Special K Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Kaç Kilo Verdirir?

Special K diyeti yeni gözeler arasına girmiştir. Kilo nedeni ile birçok kişinin yaşam standardı büyük ölçüde düşmektedir. Öncelikli olarak kilo nedeni ile insanların hareketleri büyük ölçüde kısıtlanmaktadır. Bunun yanında görünüş açısından da büyük bir sorun yaratabilmektedir.

Ayıca kişinin vücudundaki fazla kilolar obeziteye neden oluşturmaktadır. Obezlik, sağlık açısından da büyük bir tehlike oluşturmaktadır. Alınan kiloları kendiliğinden vermek ise biraz zorlayıcı olmaktadır. Kilo verilmeye başlanmadan önce bireyler kendilerini bu psikolojiye hazırlamalıdırlar. Ardından kendilerine uygun diyetleri uygulamaya başlamalıdırlar.

 Special K Diyeti Nedir?

Son zamanlarda ülkemizde Special K dikkatleri üzerine çekmektedir. Birçok kişi tarafından sevilerek genellikle kahvaltılarda tüketilmektedir. Special K içerisinde ise insan yaşamına yararlı olabilen çok sayıda faydalı besin bulunmaktadır.

special-k-diyeti
Special K Diyeti

Yurt dışında bu nedenden ötürü Special K sıklıkla tüketilmektedir. Special K’nın içerisindeki en temel ögeyi mısırlı tahıl gevreği besini olmaktadır. Bununla beraber Special K çeşitlerine göre daha birçok farklı besin bulunmaktadır.

Special K Diyeti Nasıl Yapılır?

Kilo verme sürecindeki kişiler Special K Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Kaç Kilo Verdirir? gibi soruları sormaktadırlar. Special K sayesinde birkaç alana dikkat edilerek oldukça kısa bir sürede kilo kaybı yaşanmaktadır. Hayalleri süsleyen vücuda ve kiloya sahip olmak Special K ile mümkün olmaktadır.

Special K Diyeti Listesi!

special-k-diyetiBu kadar dikkat çeken diyet nasıl uygulanır, Special K kaç kaşık yenmeli diye de araştırılmaktadır. Diyet listeleri kişilere özel oluşturulsa da Special K diyet listesi ise aşağıda verilmektedir.

1. Gün

  • Kahvaltı: 125 ml süt ile Special K mısır gevreği,  1 bardak bitki çayı( yeşil çay çok güzel bir seçim olacaktır.)
  • Ara Öğün: Special K Bar ve yarım kase light yoğurt
  • Öğle: 1 kase sağlıklı bir çorba, 1 tabak taze sebze yemeği, 1 kase bol yeşillik içeren salata, yarım bir kase light yoğurt, 1 dilim kepekli ekmek
  • Ara Öğün: K Bar
  • Akşam: 1 bardak vişne suyu, 1 kase sütlü kırmızı meyveli Special K

2. Gün

  • Kahvaltı: 1 kase kırmızı meyveli Special K ve süt, bitki çayı
  • Ara öğün: 2 tane K- bar ve taze sıkım meyve suyu
  • Öğle: 1 kase Special K ve limonlu soda
  • Ara Öğün: 1 tane K Bar
  • Akşam: 1 porsiyon tavuk, 1 kase salata

Daha sonra ise 1. ve 2. gün tekrarlanmalıdır. Bunun yanında tavuk tercih etmeyenler, yağsız kırmızı et de tüketebilmektedir. Diyet kişinin kendi tercihine göre çeşitlenmelidir.

Special K Diyeti Hakkında Merak Edilenler!

Bir diyet türü olan Special K diyeti listesinden kalorisine kadar merak edilmektedir. Special K diyeti günleri açıklanmaktadır. Sürdürülebilir bir diyettir. Yani 1- 2 günle sınırlı kalınmayıp 15 güne kadar uzatılabilmektedir.

Special K Diyette Yenir Mi?

Diyet listesi içinde ayrı bir yere sahiptir. Diyet türü dışında farklı diyetlerde de elbette Special K tüketilebilir. Gramajına ve tüketilecek öğüne dikkat edildiğinde gayet güzel bir öğün oluşturmaktadır.

Special K Kalori Değeri Kaçtır?

special-k-diyetiSpecial K kalori değeri kase ve gram ölçüsüne göre değişmektedir. 100 gram Special K yaklaşık 378 kaloridir. Kase içerisine eklenecek meyveler, gevrekle tüketilecek sütler veya tatlandırıcılar da bir kasedeki kaloriyi etkilemektedir.

Special K Kilo Aldırır Mı?

Her besin fazla tüketildiğinde kilo yapma özelliği göstermektedir. Special K diyeti ağırlıklı olarak kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Ancak kontrolsüz tüketimde elbette kilo almaya sebebiyet verebilmektedir.

Special K 14 Gün Programı Kaç Kilo Verilir?

Special K diyeti ile kilo verenler ve Special K yorumları verilebilecek kilolara da değinmektedir. Süreler içinde verilen kilolar kişilerin genetiğine, hareketine ve rutinlerine göre belirlenmektedir. Ancak 14 günde de egzersiz, düzenli beslenme, kaliteli uykuyla neredeyse 3 kilo verilebilmektedir.

 

 

Yoruma kapalı.