6 Adımda Özel Uçak Kiralama Nasıl Yapılır?

Özel Uçak Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Özel uçak kiralama yaparak iş hayatınızın yoğun programlarını kolaylıkla yönetebilir, kalabalık bir toplantı grubu ile seyahat edebilir dilerseniz de en özel aktiviteleriniz için rahat ve konforlu bir uçuşu kendinize ve sevdiklerinize sunabilirsiniz. Peki ama nasıl? Özel uçak kiralama işlemleri zor ve uğraştırıcı mı? Zamandan tasarruf etmek için kullanılan özel uçaklar ne kadar güvenilir?

Eğer özel uçak kiralama işlemleri hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız sizler için hemen şunu belirtmeliyiz ki; yapacağınız yolculuğun mesafesi, seçeceğiniz uçağın tipi, tercih edeceğiniz yemek menüsü ve taşıtın yakıt masrafı gibi önemli masrafları iyi düşünmelisiniz. Uçak kiralama yapacağınız firmayı bulup aramanız halinde yetkili kişi sizden ihtiyaç duyduğu bilgileri alacak ve sizi kiralama işlemleri için en doğru şekilde yönlendirecektir…

Özel Uçak Kiralama Fiyatları Nedir?

Özel uçak kiralayacaksanız fiyatları öğrenmek için ilk başta gideceğiniz yerin ve parkurun tarihini net bir şekilde belirlemelisiniz. Özel uçağın hangi havaalanından kalkacağı, dağıtılacak yemek menüsü, yolcuların talepleri gibi değişkenler göz önünde bulundurularak bir fiyat çalışması yapılır ve tarafınıza iletilir.

Bunların yanı sıra istenilen uçak tipinin müsaitlik durumu, bagaj kapasitesi ve yakıt masrafı da hesaba katılarak yapılan fiyatlandırmalar firmadan firmaya da değişiklik gösterebilir.

ozel-ucak-kiralama

Özel Uçak Kiralama Hangi Durumlarda Yapılabilir?

Özel uçak kiralama işleminin birçok avantajı vardır ancak maliyetli olduğundan ötürü herkes tarafından tercih edilmeyebilir. Genellikle acil iş toplantıları, cenaze, yetişmesi gereken bir kargo ya da konforlu ve lüks bir gezinti için kiralanan özel uçaklar bunların dışında müzik gruplarını, spor takımlarını ve siyasi liderleri taşımak için de tercih edilebilir.

Yurt genelinde şirketleri bulunan firmaların önemli yemek ve toplantılarında, önemli ürün lansmanlarında, UEFA, Olimpiyat gibi önemli spor müsabakalarında da insan gruplarını taşımak için kiralanan özel uçaklar çeşitli kültür turları için de kullanılabilir…

1- Özel Uçakların Kişi Kapasitesi Nedir?

Özel uçakların elbette sınırlı kişi kapasitesi vardır. Seçilecek uçak tipi ve fiyata göre bu kapasite 3 ile 16 kişi arasında sınırlı olabilirken bazı özel VIP uçaklarda sınır 16 kişi ile 160 kişi arasında da değişebiliyor. Kullanılacak bagaj kapasitesinin ağırlığı da yine yolcu sınırı için önemli ölçüde bir etken oluşturuyor.

2- Özel Uçak Kiralama İşlemi Seyahatten Ne Kadar Önce Yapılmalı?

Eğer bir özel jet kiralama yapmaya karar verdiyseniz, yapacağınız seyahatten 4-5 saat kadar önceye kadar karar verip kiralama işlemlerine başlamış olmanız gerekiyor. Önemli rotalarda, Uzakdoğu ülkelerinde ve Afrika gibi uzak mesafelerde ise kiralama işlemleri daha fazla zaman alabileceğinden minimum 3 gün önceden işlemlere başlamış olmak gerekebilir.

ozel-ucak-kiralama

3- Özel Uçakların Saatleri Sabit mi?

Özel uçakların herhangi bir saat sınırlaması yoktur ancak uçağın kalkacağı ve ineceği havaalanının saat kısıtlaması olup olmadığı çok önemli bir detaydır. Normal şartlarda müşterinin talebi doğrultusunda ayarlanabilen özel uçak saatleri, uygun bir havaalanı bulunması durumunda hemen kalkabilir ya da istenilen saatte boşluk varsa rezervasyon oluşturulabilir.

4- Özel Uçaklarda Yiyecek İçecek İkramı Yapılır mı?

Deneyimli kabin personelleri ve mürettebatıyla birlikte kiralayacağınız özel uçağınızda elbette yiyecek içecek ikramlarından yararlanabilirsiniz. Sizin için belirlenen VIP paket içeriklerinden seçeceğiniz menüler belirlediğiniz zaman aralıklarında size ve misafirlerinize sunulabilir. Ancak şampanya ikramı gibi lüks ekstralar ücretlendirme dışında bırakılır ve ayrıca ödenir.

ozel-ucak-kiralama

5- Özel Uçak Kiralama İçin Hangi Evraklar Gereklidir?

Özel uçağınızı seçtiniz ve hangi evrakların gerekli olduğunu merak ediyorsunuz. Bunun için firmanın çağrı merkezini arayarak yetkili kişiden gerekli evrakların listesini isteyebilirsiniz. Zaman kaybetmemek ve istikametinize bir an önce varmak istiyorsanız sizin için şöyle belirtmeliyiz ki; pasaport kopyalarınız, vize bilgileriniz ve yanınızda sizinle birlikte yolculuk yapacak kişilerin listesi her zaman ilk başta istenen evraklar arasında gelmektedir..

6- Özel Uçak Tipleri Nedir?

Özel uçak denince ilk akla gelen sıradan büyük uçaklar olmamalıdır. Özel jetlerin ve uçakların tipleri uçuş rotasyonuna, yolcu kapasitesine ve yolcunun tercihine göre değişebilmektedir. Genellikle 60 kadar model ve büyüklüğe sahip olan özel uçaklar çok hafif, hafif, orta, büyük, çok büyük olarak ayrılabilir.

ozel-ucak-kiralama
Özel Uçak Kiralama

Mahremiyete önem veriyor, zamandan tasarruf etmek istiyorsanız ve konforunuza düşkünseniz, özel jet kiralama tam size göre olacaktır! Ayrıca acil hasta taşıma işlemlerinde hava ambulansı kiralama hizmeti veren Vira Jet ile çalışmak sizi ve ailenizi güven altına alabilir.

İlginizi Çekebilir: Hava Ambulansı Kiralama için Nereye Başvurulur?

 

Yoruma kapalı.