Makarna Diyeti Nasıl Yapılır?

Makarna Diyeti İle Karnınızı Doyurarak Kilo Verin

İlk duyanı bir hayli şaşırtan bir diyet olan makarna diyeti, kısa sürede kilo vermenize yardımcı olan etkili bir yöntemdir. Makarnanın herhangi bir diyet programı içerisinde olması size tuhaf gelse de dikkatli tüketim ile bu diyet sayesinde kilo vermek mümkün.

Makarna diyeti

Bunun için de makarna diyeti nasıl yapılır sorusuna yönelik faydalı cevaplara ihtiyacınız olacak. Makarna diyeti yapanlar tarafından verilen tavsiyeleri ve ünlü diyetisyenlerin önerilerini sizler için derledik.

Makarna diyeti

Makarna diyeti yorumları kadınlar kulübü tarafından da merak edilmiş ve irdelenmiştir. İşte sizleri şaşırtan ve bir o kadar da etkili olan b diyet programı hakkında bilmeniz gerekenler.

Makarna Diyeti Nedir?

Makarna diyeti

Hızlı zayıflamak isteyen kişilerin şok makarna diyeti ile bu emellerine ulaşabilmeleri mümkün kılınıyor. Haftada 1 ila 3 kilo arasında zayıflatan bir yöntem olan bu diyet programı ile fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Sadece makarna diyeti ile istenmeyen kilolarınızdan kontrollü bir şekilde kurtulmanız mümkün. Günde yalnızca 1200 kalori almanıza yardımcı olan bu diyet ile karbonhidrat alarak zayıflayabilirsiniz.

Makarna diyeti

Pek çok kişi karbonhidratı bırakamadığı için çeşitli diyet programlarında başarısız olabiliyor. Fakat bu diyet, sizden karbonhidrata son vermenizi beklemiyor.

Makarna diyeti sayesinde hızlı ve etkili bir şekilde kilo verebilirsiniz. Aynı zamanda günlük yemek alışkanlıklarınızdan da vazgeçmek zorunda kalmazsınız.

Makarna Diyeti Nasıl Yapılır?

Makarna diyeti

Hızlı zayıflamak isteyenlerin başvurabileceği bir yöntem olan bu diyet programı oldukça kolay bir uygulamaya sahiptir. Diyette makarna ölçüsü, günlük porsiyonlara ayrılarak verilmiştir. Buna göre öğlen ve akşam yemeklerinde özel tariflere uygun olarak pişirilen makarnaların tüketilmesi tavsiye edilir.

Makarna diyeti

Makarnaların her birinin az ölçü zeytinyağı ile pişirilmiş olması oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra herhangi bir hazır sos ya da yağlı ürünün de makarna ile tüketilmemesi gerekmektedir. Makarna soslarının kullanımı diyet programınızı tamamen olumsuz yönde etkileyecektir.

Makarna diyeti

Özellikle de hazır ve işlenmiş makarna soslarının kullanımı programınızı ileri derecede geriye taşıyacaktır. Bunun yanında salçalı ya da evde hazırlanan yağlı soslardan da olabildiğince uzak durmanız gerekmektedir. Aksi takdirde makarna diyeti başarısız olacaktır.

Makarna Diyetinde Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Makarna diyeti

Yukarıda da belirttiğimiz gibi diyeti uygularken dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar bulunuyor. Bunların da başında makarnayı pişirirken kullanmanız gereken yağ miktarı geliyor. Diyetin ilk aşamalarında kullanmanız gereken yağ miktarı 10 gram olarak belirlenmiştir.

Makarna diyeti

Ayrıca 10 gram yağın tamamının zeytinyağı olması da büyük ölçüde önem taşımaktadır. Ayçiçek yağı ya da tereyağı gibi yağların diyet programına uygun olmadığını belirtmemiz gerekiyor. Bu yüzden makarnanızı pişirirken mutlaka 10 gram kadar zeytinyağı kullanmanız öneriliyor.

Makarna diyeti

Ender Saraç makarna diyeti konusunda takipçilerine makarnayı pişirirken hiç yağ kullanmamayı öneriyor. Bunun yerine 10 gramlık zeytinyağını makarna sosunu hazırlarken kullanabilirsiniz. Aynı zamanda makarnanıza sarımsak ya da çeşitli baharatları da ekleyebilirsiniz. Özellikle reyhan, makarna sosu bakımından oldukça ideal bir tercihtir.

Makarna Diyetinde Hangi Tip Makarna Seçilmeli?

Makarna Diyeti

Makarna diyeti yapanlar tarafından sıklıkla sorulan sorulardan biri de diyet süresince hangi tip makarnanın kullanılması gerektiğidir. Bu konuda tam buğday makarnasının tüketilmesi konusunda hemen hemen tüm diyetisyenler aynı görüştedir.

Makarna diyeti

Tam buğday makarnası bildiğimiz beyaz makarnaya oranla daha az kalori içerir. Bir porsiyon tam buğday makarnası yalnızca 174 kalori iken beyaz makarna içerisinde 220 kalori bulunmaktadır. Makarna ile yapılan diyet programında günlük alınması gereken kalori miktarı önemli bir rol oynadığından makarna tipine dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz.

Makarna diyeti

Bunun için de bir porsiyon tam buğday makarnasının mevsim sebzeleri ile tüketilmesini öneriyoruz. Özellikle yeşil sebzeler de diyet programınız için mutlaka tercih etmeniz gereken garnitürler olacaktır.

Makarna Diyetinin İçeriği ve Uygulaması

Makarna diyeti

Makarna diyeti yorumları kadınlar kulübü içerisinde de dikkat çeken konulardan biridir. Radikal bir diyet olarak görülen bu programın aslında zorlayıcı bir tarafı bulunmuyor. Aksine bu tip diyet programları sayesinde karbonhidrat tüketerek de kilo vermenize yardımcı olunuyor.

Makarna diyeti

Bunun için makarna ile diyet programı uygulamasında bulunacak kişilere bir takım öneriler de sunuluyor. Buna göre diyeti uygularken besinlerin içeriğine de dikkat etmeniz gerekiyor. Makarna yanında ızgara tavuk ya da balık tercih edebileceğiniz gibi salata çeşitlerini de tüketebilirsiniz.

Makarna diyeti

Aynı zamanda mantar, yağsız dana eti, havuç ve ceviz gibi besinler de bu diyete oldukça yakışacaktır. Cevizin haricinde badem ve fındık gibi kuruyemişleri de makarna sosu olarak tüketebilirsiniz. Ayrıca az yağlı peynir de günlük makarna porsiyonlarınızda size eşlik edebilir.

Makarna diyeti

Makarna diyeti için taze ve haşlanmış sebzeleri de mutlaka tercih etmelisiniz. Özellikle de domates kullanımında mutlaka mevsime göre karar vermeniz tavsiye ediliyor. Hazır doğranmış domatesleri tercih etmek yerine taze domates soslarını yapabilirsiniz. Böylece diyet programınız daha sağlıklı bir hale gelecektir.

Makarna Diyeti Kilo Alma İkilemi

Makarna diyeti

Makarna diyeti kilo alma konusunda da oldukça gündeme gelen bir uygulamadır. Peki, bir diyet hem kilo verdirip hem nasıl aldırabilir? Buna, doğru pişirme teknikleri ve makarnanın doğru tüketimi olarak iki ayrı cevap verebiliriz.

Makarna diyeti

Kilo almak isteyen kişilerin de besleyici bir özelliğe sahip olan makarnayı tercih etmeleri mümkündür. Bunun için de kilo verme önerilerimizden tamamen farklı bir yol izlenmesi gerekecektir. Makarnayı büyük porsiyonlarda ve sağlıklı ama fazla kalorili soslarda tükettiğinizde kısa sürede kilo alabilirsiniz.

Karbonhidrat açısından önemli bir besin maddesi olan makarnayı farklı alternatiflerde tüketebilirsiniz. Hem ekonomik hem de pratik bir yemek olan makarna ile haftalar içerisinde kilo almanız mümkündür.

Uzun süre bizi takip ederek daha fazla bilgi almak veya çok fazla spor yaparak saĞliklı yaşam konusunda beslenme düzeni ile ilgili bizi takip edebilirsiniz.

 

Yoruma kapalı.