Rıza Kocaoğlu Boyu Nedir?

Rıza Kocaoğlu Boyu ve Yaşı Kaçtır?

Rıza Kocaoğlu boyu Çukur ve İçerde dizilerinin çokça izlenmesinden sonra diğer oyuncularda da olduğu gibi merak edildi. Birçok sinema filmi ve dizide rol almaya devam eden Rıza Kocaoğlu boyu ne kadardır?

Oyunculuk mesleğinde kendisi için “Hikaye Anlatıcısı” olarak bahseden Rıza Kocaoğlu hakkında merak edilen bir diğer konu olan “Rıza Kocaoğlu evli midir?” sorusunun cevabı nedir? Rıza Kocaoğlu’nun hayatı hakkında bilinmesi gerekenler, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Rıza Kocaoğlu boyu Türkiye ortalamasına göre nasıldır?

Rıza Kocaoğlu Boyu Ne Kadardır?

riza-kocaoglu-boyu
Rıza Kocaoğlu Boyu

Türkiye’de TV dizileri çok fazla izlenmektedir. Bu dizilerdeki oyuncuların çok fazla hayranı olmakta ve hayranları oyuncular hakkında bilgi edinmek istemektedir. Bu bilgiler genelde oyuncunun boyu, yaşı, sevgilisi ve oynadığı diziler olmaktadır. Rıza Kocaoğlu boyu da oynadığı dizi ve filmleri severek takip edenler tarafından merak olmuştur. Rıza Kocaoğlu’nun boyu 1,74 olarak bilinmektedir. Peki Rıza Kocaoğlu boyu Türkiye ortalamasının neresindedir?

Rıza Kocaoğlu Boyu Türkiye Ortalamasına Göre Nasıldır?

Dünya’daki bazı ülkelerin boy ortalamaları oldukça yüksekken bazılarında ise çok kısa olabilmektedir. Her ülkedeki boy ortalamaları kadın ve erkek olarak ayrı ayrı hesaplanmaktadır. Türkiye’deki erkeklerin boy ortalaması 1,76 civarlarında olarak bilinmektedir. Bu sonuca göre Rıza Kocaoğlu boyu Türkiye ortalamasına çok yakındır.

Rıza Kocaoğlu Kimdir?

Rıza Kocaoğlu, Mart 1979 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Birçok üniversite oyunculuk bölümü üzerinden ünlü isimleri yetiştirmektedir. Bunlardan birisi de Rıza Kocaoğlu’dur. Ünlü oyuncu Rıza Kocaoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi bölümleri arasında yer alan Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur.

İlk sinema filmi 2001 yılında çekilen “Bana Şans Dile” filmidir. Türkiye’de çok fazla izleyeni ve hayranı olan “Çukur” ve “İçerde” dizisinde rol almıştır. Babası, yıllarca Göztepe takımının tribün amigoluğunu yapan başbakan lakaplı İsmail Kocaoğlu olarak bilinmektedir.

Rıza Kocaoğlu Nereli ? Rıza Kocaoğlu’nun Memleketi Neresidir?

Son çıkan dizisinde ismini yeniden duyuran oyuncunun merak konusu olan Rıza Kocaoğlu boyu nedir? sorusunun yanı sıra Rıza Kocaoğlu aslen nereli ? sorusu da çok arananların arasına girmiştir. Rıza Kocaoğlu’nun memleketi, Türkiye’nin Doğu Anadolu bölgesinde bulunan Kars şehri olarak bilinmektedir. Ayrıca babasının Selanik göçmeni olduğu da söylenmektedir. İzmir ilinde doğmuştur.

Ünlü Oyuncu Rıza Kocaoğlu Kaç Yaşında ?

riza-kocaoglu-boyu

Oyunculuğa başladığı zamandan itibaren 50’ye yakın sinema filminde ve televizyon dizisinde rol aldığı bilinen oyuncunun hayranlarının en çok merak ettiği bir diğer konu Rıza Kocaoğlu’nun kaç yaşında olduğudur. 1979 yılında Dünya’ya gözlerini açan Rıza Kocaoğlu, 19 Mart 2023 tarihinde 44 yaşına girecektir.

Rıza Kocaoğlu Evli mi ? Rıza Kocaoğlu Eşi Kimdir?

Rıza Kocaoğlu boyu gibi medeni hali de sevenleri tarafından merak edilmektedir. Ünlü oyuncu Rıza Kocaoğlu, kendisi gibi ünlü olan Zeynep Bastık, Begüm Birgören, Hande Subaşı, Eylül Su Sapan, Selin Işık ve Hazal Subaşı gibi isimlerle geçmiş yıllarda birlikte olmuştur. Fakat evli değildir.

Rıza Kocaoğlu’nun Oynadığı Filmler

2001 yılında oyunculuğa ilk adımını atan ve birçok sinema filminde oynayan Rıza Kocaoğlu, adını çok duyuran ve birçok izleyeni olan ünlü filmlerde de rol almıştır. Bu filmlerden bazılarının isimleri şöyledir:

 • Av Mevsimi
 • Organize İşler
 • Tamirhane
 • Kaybedenler Kulübü Yolda
 • Dünya’nın En Güzel Kokusu
 • Bana Şans Dile
 • Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm

Rıza Kocaoğlu’nun Oynadığı Diziler

İlk çıktığı zamanlar adından çok bahsettiren ve giyim sektöründe bile karşınıza çıkan, Çukur dizisinde de rol alan Rıza Kocaoğlu birçok ünlü TV dizisinde rol almıştır. Bu dizilerden bazılarının isimleri şöyledir:

 • Tuzak
 • İçerde
 • Çukur
 • Kuzey Güney
 • İstanbul Sokakları
 • Ezel
 • Karadayı

Rıza Kocaoğlu’nun Yeni Dizisi “Tuzak”

riza-kocaoglu-boyu

TV8 ekranlarında izleyici kitlesiyle buluşan Tuzak dizisinin kadrosunda Rıza Kocaoğlu’nun yanı sıra Bensu Soral, Akın Akınözü, Talat Bulut, İlayda Çevik, Naz Göktan, Eylül Su Sapan ve Emir Benderlioğlu’da yer almaktadır. Dizinin senaryosunu Eylem Can Polat, Ali Yörükoğlu ve Ayşenur Sıkı kaleme almıştır.

Dizide üç kardeş olan Mahir, Umay ve Umut’un ellerinden alınan çocuklukları sonucunda giriştikleri intikam hikayesi anlatılmaktadır. Dizide Ceren karakterini canlandıran Bensu Soral’ın boyu da Rıza Kocaoğlu boyu kadar merak edilmektedir.

Bensu Soral Boyu Nedir?

Kendisi gibi ünlü bir isim olan Hande Soral’ın kardeşi ve ismini farklı sosyal medya platformlarında duyuran Bedirhan Soral’ın ikizi olan Hande Soral’ın boyu 1,70 olarak bilinmektedir. Türkiye’deki kadınların boy ortalamasını 1,61 olduğu düşünülürse Bensu Soral ortalamanın bayağı üstündedir.

Aras Bulut İynemli Boyu Nedir?

Rıza Kocaoğlu boyu söz konusu olmuşken kendisiyle Çukur ve İçerde adlı dizilerde rol alan ünlü erkek oyuncu Aras Bulut İynemli’nin boyundan da bahsetmemek olmaz. Birkaç farklı “En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”ne layık görülen Aras Bulut İynemli’nin boyu 1,80 olarak bilinmektedir.

YouTube video

Yoruma kapalı.