Sakal Boyası Nedir? Nerede Satılır? 5 Farklı Sakal Boyası

Sakal Boyası Nedir? Nerede Satılır? 5 Farklı Sakal Boyası

Erkekler tarafından belirli zamanlarda sakal boyası kullanılmaktadır. Boyalar, kişilerin kapatmak istediği renk değişikliğinde tercih edilir. Genellikle toplum arasında saç boyası bu amaçla tercih edilir. Ancak saç dışında kimi alanlarda da kullanılır. Bunlardan birisi de doğal sakal boyaları olmaktadır. Peki sakal boyaları nedir, kimler tercih eder? Dilerseniz yazımızdan bu konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

YouTube video

Sakal Boyası Nedir? Neden Kullanılır?

Sakal için üretilmiş boyalar mevcut alan içerisinde değişik renk elde etmek için kullanılır. Saç konusunda da söz konusu olduğu gibi beyazlamış alanlarda özellikle tercih edilir. Çoğu zaman siyah ya da kahverengi tonlarında tercih edilmektedir. Ancak alışılmışın dışında doğal sakal boyaları renkleri de bulunmaktadır. Kişiler farklı amaçlar doğrultusunda kullanabilir.

sakal-boyasi-nedir
Sakal Boyası

Sakal boyası renk değişimine uğramış noktalara uygulanır. Boya saç boyasına nazaran farklı formüllerle elde edilir. Uygulama açısından çok büyük değişiklikler söz konusu değildir. Hatta uygulaması kısa sakallarda daha kolay olmaktadır. Boyama yapılan alanlarda renk değişiminin yanı sıra özellikle koyu renkler tercih edildiğinde sakal miktarında da artış yapılmışcasına sonuçlar elde edilir.

Sakal Boyaları Çeşitleri Nelerdir? En İyi Sakal Boyası Hangisi?

Sakallar için tercih edilen boyaların çeşitleri bulunmaktadır. Miktar olarak farklılıklar barındırması bireylere kolaylık sağlar. Çünkü tercih meselesi ortaya girer. Bu noktada en iyi sakal boyası hangisi konusunu ortaya çıkarır. En iyi olması noktasında tercihleri siz yapabilirsiniz. Yazı içerisinde birden fazla çeşit hakkında bilgi alabilirsiniz.

1- Just Formen Sakal Boyası

sakal-boyasi-nedir

Just formen sakal boyası bu noktada en çok bilinen markalar arasında yer almaktadır. Firma tarafından erkek ürünleri üretilmektedir. Sakal boyaları ise en tercih edilen ürünler arasında bulunur. Boya rengine göre fiyatlarda değişiklikler mevcuttur. Boyaların kullanım miktarına göre birkaç boyama için yeterli olduğu bilinir. Bundan dolayı kolaylıkla site üzerinden bulunarak tercih edilir.

2- Schwarzkopf Sakal Boyaları

Schwarzkopf güzellik sektörü içerisinde kadınlar tarafından en çok kullanılan, yönelinen markalar arasında yer alır. Özellikle saç bakım ürünleri ile bilinir. Yabancı marka dünya genelinde satış olarak kendisine alan bulur. Yalnız markanın kendisini geliştirmesi sayesinde erkeklere özel ürünler geliştirdiği de günümüzde görülmektedir.

sakal-boyasi-nedir

Schwarzkopf sakal boyası bu noktada bilinen ve araştırılan ürünler arasındadır. Sakal da tercih edilecek renk skalası belirli şekillerdedir. Bundan dolayı saç boyası kadar geniş bir skalaya sahip olduğunu söylemek pek de mümkün değildir. Ancak bu konuda yine de markaların gün geçtikçe kendini geliştirmesi ile birlikte seçenek sayısının giderek arttırdığı bilinir.

3- Doğal Sakal Boyası

sakal-boyasi-nedir

Sakal boyatma esnasında çoğu erkek doğal renklerden yana tercihini vermektedir. Özellikle marjinal bir görünüm istemeyen kişiler doğal sakal rengine yönelik seçim yapar. Bundan dolayı satış esnasında çoğu zaman sakal boyası siyah renkte mevcuttur. Siyah ülkemizde en çok rastlanan sakal rengi olduğundan dolayı birçok marka tarafından buna yönelik üretimler görülür. Doğal sakal boyası Migros marketlerde bulunabilir.

4- Migros’ta Satılan Sakal Boyası

sakal-boyasi-nedir

Sakal boyası kullananlar çoğu zaman Migros üzerinden temin etmektedir. Büyük market zincirlerinde saç boyaları satışı yapılmaktadır. Sakal boyalarının satış noktaları saç boyaları kadar geniş değildir. Ancak belirli market zincirlerinde saç boyaları hakkında ürünler mevcuttur. Bunlardan birisi de Migros olmaktadır.

5- Marjinallik İsteyenlere: Beyaz Sakal Boyası

Bireyler boyama esnasında genellikle beyaz-gri renkleri kapatmak için kullanım sağlar. Ancak bu durumun dışında kalan moda severler de bulunur. Nasıl ki saç renklerinde genç yaşlarda da beyaz renge boyama mevcutsa aynı şekilde sakallarda da bu durum geçerlidir. Özellikle marjinal görüntüde bulunmayı seven erkekler tarafından beyaz renk tercih edilmektedir.

sakal-boyasi-nedir

Beyaz renk sakallarda farklı bir görüntü oluşmasını sağlamaktadır. Ülkemizde de bilinen ünlü modacılar tarafından kullanıldığı görülmektedir. Hatta marjinal olması açısından Tanju Babacan bir dönemlerde pembe sakalları ile oldukça gündem olmuştur. Beyaz renkte bunlardan birisidir. Ancak çok sık tercih edilmediğinden dolayı satış noktaları kısıtlı olmaktadır. Her yerde bulunmaz. Sakal bıyık boyası sayesinde siyah sakal ya da bıyık boyası orta açık renkte bulunmaktadır.

Sakal Boyası Nerede Satılır? Sakal Boyası Eczane Satışı Mevcut Mudur?

Sakal boyaları nerede satıldığı konusunda farklı cevaplar verilebilmektedir. Yazının önceki kısmında da bahsedildiği üzere saç boyalarında söz konusu olduğu gibi büyük market zincirlerinde kısıtlı renkte olsa da bulunabilir. Ancak bu konuda net olarak bulunması da her zaman söz konusu olmayabiliyor. Bundan dolayı en net satış yöntemlerine başvurmak daha doğru olacaktır.

sakal-boyasi-nedir

Güzellik sektörü içerisinde yer edinmiş kimi marka mağazaları bulunur. Buralara çoğunlukla kadınların gitmesinden dolayı toplum içerisinde bir algı oluşsa da pek tabi erkek ürünleri de mevcuttur. Kişiler tarafından bu güzellik mağazalarına gidilerek sakal boyası sorulabilir. Yüksek ihtimalle bu noktalarda doğal renkler bulunur. Çünkü sakal boyalarında da renk skalası çok gelişmiş değildir.

sakal-boyasi-nedir

Eczaneler tercih edilebilecek bir diğer noktalardır. Bu noktalarda özellikle doğal saç boyaları bulunur. Bundan dolayı her eczanede olmasa da çoğu eczanede kişilere yardımcı olabilecek ürünler bulunur. Organik olarak üretilmiş ve istenmeyen zararlı ürünlerin eklenmediği sakal boyaları bulunabilir. Kişilerin bu konuda ufak bir araştırma yapması istenen ürüne ulaşması için yeterli olacaktır.

sakal-boyasi-nedir

Erkekler sakal konusunda sıkıntı çektiği kadar özellikle belirli bir yaştan itibaren kelleşme ile karşı karşıya kalırlar. Bu duruma kesin çözüm bulabilmek içinse saç ekimi gerçekleştirilmektedir. Saç ekimi hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? 3000 Greft Saç Ekimi Fiyatı Ne Kadar yazımıza bakarak bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

 

 

Yoruma kapalı.