1 Serum Kilo Aldırır mı?

Serumlar Kilo Aldırır mı ?

Serum kilo aldırır mı sorusu herkes tarafından merak edilmektedir. Genellikle kilo verme sürecine girenler için süreç içerisinde yer alan tüm eylemler önemlidir. Kilo vermek isteyen kişiler her şeyi göz önünde bulundururlar. “Alınan en ufak bir madde kilo artışına sebebiyet verir” diye endişe içinde bulunabilirler. Fakat bu kadar stresi taşımak, serumun neden olduğu kilonun yol açtığı sıkıntıdan daha fazlasına sebep olabilir. Kilo verme süreci başlı başına bir dönemdir. Bu dönemde yediğiniz her şey size kalori olarak geri dönmektedir.

-Yani su ve kahve dışında her şeyin az veya çok kalorisi vardır .

Bunu unutmadan diyete devam etmek en önemli konudur. Hastalandığımızda verilen serum kilo yapar mı sorusu ise bu açıdan dikkatli bir şekilde değerlendirilmelidir.

Serum Kilo Aldırır mı ? Serumun Bileşimi Nedir?

YouTube video

-Serumun kilo aldırıp aldırmayacağı içindeki maddeye göre değişmektedir. 

Verilen ilaçların içerisinde vitamin de varsa bu kilo alımına sebep olabilir. Ayrıca serumlar sıvıdır. Boyutlarına göre değişmekle beraber  250 ml’den 1000 ml’ye kadar değişen sıvı alımları serum tüketimi ile söz konusudur. Bu sıvı alımlarından dolayı da kısa süreli de olsa bir kilo artışı mümkün olmaktadır. Diyet sürecinde bu kısa süreli kilolar çok önemli olmadığı için serum almanız eğer sağlığınız için gerekliyse serum yaptırmaktan kaçınmamalısınız.

Serum içerisinde;

*Ağrı kesiciler,

*Sakinleştiriciler,

*Mide koruyucular,

*Vitaminler bulunmaktadır. Ameliyat sonrası serum kilo aldırır mı sorusuna net bir cevap vermek doğru olmada da bu durumun kişiden kişiye göre değiştiği söylenebilir. Ancak pek çok kişide serum sonrasında vücut ağırlık artışı yaşandığı gözlemlenmiştir.

Tabi ki bu rahatsızlığınıza göre de değişmektedir. Bu nedenle aldığınız serumun içeriğini bilmeniz çok da mümkün olmamaktadır. Bu düşünceden uzaklaşarak serumun hastalığınıza iyi geleceği düşüncesi ile yaklaşırsanız işiniz daha kolay olacaktır.

Kilo alırken yediğimiz yiyecekler veya içtiğimiz sıvılar bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Yoksa sadece bir ürüne “kilo aldırır” şeklinde bakmak bizi hataya sürükleyecektir. Eğer serumun kilo aldıracağına inanıyorsanız hastalığınız bittikten sonra yapacağınız hafif yürüyüşler ile bu sıvı kilosu mutlaka ortadan kalkacaktır.

Vücutta Sıvı Artışı Yapabiliyor

Close-up Of A Different Fruit Slices Inside Saline Bag Hanging With Hook In Hospital

Bu süreçte serum birkaç kere tekrarlanırsa ve bunlar arka arkaya denk gelirse hafif bir sıvı artışı nedeniyle kilo artışı da meydana gelebilir. İçerdiği vitaminlerden kaynaklı iştah artışı da meydana gelebilir. Fakat siz normal beslenme düzeninize dikkat etmeye devam ederseniz ortada ciddi bir sorun kalmayacaktır. Beslenme düzenli bir iştir. Düzeni bozan küçük ayrıntılar sürekli hale gelmediğinde ciddi sorunlara neden olmayacaktır. Serum kilo aldırır mı sorusuna serumun içeriğine göre cevap vermek gerekmektedir.

Serum Tok Tutar mı?

Serum tok tutar mı sorusu da oldukça merak edilen konular arasında yer almaktadır. Serumun içerisinde bulunan vitaminler, kişinin tok kalmasına yardımcı olabilir. Ancak serum kullanıp da tokluk hissetmediğini söyleyenler de bulunmaktadır. Serum alımı sırasında vücuda vitamin alımı olduğu için genel olarak sağlıklı bir vücut hali elde edilebilmektedir.

Serum Kilo Aldırır mı Sorusunun Diyetteki Yeri

Dönemsel olarak kişinin isteği dışında kiloya yol açan durumlarla karşılaşılmaktadır. Sağlığı bozulan bir kişinin diyet uygulasa bile sırf kilo yapacak diye serum kullanımını ihmal etmesi doğru değildir. Nasıl ki sevilen bir kişinin doğum günü pastasından diyet yapan kişi de mecburen tüketebiliyorsa sağlık nedeni ile zorunlu durumlarda da serum tüketiminden rahatsızlık duyulmamalıdır. İyileşme sürecinde alınan kilolar, iyileşme gerçekleştikten sonra uygun diyet programları ile verilebilir.

Hamilelikte Serum Bebege Kilo Aldırır mı?

serum-kilo-aldirir-mi
Nurse connecting an intravenous drip in hospital room

Hamilelikte serum bebege kilo aldırır mı sorusu için net bir cevap vermek mümkün değildir. Her zaman için bebek ve annenin aldığı kilolar paralel olmamaktadır. Anne kilo aldığı zaman bu durumda bebek kilo alabilir ancak hangi oranda alacağı net değildir. Serum kilo aldırır mı sorusu hamilelikte de önemli olmaktadır. Hamilelikte serum alımı kadar hamilelikte beslenme hataları yapılması da kilo almaya neden olur. Hamilelik sonrasında kiloların verilmesi ve göbek bölgesinin eski görünüme kavuşması için diyet programı uygulanabileceği gibi karın germe ameliyatı da yapılmaktadır.

Yoruma kapalı.