Kiraz Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

0 323

Kiraz diyeti kiraz meyvesinin mucizelerine dayanarak kilo vermeyi sağlayan bir programdır. Kiraz meyvesinin insan sağlığına da oldukça faydası bulunmaktadır. Özellikle sindirim sisteminin düzenlenmesinde kirazın etkisi fazladır. Meyvenin içerisinde A, K ve C vitamini bol miktarda bulunmaktadır. Ayrıca meyve, fosfor ve demir bakımından da zengin bir kaynaktır. Yaz mevsimine fit bir vücutla merhaba demek için meyve ile yapılan diyet uygulanmalıdır. Meyve antioksidan bakımından da oldukça boldur. Meyvede yer alan bol miktarda lif sayesinde kilo vermek kolaylaşmaktadır. Kirazın kalori miktarı düşük olduğu için diyet programı kapsamında tüketilmesi, kilo sorununa yol açmamaktadır.

Kiraz Diyeti İle Kaç Kilo Verilebilir?

Kiraz diyeti ile çabucak kilo verme durumu gözlemlenmektedir. Ancak ne kadar sürede kaç kilo verileceği kişiye göre değişmektedir. İnsan metabolizmasına göre değişmekle birlikte diyet sayesinde 1 haftada 5 kilo verilebileceği belirtilmektedir. Şok diyet olarak değerlendirilebilen program sayesinde bölgesel zayıflama da mümkün olmaktadır. Kirazın 100 gram olan miktarında 63 kalori vardır. Bu da günlük kalori ihtiyacının çok az bir miktarına denk gelmektedir. Kirazla yapılan diyeti uygulamadan önce doktora danışılması faydalı olacaktır. Hastalığı olan ya da ilaç kullanan kişilerin diyeti uygulamaması önerilebilir.

Kiraz Diyeti Nasıl Uygulanır?

kiraz diyeti
kiraz diyeti

Diyetin içeriğinde, adından da anlaşıldığı üzere kiraz bol miktarda tüketime konu olmaktadır.

Kiraz Diyeti 1.Gün

kiraz diyeti
kiraz diyeti

Kahvaltı

400 gram miktarında kiraz tüketilmeli,

Öğle Yemeği

Çilekten yapılan hoşaf ve 150 gram kadar haşlanmış bir şekilde hazırlanan tavuk,

Ara Öğün

200 gram kadar kiraz tüketilmeli,

Akşam Yemeği

Salatalık, 200 gram kadar balık, az yağlı yoğurt ya da şekersiz bir çay

Diyetin 2.Günü

kiraz diyeti
kiraz diyeti

Kahvaltı

200 gram kadar kiraz ve az yağlı 200 gram kadar peynir tüketilmeli,

Öğle Yemeği

Haşlanmış bir şekilde hazırlanmış olan 200 gram kadar et, 1 bardak doğal vişne suyu ya da kiraz suyu ve 1 porsiyon sebze çorbası,

Ara Öğün

200 gram kadar kiraz ve az yağlı bir porsiyon yoğurt,

Akşam Yemeği

Izgarada hazırlanmış balık fileto, maydanoz ve domatesle hazırlanmış bir salata, 1 bardak kadar yeşil çay tüketilmeli,

Diyetin 3.Günü

kiraz diyeti
kiraz diyeti

Kiraz diyeti Kahvaltı

200 gram kiraz ve suyla karıştırılmış yulaf tüketilmeli,

Öğle Yemeği

Kuru meyvelerle hazırlanmış meyve hoşafı, 1 tabak sebze çorbası ve 200 gram kadar balık,

Ara Öğün

Ay yağlı yoğurt ve 200 gram kadar kiraz tüketilmeli,

Akşam Yemeği

Salatalık ve diğer yeşilliklerden oluşan salata, 200 gram haşlanmış tavuk ve mevsim meyveleri ile hazırlanan hoşaf,

Diyetin 4.Günü

kiraz diyeti
kiraz diyeti

Kahvaltı

1 bardak yeşil çay, 250 gram kadar kiraz, 1 bardak az yağlı yoğurt,

Öğle Yemeği

250 gram yağsız etsiz ya da kuzu eti, az yağlı yoğurt tüketilmeli,

Ara Öğün

200 gram kiraz tüketilmeli,

Akşam Yemeği

200 gram kadar balık fileto, salatalık ve domatesle hazırlanan bir salata, mevsim meyveleri ile hazırlanan hoşaf.

3 Günlük Kiraz Diyeti Nasıl Yapılır?

kiraz diyeti
kiraz diyeti

3 GÜNLÜK kiraz diyeti Ahmet Maranki tarafından önerilen bir detoks programıdır. Üç boyunca uygulanan bir diyettir. 3 günlük diyet sonrasında 3 kilo verilebileceği belirtilmektedir. Detoksun uygulanması için belirli dönemler bulunmaktadır. Bu dönemler içerisinde diyet uygulanmalıdır. Haziran ve Temmuz ayı içerisinde ayın on üç, on dört ve on beşinci günlerinde aydınlık olan dolunayın bulunduğu günlerde detoks programı uygulanmalıdır. Bunun dışında gökteki ayın son üç gününde de detoks uygulanabilmektedir. Bu tarihler de ayın 28, 29 ve 30’uncu günlerine denk gelen karanlık dolunay günleridir.  3 günlük detoks programı şöyledir:

Sabah

3 bardak bitki çayı ile güne başlanmalı, kişinin kilo durumuna göre tüketmesi gereken kiraz miktarı da değişmektedir. Bitki çayını içtikten sonra kişinin kilosuna göre 500 gram kadar ya da 1000 gram kiraz yenmelidir.

Öğle Yemeği

Sabah öğünü ile aynı tüketim şekli uygulanmalıdır.

Akşam Yemeği

3 bardak bitki çayı tüketilmelidir. Aynı şekilde kiloya göre kiraz yenmelidir. Kiraz diyeti süresince her öğünde alt sayı olarak 3 bardak kadar bitkilerden hazırlanan çaylar tüketilmelidir. Gün boyunca 2 litre kadar su tüketimine de dikkat edilmelidir. Bitki çayının tatlandırılması için çaya kesinlikle şeker katılmamalıdır. Çiçek balı kullanılarak tatlandırma işlemi yapılmalıdır. Detoks süresince kırmızı etten, kızartmalardan, yumurta, süt ve süt ürünlerinden uzak durulmalıdır.

Kiraz Diyeti Saraçoğlu Nasıl Uygulanır?

kiraz diyeti
kiraz diyeti

KİRAZ diyeti Saraçoğlu nasıl uygulanabileceği de merak edilmektedir. İbrahim Saraçoğlu kiraz sapı ile zayıflamaya yönelik bir yöntem önermektedir. Kiraz sapı çayı için yarım litre su ve 30 gram taze kiraz sapı kullanılmalıdır. Bir litrenin yarısı kadar içme suyu öncelikle ocağa koyulmalıdır. Kaynama işlemi gerçekleşince kiraz sapları demliğe koyulmalıdır. 10 dakika boyunca bu şekilde pişme işlemi gerçekleştikten sonra çay içime hazır hale gelecektir. Aç karnına günde 3 bardak tüketilmesi uygun olmaktadır. Detoks 3 hafta boyunca uygulanmalıdır. Bu sayede bölgesel zayıflama ve genel olarak kilo kaybı mümkün olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.