Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır? 6 Maddede Lazer Epilasyon!

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır? 6 Maddede Lazer Epilasyon!

Kıllarınızdan kurtulmak için lazer epilasyon nasıl yapılır? Günümüzde en sık tercih edilen yöntemdir. İstenmeyen görüntüleri engellemek aynı zamanda sürekli bir temizlik uğraşına girmeyi engellemek için kalıcı olarak epilasyon yöntemi uygulanır. Farklı güzellik merkezlerinde uzmanlar neticesinde sağlanır. Peki lazer epilasyon nedir, lazer epilasyon kimlere yapılır en önemlisi kadın ve erkek genital bölge lazer epilasyon nasıl yapılır? Öncesi ve sonrasında nelere dikkat etmek gerekir? Hepsi ve daha fazlasını yazımızda bulabilirsiniz.

YouTube video

Lazer Epilasyon Yaptırılan Bölgeler Nelerdir? Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Epilasyonun uygulanma aşaması çok eski zamanlara dayanmaktadır. Ancak temelde çıkış noktası sağlık, güzellik alanında değildi. Zaman içerisinde etkileri fark edildikçe bu alana yönelme sağlanmıştır. Başta kadınlarla birlikte erkeklerin yakındığı ciddi konularda çözümler üretmiştir. Teknolojinin giderek ilerlemesi lazer konusunda da iyileştirmelere yol açmıştır.

lazer-epilasyon-nasil-yapilir
Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Peki herkes tarafından tercih edilen lazer epilasyon nasıl yapılır? Bunun için lazer atan özel cihazlar kullanılır. Lazer atışları kişinin kıl yoğunluğu ve rengine göre sayı olarak belirlenir. Aynı zamanda uygulama yapılacak alan da önemlidir. Uzman gözetiminde yapılması önem taşır. Ancak bunun yanı sıra lazer epilasyon nasıl yapılır evde konusuna çözüm üretmek adına kişisel lazer aletleri de üretilmiştir.

1- Tüm Vücut Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon nasıl yapılır erkek ve kadın için değişiklik göstermeyecektir. Bireyler karar verdiği müddetçe uygulama aşaması aynı sıralamaları izleyerek devam eder. Farklılık oluşturacak kısım uygulama yapılacak lazer yönteminden kaynaklanır. Geleneksel lazer epilasyon, lazer buz operasyonu gibi değişiklikler gösterecektir. Ancak yazı içerisinde temel operasyon bilgisini elde edeceksiniz.

lazer-epilasyon-nasil-yapilir

Kıl problemi kişiler için belirli alanlarda problem olabildiği gibi tüm vücudundan rahatsız olan kişiler olabilir. Tüm vücut lazer epilasyon nasıl napılır diye merak ediyorsanız öncelikle bir uzmanla anlaşmanız gerekir. Anlaşma sonrası ilk seans randevusu alınır. Seans öncesinde genel olarak kılların bulunduğu alanlar jilet yardımı ile alınır. Sonrasında seans içerisinde lazer aleti ile ışınlar atılır. Hedeflenen seans sayısına ulaşana denk bu süreç devam eder.

2- Genital Bölge Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Bikini bölgesi lazer epilasyon adına başvurulan ilk adımlar arasında bulunur. Gerek bu alanın temizlik aşamasında zor olması gerekse sinirlerin yoğun olduğu bir nokta olduğu için acı durumun sık yaşanması tercih edilmesinde etkili olur. Bikini alanında yapılan lazer işlemi belirli aşama neticesinde gerçekleşir. Özel bir alan olduğundan dolayı bireyler çekinerek hareket edebilmektedir.

lazer-epilasyon-nasil-yapilir

Dilerseniz bikini bölgesi lazer epilasyon nasıl yapılır konusunu yazı dahilinde takip edebilirsiniz. Bu alan özel bir noktadır bundan dolayı çok dikkatli çalışma yapmak gerekir. Lazerlerin atıldığı alanların uygun olması gerekir. Özellikle kişilerin tenleri ve ciltleri çok hassas ise bu konuda hareket, planlama oluşturulmalıdır. Seans öncesinde ağda, krem olmamak şartıyla jilet ile birlikte temizlik sağlanır. En sonunda lazer atışları yapılır ve bu şekilde kökler algılanarak yakılır.

3- Erkek Genital Bölge Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon yaptıranlar sadece kadınlar tarafından yaptırılır gibi algı bulunur. Algı olduğundan dolayı erkeklerin de bu tarz operasyonlara başvurduğu görülür. Bikini bölgesi epilasyon nasıl yapılır konusu kadınlar için nasılsa erkekler için de aynı şekilde cevaplanacaktır. Erkekler de seans öncesinde doğru şekilde temizliğini yapmalıdır. Uzman kişiler daha sonra kökler üzerinde yakma işlemini tamamlayacaktır.

lazer-epilasyon-nasil-yapilir

 

Genital bölgeye lazer epilasyon yaptıranların yorumları incelendiğinde uzun zaman içerisinde yorumlandığında olumlu olmaktadır. Özellikle temizlik için harcanan enerji ve zaman diliminden tasarruf sağlandığı bilinir. Her birey de sıfır yani tam anlamıyla temizlik sağlanamayabilir. Ancak kesin olarak uygun davranıldığında kıl köklerinde zayıflama, incelme görülmektedir.

4- Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır Evde| Evde Yöntemler

lazer-epilasyon-nasil-yapilir

Lazer epilasyon yaptıranlar sadece belirli uzman kliniklerinde bu durumu gerçekleştirmemektedir. Ünlü güzellik markaları tarafından evde lazer epilasyon nasıl yapılır konusuna açıklık getirmek üzere ürünler oluşturulmuştur. Küçük ele uygun şekilde bulunurlar. Ancak sınırlı sayıda lazer atışı bulunmaktadır. Lazer epilasyon nasıl yapılır izle seçeneği sayesinde markaların aletlerinden haberdar olabilirsiniz.

5- Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır Yüze?

lazer-epilasyon-nasil-yapilir

Yüzde bulunan kıllardan kurtulmak adına lazer epilasyon nasıl yapılır yüze uygulaması nasıldır? Yüzde klasik bilinen lazer epilasyonlar önerilmemektedir. Kıl köklerini beslemek ve kılları tamamen zayıflatmak söz konusu olmamaktadır. Uzmanlar tarafından daha çok iğne lazer yöntemi tercih edilir. Tek tek kıl köklerine ufak iğne batırılarak yakılır. Acı hissi bulunmaz, kıl yoğunluğuna göre 6-8 seans sürebilir.

6- Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır Video İzle

Günümüzde bilinmeyen birçok konuda bilgilendirme amacıyla video çekilmektedir. Videolar sayesinde bilgi edinebilir, yapılacak işlem için karar noktasında ilerleyebilirsiniz. Lazer epilasyonlar da bu alanlardan birisidir. Özellikle koltuk altı lazer epilasyon, yüz lazer için araştırmaları Youtube üzerinden yapabilirsiniz. Ancak faydalanabileceğiniz nokta bununla sınırlı değildir.

YouTube video

Youtube dışında lazer epilasyon konusunda işlem yapan uzmanların İnstagram hesapları bulunmaktadır. Bu hesaplarda video izlenerek kısa süreli görebilirsiniz. Ancak videolar tek başına bilgi vermek için yeterli değildir. Uzmanla seans öncesi ve sonrası adına yüz yüze görüşme yapmak daha net bilgi edinmenize yol açacaktır. İnternette yanlış bilgilerin dolaştığını da unutmamak gerekir.

lazer-epilasyon-nasil-yapilir

Lazer epilasyon olayından sadece kadınların yararlanmadığını erkeklerin de tercih ettiğinden bahsetmiştik. Kimi bireyler sakallarını yok etmek adına dahi bunu tercih ederek yüzüne uygulatır. Bunun yanı sıra kimi bireyler ise sakallarına farklı hava katmak adına boyamayı uygular. Sakal Boyası Nedir? Nerede Satılır? 5 Farklı Sakal Boyası yazımıza bakarak bilgi edinebilirsiniz!

 

Yoruma kapalı.