Şahan Gökbakar Nasıl Kilo Verdi ?

Şahan Gökbakar nasıl kilo verdi sorusu internet üzerinden sıklıkla araştırılan konular arasında yer alıyor. Ünlü oyuncu bir dönem aldığı kilolar yüzünden bazı sıkıntılar yaşamıştı. Vücut ağırlığı 100 kilonun üzerine çıkınca önlem alması gerektiğini düşünen Gökbakar, diyet programı uygulamaya başladı. Şahan Gökbakar eşi Selin Gökbakar’ın desteği sonucunda, 28 kiloyu birden vermeyi başardı.

YouTube video

Bu süreçte azim, kararlılık ve sabır üçlüsüne dikkat çekerek, kendini çok fazla kasmadan biraz daha kilo vermek istediğini de sözlerine ekledi. Durum böyle olunca, ünlü oyuncunun zayıflamayı nasıl başardığı sorusu en çok araştırılan konular arasında yerini almayı başardı. Ünlü oyuncunun mevcut kilosunun üzerinden 10 kilo vermek istediği de diğer haberler arasında yer alıyor. Zayıflama sayesinde Şahan Gökbakar kilosu hızlı bir şekilde düşmeye devam ediyor.

Şahan Gökbakar Nasıl Kilo Verdi ? Nelere Dikkat Etti ?

kolaydiyetlistesi_sahan-gokbakar-nasil-kilo-verdi3

Ünlü oyuncu Şahan Gökbakar nasıl kilo verdi sorusuna yönelik olarak, süreç boyunca nelere dikkat ettiği merak ediliyor. Şahan Gökbakar, bu süreçte özel bir diyet programı uyguladı. Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada herhangi bir mide küçültme ameliyatı geçirmediğini, kilo vermesine yalnızca yeme içme değişikliğinin yardımcı olduğunu belirtti.

kolay-diyet-listesi_şahan-gökbakar-nasıl- kilo-verdi

Yeme içme düzenini sağlamasından sonra, kilo vermenin son derece kolay olduğunu, bu nedenle kendisinin biraz daha kilo vermek istediğini de sözlerine ekledi. Şahan Gökbakar’ın Recep İvedik filmlerinde, başlarda aşırı kilolu olduğu ancak sonraki yapımlarda kilosunun gittikçe düştüğü gözlemlenmişti. Şahan Gökbakar Instagram hesabı üzerinden paylaştığı fotoğraflarında da zayıf halini her fırsatta hayranlarının beğenisine sundu.

Ünlü Oyuncu Hangi Diyet Programını Uyguladı ?

kolaydiyetlistesi_sahan-gokbakar-nasil-kilo-verdi3

Şahan Gökbakar nasıl kilo verdi sorusunun cevabına yönelik olarak bu süreçte hangi diyet programının uygulandığı önemli olmakta. Ünlü oyuncu, Kasım ayı itibarıyla ketojenik diyet uyguladığını ve kilolarını hızlı bir şekilde böyle verdiğini açıkladı. Ketojenik diyetin pek çok gönüllüsü bulunuyor ve bu diyet, son derece etkili sonuçlar da sunuyor.

kolay-diyet-listesi_şahan-gökbakar-nasıl- kilo-verdi

Dünyada çok sayıda ünlü isim tarafından tercih edilen ketojenik diyet, Türkiye’de de; Tarkan, Aslı Enver, Ekin Türkmen ve Derya Baykal tarafından uygulanan bir diyet olma özelliğine sahip. Diyet, sıkı bir program olduğu için çok uzun dönemli olarak uygulanmaması tavsiye ediliyor.

Şahan Gökbakar Nasıl Kilo Verdi? Egzersiz Yaptı Mı ?

kolaydiyetlistesi_sahan-gokbakar-nasil-kilo-verdi3

Şahan Gökbakar nasıl kilo verdi sorusuna, ünlü oyuncunun spor yapıp yapmadığı sorusu da eklendi. Ünlü oyuncunun kilo verme sürecinde özel bir spor yaptığına dair herhangi bir bilgi bulunmuyor. Daha önce, 2016 yılında, Recep İvedik 5 filmi için zayıflama sürecini girdiğini sosyal medyadan duyurmuştu. Şahan Gökbakar Recep İvedik 5 filmi için özel bir spor salonunda egzersiz yaptığını belirtmişti.

kolay-diyet-listesi_şahan-gökbakar-nasıl- kilo-verdi

Özel hocası eşliğinde düzenli olarak spor yapan ünlü oyuncu, bu sayede önemli sayılabilecek miktarda kilo vermeyi başarmıştı. Filmin hazırlanması sürecinde kardeşi ve filmin yönetmeni Togan Gökbakar’dan etkilenen ünlü oyuncu, düzenli olarak Anadolu yakasındaki bir spor salonunda ciddi anlamda bir mesai harcadı. Ancak son diyeti sırasında yaptığı egzersizlerle ilgili herhangi bir fotoğraf ya da ileti paylaşmadı.

Ketojenik Diyet Nedir ?

kolaydiyetlistesi_sahan-gokbakar-nasil-kilo-verdi3

Şahan Gökbakar nasıl kilo verdi sorusuna, kendi sosyal medya hesabı üzerinden cevap olarak, bu süreçte ketojenik diyet programı uyguladığı şeklinde bir yanıt verdi. Ketojenik diyet, dünya çapında geniş bir uygulayıcıya sahip bir diyet programı özelliğine sahip. Diyet sırasında yağ alımı artırılırken protein ve karbonhidrat alımı minimum seviyeye çekilmekte. Bu diyet, ilk çıktığı dönemlerde tamamen sağlığa yönelik olarak kullanılmaktaydı. Pek çok rahatsızlığa iyi geldiği gözlemlenen diyetin, bir uzman eşliğinde yapılmasında fayda bulunuyor.

kolay-diyet-listesi_şahan-gökbakar-nasıl- kilo-verdi

Diyet sırasında vücut değerlerinin düzenli olarak takip edilerek duruma göre tedbirler alınması gerekebiliyor. Diyetin yağ oranının artışına bağlı olarak daha ağır şekilleri de mevcut. Diyette pay ve payda değerlerine göre özel bir program belirlemek imkan dahilinde. Diyet sırasında; 5/1, 4/1, 3/1, 2/1 ve 1/1 gibi oranlar kullanılıyor. Oranda pay kısmı yağ miktarını gösterirken, payda kısmı protein ve karbonhidrat toplamını gösteriyor. Diyetin ağırlığının artması, diyet programındaki yağ miktarının bağlı olmasına göre değişiyor.

kolay-diyet-listesi_şahan-gökbakar-nasıl- kilo-verdi

Diyet, yağ alımını artırarak diğer besinlerin vücuda girmesini azaltıyor. Süreç sonunda vücut hızlı bir şekilde yağ yakarak, kilo kaybını mümkün hale getiriyor. Diyet sırasında vücutta karbonhidrat miktarı azaldığı için herhangi bir fiziksel aktivite sırasında yağlar hızlı bir şekilde yanmaya başlıyor. Diyet sırasında su tüketimi oldukça önemli. Ayrıca günde en az 30 dakika kadar herhangi bir egzersiz yapmak da diyetin sonuçlarına erken ulaşmada kolaylık sağlıyor.

Ketojenik BESLENME Nasıl Uygulanır ?

kolaydiyetlistesi_sahan-gokbakar-nasil-kilo-verdi3

Ketojenik BESLENME yağ miktarının artırılması şeklinde uygulanan özel bir programdır. Ketojenik diyet, dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır. Çünkü vücut, açlık durumuna alışabilmek adına mevcut metabolizma hızını çok düşük seviyelere çekmektedir. Böyle olması, diyetin kısa sürede bırakılması sonucunda hızlı bir şekilde kilo alınmasına yol açabilmektedir. Diyet sırasında lifli besinler neredeyse yok denecek kadar az alınmaktadır. Durum böyle olunca da bağırsak sorunlarının ortaya çıkması kaçınılmaz olmaktadır.

kolay-diyet-listesi_şahan-gökbakar-nasıl- kilo-verdi

Kabızlık durumlarının yaşanması, diyet sırasında sıklıkla rastlanılan durumlar arasında yer almaktadır. Yüksek düzeyde yağ alındığı için kalp ve damar sağlığının bozulması imkan dahilindedir. Bu diyetin karaciğer üzerinde de ağır etkilerinin olduğu belirtilmektedir. Karbonhidrat alımının diyet kapsamında azaltılması sonucunda, beynin fonksiyonlarında yavaşlamalar meydana gelmektedir. Diyet sırasında yumurtanın özel bir önemi bulunmaktadır. Ekmek ve diğer tüm karbonhidratlı yiyecekler diyetin dışında yer almaktadır.

kolaydiyetlistesi_sahan-gokbakar-nasil-kilo-verdi3

Yağlı besin alımı, diyet sırasında elzem olduğu için, yağ ihtiyacı; badem, ceviz, fındık, kaymak, mayonez, tereyağı, zeytinyağı, krema ve fıstık gibi besinlerden kolaylıkla alınabilmektedir. Ana öğün sırasında salata yanında az miktarda; balık, tavuk ve kırmızı et tercihi yapılabilmektedir. Diyet sırasında, 3 ana öğün ve 1 ara öğün yapılmaktadır. Bunun dışında, öğün sayısının artırılmadığı görülmektedir. Şahan Gökbakar nasıl kilo verdi sorusuna cevap olarak verilen ketojenik diyet, ağır bir diyet programları arasında yer almaktadır.

Şahan Gökbakar Kaç Kilo ?

kolay-diyet-listesi_şahan-gökbakar-nasıl- kilo-verdi

Şahan Gökbakar kaç kilo ? sorusu, Şahan gökbakar’ın bir yılda 35 kilo vermesinin ardından sıkça arama motorlarına yazılmaya ve buna benzer ünlü diyet yemekleri televizyon programlarında yorum konusu olmaya başladı. Bir yılda verdiği 35 kilo hakkında, eşinin desteği, sabır, moral ve motivasyon sayesinde bunu başardığını söylüyor. Diyete başlamadan önce 100 kilonun üzerinde olan Şahan Gökbakar, bu azmiyle de birçok kişiye örnek oldu. Bu olay bize aslında şunu anlatmak istiyor; böyle bir süreçte yanınızda sizi motive edecek ve destekleyecek birisini bulun. Eğer bulamıyorsanız, azim, inanç, kararlılık ve sabırla bu işin üstesinden gelebilirsiniz.

Yoruma kapalı.