Hava Ambulansı Kiralama İçin Nereye Başvurulur?

Hava Ambulansı Kiralama İşlemi Nasıl Yapılır?

Hava ambulansı kiralama için nereye başvurulur? Hava ambulans merkezi arandığında gerekli bilgileri uzman sağlık personeller alır. Hastanın taşınması gereken yere göre helikopter veya uçak güzergah planı gerçekleştirilir.

Eğer hava ambulansı aracılığıyla sevk gerçekleşecekse, hasta tam donanımlı kara ambulansı aracılığıyla hastane veya evden alınarak havaalanına getirilir. Bu sayede hasta sorunsuz bir şekilde uçağa bindirilir. Uçuş esnasında doktor ve sağlık personeli de uçakta yer alır. Ek olarak, hava ambulans ücretleri çağrı merkezleri aracılığıyla öğrenilebilmektedir.

Hava Ambulansı Kiralama İşlemiyle Hasta Nakil İşlemleri Nasıl Gerçekleşir?

Hava ambulansları 400 km mesafeye kadar taşınabilen hasta ve yaralı kişilerin sevki için kullanılmaktadır. Yakıt ikmalinin yapılması ile daha uzun metrajlarda da hizmet verebilen hava ambulansları bulunmaktadir. Türkiye içerisinde tüm il ve ilçelerden hasta ve yaralı transferi sağlanabilmektedir.

Hava ambulanslarının içerisinde doktor ve yardımcı sağlık personeli bulunmaktadır. Ayrıca sivil havacılık mevzuatına uygun olan pilotlar hizmet vermektedir. Hava ambulansları Sağlık Bakanlığı yönetmeliğine uygun olarak hizmet vermektedir.

hava-ambulansi-kiralama

Hava Ambulansı ile Kimler Taşınabilir?

Hava ambulansı ile taşınabilecek kişiler aşağıda belirtilmiştir.

 • Gebeler,
 • Yaralılar,
 • Yenidoğan bebekler,
 • Doktor gözetiminde sevk edilmesi gereken hastalar,
 • Trafik kazası sonucu yaralanan yaralılar,
 • Turistlik yerlerde tatilini yapan hasta ve yaralı yabancılar,
 • Organ nakli için organların taşınması,
 • Beyin sinir sistemi hastaları,
 • Organ nakil hastaları,
 • Kalp hastaları,
 • Enfeksiyon hastaları.

Ek olarak hava ambulansının içerisinde; solunum cihazı, aspiratör, monitör, defibrilatör, ventilatör ve infüzyon pompası bulunmaktadır.

Hava Ambulansı Şartları Nelerdir?

Özel jet kiralama hizmetleri bünyesindeki ambulans kiralama sayesinde vakit kaybedilmeden yoğun bakım şartları sağlanır. Bu sebeple müdahalenin uygun ortamda sağlanabilmesi için medikal alan, kokpitten paravanla ayrılmaktadır. Kokpitin arkasında kalan alana 1 ya da 2 hasta yakını refakatçi olarak alınabilmektedir.

Ambulans uçakların hepsinde kabin basınç kontrolü yapılmaktadır. Bu sayede her türlü hasta taşınabilmektedir. Nitekim cerebrovasküler (beyin kanamaları, beyin damarsal hastalıkları vb) problemi olan vakalar, tüm kardiyak problemler, koroner arter hastalıkları, çoklu travma, şok, geniş yanıklar ve riskli vakalar da hava ambulansı aracılığıyla sevk edilebilmektedir.

Özel uçak kiralama hizmetlerinden biri olan hava ambulansı kiralama hizmetlerinde kiralama bedelleri, hastanın durumu, tıbbi personel bilgileri, hasta yakınlarının istekleri ve hassasiyeti gibi birçok konuda uzman ekipler ücretsiz şekilde bilgi verebilmektedir. Hava ambulansları her an hizmete hazır olarak bekletilmektedir.

Ayrıca riskli noktalara en hızlı ulaşım ve müdahale hava ambulansı ile sağlanabilmektedir. Özellikle kritik noktalarda seçilen hava ambulansı hizmetleri, hayat kurtarma noktasında önemli etkenlerden biri haline gelmiştir. Hava ambulansı kiralama hizmetlerinde hastanın sağlığı her şeyden öncelikli sayılmaktadır.

Vira Jet hava ambulansı kiralama hizmeti ile sevdiklerinizi çok daha sağlıklı koşullarda taşıyabilirsiniz. Seyahat konforunun çok önemli olduğu hastalık durumlarında, canınızı riske atmazsınız.

Yoruma kapalı.