1 Adet Maden Suyu Zayıflatır mı ? 

Maden Suyu Zayıflatır mı? Maden Suyu Nasıl Tüketilir?

İçecek türleri içerisinde çok fazla tüketeni bulunan ve insan sağlığına oldukça faydalı olan maden suyu zayıflatır mı? Yaşadığımız coğrafyada maden suyu soda olarak da adlandırmaktadır. Maden suyu karbondioksitin suda çözülmesiyle elde edilir. Kolaylıkla markette bakkalda bulunabilecek bir içecektir. Sodanın mideyi rahatlattığı için özellikle yemeklerden sonra tercih edilmektedir.  

YouTube video

Diyet yaparken olmazsa olmazların arasında olan su tüketiminin artırması gerekmektedir. İşte bu yüzden diyet yapılan zamanlarda özellikle soda tüketilmektedir. Böylece vücudun ihtiyacı olan bol suyu karşılamış olunacaktır. Ancak maden suyunun herkes için faydası yoktur. 

Özellikle mide rahatsızlıkları olan bireyler, tansiyon hastalarının çok fazla maden suyu tüketmesi uzmanlar tarafından önerilmemektedir. Maden suyu yani soda sıfır kaloridir. Yani herhangi bir kalori fazla alınmasına neden olmaz. Soda veya maden suyu içmek ise, suya nazaran midenizde şişlik yaptığı için daha çabuk dolduracak, böylece kalori alımınız daha az olacaktır bu da sizi zayıflatacaktır. Peki maden suyu zayıflatır mı ? 

Maden suyu tek başınayken zayıflatma etkisi yoktur ama içinde bulundurduğu mineraller vücuda olumlu etkilemektedir. İçeriğinde ki mineraller ve özellikle bikarbonat nedeniyle sindirimi kolaylaştırıcı olarak görev yapar. Alkali yapısından dolayı mide asidine nötralize eder.  

Limonlu Maden Suyu Zayıflatır mı ? 

YouTube video

Maden suyunun tek başına zayıflamaya bir etkisi yoktur. Sadece zayıflamanıza yardımcı rol oynamaktadır. Sodayı sade sevmeyenler ise limonlu maden suyu zayıflatır mı ? sorusunu merak etmektedir. Maden suyunun içine sıkılan limonla beraber sabah akşam bu içeceği kullanabilirsiniz. 

Ufak bir tavsiyede bulunmak doğru olacaktır, soda için normal limon kullanmak yerine hazır satılan limonlu maden suları tercih edilmemelidir. Bunun yerine doğal olan limonu soda içerisine sıkıp, maden suyunu o şekilde tüketmek, zayıflama sürecine daha çok yardımcı olacaktır. Aynı şekilde meyveli soda vs. tüketilebilir ancak, kaç kalori olduğu dikkate alınarak içilmelidir. 

Kilo verme sürecinin olmazsa olmazlarından biri olan spor yaparken enerji ve terle beraber vücuttaki mineraller azalacaktır. Bu sebeple egzersiz yapmadan önce tüketilecek maden suyu da vücudun spor esnasında kaybettiği mineralleri dengeleyecek ve spordan sonra içilen maden suyu mineralleri geri kazanacaktır.  

maden-suyu-zayiflatir-mi-2

Maden suyunun sadece sindirim sistemine değil aynı zamanda boşaltım sistemine de yardımcı olduğu bilinmektedir. Uzmanlara göre günde 600 ml maden suyu tüketilmesi vücut açısından önemlidir. Maden suyuyla hazırlanan birçok diyet kürü vardır. Peki bu tür diyetlerde kullanılan maden suyu zayıflatır mı ? Normal olarak da, diyet olarak da tüketilse, maden suyu kendi başına zayıflatmaz. Ancak kilo verme sürecinde önemli rol oynanmaktadır.  

Peki limonlu maden suyu nasıl yapılır ? Diyet için hazırlanacak maden suyunun yapımı oldukça basittir. Bunun için gerekli malzemeler şunlardır; 

 • 2,5 su bardağı kaynar su 
 • 2 tatlı kaşığı yeşil çay  
 • Yarım adet limon 
 • 1 şişe maden suyu 

Limonlu maden suyu hazırlanışı: 

Kaynar suyun üzerine yeşil çayı ekleyin. Yaklaşık on dakika dinlenmeye bırakın. Demlendikten sonra yarım limonu sıkın ve bu karışımın üzerine kabuğu ile beraber içine koyun. Daha sonra maden suyunu karıştırın. Ara öğün olarak kullanabilirsiniz. Afiyet olsun. 

Yatmadan Önce Soda İçmek Zayıflatır mı ? Gece Yatmadan Önce Maden Suyu İçmek Zayıflatır mı ? 

YouTube video

Maden suyu sindirim sisteminin düzenli olarak işlemesi için vücutta önemli rol oynamaktadır. Bununla beraber su yerine de geçebilecek nitelikte olduğundan dolayı vücutta düzenleyici rol almaktadırPeki bu içeceği gece içmek, kilo verdirir mi ? Yani gece maden suyu zayıflatır mı ?

 Maden suyunun vücuda birçok faydasının olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Ancak tek başına zayıflamaya yardımcı olmamaktadır. Bu nedenle gece yatmadan önce içilen maden suyu, kilo verme üzerinde olumlu etki göstermemektedirYani kısaca gece maden suyu zayıflatır mı ? sorusuna olumsuz cevap vermek durumundayız. 

maden-suyu-zayiflatir-mi-2

 

Bunun yanı sıra gece yatmadan önce içilen maden suyunun vücut için çok zararlı olduğu da iddia edenler olmuştur. Bu bilgiye uzmanlar tarafından ışık tutulmadı. Ancak bir çok gazetede, dergide ve internet sitelerinde bu bilgi yayınlamıştır. Tam olarak vücuda etkisi bilinmemekle beraber kansere yol açabileceği, yine internet siteleri, gazeteler ve pek çok dergide yazılmıştır.  

Kısaca maden suyunuzu gece yatmadan önce değil de sabah kahvaltısından önce ve diyet yaparken ara öğün olarak tüketmeniz vücut sağlığınız için daha fazla olumlu etki yaratacaktır. Ayrıca günde en fazla 600 ml tüketmeye de dikkat edilmelidir. 

Maden Suyu Zayıflatır mı ? Maden Suyu ile Zayıflayanlar ve Yorumları  

YouTube video

Maden suyu zayıflatır mı ? sorusundan sonra en çok merak edilen konu, maden suyu ile zayıflayanlar ve bu kişilerin yorumlarıdır. Maden suyu ile zayıflayan insanların bazılarının görüşleri şu şekildedir; 

 • Hiçbir besin tek başına sizi zayıflatmaz. Ama maden suyu içerdiği ekstra minerallerle terlediğiniz ya da başka yollardan kaybettiğiniz mineralleri yerine koymanızı sağlayabilir. 
 • Bazıları faydalı değil demiş, kesinlikle katılmıyorum.
 • Minerallerinizin tam olması da metabolik olarak zayıflama sürecini kolaylaştırır. Ya da şöyle bir şey olabilir; diyelim ki siz akşam yemeğinden sonra hep tatlı tüketen bir bireysiniz bu da günlük 350-400 kalori diyelim, siz eğer o besin yerine yemekten sonra maden suyu gibi kalorisi sıfıra yakın bir şeyi koyarsanız zaten otomatik olarak zayıflarsınız.
 • Temel olan şey maden suyu değil aslında, beslenme alışkanlığımızı değiştirmektir. 
 • Bir arkadaşıma diyetisyen önerdiği için maden suyu, yeşil çay içiyor ve sıkı bir diyet yapıyor, çok kilo verdi ama tek başına maden suyu ne kadar etki eder bilemiyorum.  
 • Saçları ve kaşları gürleştiriyor ve parlatıyor, tırnakları da öyle, bana çok yarıyor. 

Maden suyu ile zayıflayanların yorumları ışığında “Maden suyu zayıflatır mı ?” sorusuna, direk olarak zayıflatmaz ancak zayıflamaya yardımcı olur, cevabını vermek mümkündür. 

Aç Karnına Maden Suyu İçmek Faydaları 

YouTube video

Maden suyu tüketmenin, insan sağlığı ve vücudu üzerinde birçok olumlu etkisi bulunmaktadır. Peki aç karnına maden suyu içmek faydaları nelerdir ? Maden suyu içmenin bazı faydaları şu şekildedir; 

 • Kas-kemik gelişimini destekler ve vücut için gerekli mineral değerini sağlar. 
 • Hamilelikte tüketildiği zaman bebeğin gelişimini olumlu etkiler. 
 • Sindirim sisteminin normal düzeninden hızlı çalışmasını sağlar. 
 • Diyet yaptığınız zaman diyet listesine eklendiğinde zayıflamayı sağlar. (Tek başına doğal maden suyu veya soda zayıflatır, demek doğru olmaz.)
 • Cildin nem dengesini koruduğu için sivilce çıkmasını engellemiş olur. 
maden-suyu-zayiflatir-mi-2
Maden Suyu Zayıflatır mı?
 • Hazımsızlığı ve kabızlığa iyi gelir ve gazı önler. 
 • Sigara içenlerde sigaranın vücuda verdiği zararı azalttığı gözlenmiştir. 
 • Hücre yapısını yenileyerek cilde canlılık verir ve daha genç görünmesini sağlar. 
 • Gelişim çağındaki çocukların kas kemik ve diş yapılarını güçlendirir. 
 • Kemik erimesi, kalp-damar, sinir sistemi hastalıklarını en aza indirgemeye yardımcı olur. 
 • Kalsiyum bakımından zengin olduğu için çocuklar yetişkinler ve yaşlılara fayda sağlayacaktır. 
 • Kilo verme sürecinde oldukça yardımıcı olmaktadır. ( Maden suyu zayıflatır mı ? sorusuna cevap vermiştik) 
 • Saçın nem dengesini koruduğundan daha sağlıklı saçların uzamasını sağlar. 

Maden suyunun pek çok faydasının olduğunu açıkladık. Bunlara ek olarak maden suyu ile kozmetik ürün de elde edilebilir. Yanlış okumadınız, kozmetik için de maden suyu kullanılabilir. Eğer sizin de kilo vermek için bir içecek arayışınız varsa detoks suları bu konuda oldukça etkilidir. Zayıflatan Çilek Detoksu ile 4 Günde 2 Kilo Verin yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

Yoruma kapalı.