Özel Jet Kiralama Nasıl Yapılır?

Özel Jet kiralama son yıllarda hem zamandan tasarruf ettirmesi, hem de konforlu oluşu nedeniyle özellikle iş insanlarının sıklıkla tercih ettikleri bir seyahat türüdür. Bazen yetişilmesi gereken başka bir şehirdeki toplantıya, bazen romantik bir tatil planına bazen de acil yardım ulaştırılması gereken afet dönemlerinde yardımcı olan bu özel jetler nasıl kiralanıyormuş gelin beraber öğrenelim.

Kısa sürede daha çok yere ulaşabilmenizi sağlayan bu jetler tamamen kişiye özel düzenlenerek her türlü konforu yaşamanız için size tedarik ediliyor. Temizliğinden yemek listesine, varacağı özel alandan kişiye özel danışmana kadar tamamen sizin konforunuzu düşünen bu hava taşımacılık yöntemi corona virüsün ortaya çıkması ile de özellikle son zamanların gözdesi haline geldi.

Özel Jet Kiralama Neden Tercih Ediliyor?

Özel jet kiralama tercih edenler genellikle ilk olarak konforunu düşünseler de tabi ki tek neden bu değil. Özel jetler istedikleri havalimanına istedikleri zaman inebilmektedir. Bu da size normal havayollarıyla yolculuk ettiğinizde havalimanının gideceğiniz yere olan uzaklığından dolayı yaşayacağınız sıkıntıyı da ortadan kaldırır.

Ayrıca normal havayolları ile uçtuğunuzda uçuş saatinden saatler önce havalimanında olmanız gerekirken jet ile uçacağınız zaman alana 15 dakika önce gelmeniz yeterli olmakta. Kısa zamanda hızlı ve rahat yolculuk için jet ile uçmak çok daha mantıklı bir seçim oluyor.

Özel jet kiralama aynı zamanda her türlü afet ve ihtiyaç doğan durumlar yaşandığında acil yardımların hızla iletilebilmesi için ülke veya şehirler arasında kullanılabilmektedir.

ozel-jet-kiralama

Özel Jet Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Peki bu özel uçak kiralama için ne kadar bir bütçe ayırmak gerekiyor?  Tabi ki özel jetlerin hem çok hızlı hem de konforlu uçuşlar olmasından dolayı kiralama ücretleri oldukça yüksek olması normal.

Yakıtları da diğer ulaşım araçlarından oldukça pahalı olan bu jetler bütçesi uygun herkes için acil durumların kurtarıcısı ve özel günlerin vazgeçilmezi olabilir. Piyasaya bakıldığında net bir ücret öğrenilemese de jet kiralama anlaşması ilk olarak saat üzerinden yapılmaktadır.

Uçuş yapacağınız tarih, uçuş yapılacak güzergahlar, uçuş sırasında verilecek ikramlar, gidilen yerde uzun kalınacaksa tüm jet personelinin otel masrafları gibi pek çok konu netleştiğinde faturalandırmanız net olarak yapılacaktır.

Özel Jetler Kaç Kişi Taşıyabilmektedir?

Bu çok özel jetler kaç kişiye kadar taşıyabiliyor diye merak ediyorsanız bu sayı jetin büyüklüğü ve koltuk sayısına göre değişmekte. Jetler 3 ana kategoriye ayrılıyorlar: Hafif jetler, orta büyüklüğe sahip jetler ve ağır jetler. Bunlar piston, turbo motor, süper hafif, süper orta, çok uzun menzil gibi alt kategorilere de ayrılmaktadırlar. Özel jetlerin koltuk sayısı jetin büyüklüğüne göre değişmekle beraber 2 ile 18 kişi aralığında bir sayı olduğu söylenebilmektedir.

Özel Günleriniz İçin Özel Jet Kiralama Yapabilirsiniz

Zamandan tasarruf ettirmesi ve konforlu oluşu dışında özel jet kiralama özel gün ve kutlamalar içinde oldukça tercih edilebilen bir durum. Sevdiklerinize unutulmaz bir hatıra bırakmak isterseniz özel jet kiralama tam da aradığınız şey olabilir.

Gözünüzü kapatıp haritadan bir konum belirleyin ve sevdiklerinizle rüya gibi bir uçuşa hazır olun. Anlaşma yapacağınız şirkete önceden neler istediğinizi net olarak anlattığınızda kaç kişi size eşlik edecek, neler servis edilecek, hangi müzikler çalacak her şey sadece size ve sevdiklerinize özel olarak hazırlanacak.

ozel-jet-kiralama

Özel Jet Kiralarken Önemli Noktalar

Özel jet kiralama yaparken en önemli nokta elbette ki kiralama yapacağınız firmayı doğru seçmek. Güvenlik tedbirleri iyi alınmış, yaşanabilecek her türlü olumsuz duruma karşı planı bulunan ve bu konularda tecrübe sahibi olan firmalar her zaman ilk tercih olmalıdır.

Bu konuda tecrübe sahibi ve iyi yorumlara sahip bir işletme ile iletişime geçmeniz sizi hem fazla zaman kaybından hem de gereksiz harcama yapmaktan kurtaracaktır. Yaşayacağınız iyi bir deneyim size daha sonraki tüm özel jet kiralamalarınızda da aynı firma ile çalışmanız için bir referans oluşturacaktır.

Özel jet kiralamak anlaşılacağı üzere avantajı oldukça fazla olan gerek iş hayatında sizi zaman kaybından kurtararak 1-0 öne geçmenizi sağlayan gerek özel günlerinizde size ve sevdiklerinize unutulmaz anılar yaşatan, yeri geldiğinde de acil durumlarda bir yardım meleğine dönüşen bu hizmet adından çok söz ettirmeye devam edeceğe benziyor.

İlginizi Çekebilir: Hava Ambulansı Kiralama

Yoruma kapalı.