SU İÇME ALIŞKANLIĞI KAZANMAK İSTEYENLER İÇİN İPUÇLARI

Su İçmenin Önemini Öğrenin

Su İçme Alışkanlığının Kazanılması

Birçok canlının hayatını sürdürebilmesi için gerekli olan temel ihtiyaçların başında; su gelmektedir. Su tüketmeden bir insanın, çoğu hayvanın ve birçok bitkinin hayatını sürdürmesi neredeyse olanaksızdır. Bu sebeple bir insan için su içme alışkanlığı edinmek oldukça önemlidir. Peki su içme alışkanlığı kazanmak için neler yapılabilir?

Su İçmenin Önemini Öğrenin

Genellikle bir şeyi yapmaya başlamadan önce onu neden yapmanız gerektiğini öğrenmek oldukça önemlidir. Bu yüzden ilk olarak neden su içmeniz gerektiğini öğrenmelisiniz. Su içmenin faydaları saymakla bitmez. İç organlarınızdan cildinize kadar suyun faydalarını görmeniz mümkündür. Sadece internette küçük bir araştırma yaparak bile bu faydaların genel olarak neler olduğuna ulaşmanız mümkündür.

SU İÇME ALIŞKANLIĞI KAZANMAK İSTEYENLER İÇİN İPUÇLARI
Hedef belirlemek, amacınıza daha sağlam adımlarla ilerlemenize yardımcı olacaktır. Bu yüzden su içmek içinde hedef belirleyebilirsiniz.

Hedef Belirleyin

Hedef belirlemek, amacınıza daha sağlam adımlarla ilerlemenize yardımcı olacaktır. Bu yüzden su içmek içinde hedef belirleyebilirsiniz. Bir insan için, özel bir durum mevcut değilse, ortalama 2-2.5 litre su içmek genel olarak uygun görülmektedir. Siz de kendinize bu miktarı hedef olarak baz alabilirsiniz. Örneğin; “Bugün iki litre su tüketeceğim.” ya da “Bugün sekiz bardak su tüketeceğim.” gibi. Günün sonunda bu hedefi tamamlamış olmanız sizi tatmin edecektir. Aynı zamanda hedefinizi başarmış olduğunuzu görmek sizi bir sonraki gün için de şevklendirecektir.

Yanınızda Hep Su Olsun

Su içme alışkanlığı nasıl kazanılır? Bu sorunun yanıtı basitçe ‘su ile samimi olarak’ diye verilebilir. Evet, bol ve sürekli su tüketmek istiyorsanız yanınızda daima su bulundurmalısınız. Suyu sadece sıcak havalarda veya yürüyüş yapmaya giderken değil soğuk kış günlerinde veya mağaza gitmeye giderken de yanınızda taşımalısınız. Eğer masa başı çalışan bir kişiyseniz muhakkak masanızda bir su şişesi bulundurmalısınız. Kısacası; suyu her anınıza taşımalısınız.

SU İÇME ALIŞKANLIĞI KAZANMAK İSTEYENLER İÇİN İPUÇLARI
Su içme alışkanlığı nasıl kazanılır? Bu sorunun yanıtı basitçe ‘su ile samimi olarak’ diye verilebilir. Evet, bol ve sürekli su tüketmek istiyorsanız yanınızda daima su bulundurmalısınız.

Hatırlatıcılar Kullanın

“Su içme alışkanlığı edinmek istiyorum ancak su içmeyi hep unutuyorum.” Sizde bu durumdaysanız telefonlarınız bu noktada size yardımcı olabilir. Böyle durumlar için özel olarak tasarlanmış telefonlara indirilebilen uygulamalar kullanabilirsiniz. Veyahut telefonunuz alarm kısmına girerek belirli aralıklara alarm kurabilirsiniz. Böylece alarmınız her çaldığında suyunuzu içebilirsiniz.

Yemeklerde Su Tüketin

Birçoğumuz yemek yerken içecek tercihimizi asitli içeceklerden yana kullanırız. Ya da en iyi ihtimalle; ayran veya meyve suyu tercih ederiz. Özellikle dışarıda yemek yemeye çıktıysak bu durum çok yüksek ihtimalle bahsettiğimiz gibi olur. Ancak özellikle gazlı içecekler sağlığımıza son derece zarar vermektedir. Bu yüzden bu tür içeceklerin sadece yemeğin yanında değil hiçbir zaman tüketilmemesi gerekmektedir. Bu içecekleri tüketmek yerine yemekte su tüketmeniz çok daha faydalıdır. Hem böylelikle günlük almanız gereken su miktarının bir kısmını da yemeklerin yanında tükettiğiniz su ile karşılayabilirsiniz.

Rutinler Belirleyin

Tam anlamıyla su içme alışkanlığı kazanmak biraz zaman alsa da hayatınıza su ile ilgili minik rutinler ekleyebilirsiniz. Örneğin; her sabah uyanınca bir bardak su içmek bu rutinler arasında yer alabilir. Ayrıca sabahları aç karnına içilen suyun oldukça faydalı olduğu da bilinmektedir.

Yoruma kapalı.