nedenle vücutta demir emilimini kolaylaştırır.
 • Folik asit ve Niasin içerir. Folik asit hücrelerin yenilenmesini sağlarken, Niasin ise enerji sistemimiz için değerli bir vitamindir.
 • Kavun, hazımsızlığın baş düşmanıdır. Yemekten önce küçük bir miktar kavun yemenizi öneririz.
 • İdrar söktürücü özelliği bulunur.
 • Kavun ve süt cildinize iyi gelecektir. Karıştırıp yüzünüze uygulayabilirsiniz. Yumuşacık, taptaze olan cildiniz ışıl ışıl parlayacaktır.
 • Kabızlık problemi için ilaç niyetindedir.
 • Böbreklerdeki kum ya da taşın atılmasına yardımcı olur.
 • Karaciğer için sağlıktır.
 • Ayrıca uykusuzluk probleminde olumlu etkileri vardır.
 • “Kavun kilo aldırır mı” diye merak edenler için ise kavun yendiğinde tok tutar bu da diyetiniz, için önemli bir özelliktir.

Kavun ve Diyet

kavun-kilo-aldirir-mi

“Kavun kilo aldırır mı” sorusunun cevabını bulacağınız bu bölümde diyet ve kavun ilişkisini açıklayarak anlatacağız. Lif ve su bakımından zengin olan kavun, kalori değeri olarak da yüzümüzü güldürecek değerdedir. Özellikle yemeklerden önce kavun yemek iştahımızın önüne geçer.

Ayrıca su dolu yapısı sayesinde vücuttaki ödemin ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Bağırsaklarımızın hızlı çalışmasına neden olarak metabolizmamızı hızlandırır. Peki, yarım kavun kaç kalori? Kavun kalori 1 dilim ne kadardır? Bir ince dilim kavun yaklaşık olarak 25 kaloridir.

Kavunun Zararları Nelerdir? Kavun Kilo Aldırır mı?

Kavun tüketiminde dikkat edilmesi gereken noktalardan biri içeriğindeki şeker miktarıdır. Özellikle şeker hastalarının bu konuda dikkatli olmaları gerekmektedir.Ayrıca ülser gibi hastalığı olanlara ya da sindirim sisteminde iltihap veya yara olanlara kavun yemeleri önerilmektedir. Peki, 1 adet kavun kaç kilo? 1 adet kavun yaklaşık olarak 1,5 – 2 kilogram arasında değişmektedir.

Kavun, zengin besin değerleri ve düşük kalorisi ile yaz mevsiminin ideal meyvelerinden biridir. Kontrollü bir şekilde tüketerek bu güzel gıdanın tadına ve yararlarına varabilirsiniz.

 

 

 

Yoruma kapalı.