Süzme Peynir Diyeti İle İnce Bir Görünüme Hazır Olun!

Süzme Peynir Diyeti İle Zayıflama Yöntemi

Peynir yemeklerinize lezzet ve aroma katar.  Eğer süt ürünlerine karşı özel bir duyarlılığınız yoksa ve mutfağınızda düşük karbonhidratlı yiyecekleri tercih eden biriyseniz o zaman süzme peynir diyeti size uygundur. Peynir düşük karbonhidrat tüketerek tok kalmayı sağladığı için diyetleri özellikle zayıflama diyetlerini çok daha kolay ve keyifli hale getiren bir besindir.

Söz gelimi krem peynir geleneksel olarak un kullanarak yapacağınız soslar için mükemmel sayılabilir. Pişmiş peynir cipsi, geleneksel patates cipsi yerine çok daha fazla beğeneceğiniz lezzetli bir atıştırmalık olacaktır. Eğer peyniri rendeleyip yumurta ile karıştırırsanız bu basit bir pizza kabuğu  oluşturmanıza yardım eder…

Süzme Peynir Diyeti

Bu konuda kullanabileceğiniz binlerce özel tarif var. Ama yaza girmemize az bir zaman kala kışın alınan kiloları vermek isteyebilirsiniz. İşte tam bu aşamada  size en çok destek olacak ürün süzme peynirdir. Süzme peynir diyette yenir mi diye sorulduğunda, verilecek cevap bu ürünün son derece düşük kalorili ve protein açısından zengin olup tam bir diyet dostu olduğudur.

Süzme peynir diyeti ile 15 günde 10 kiloya kadar vermeniz mümkün… Bunun için size yardımcı olacak esas besinler süzme peynir ve salatadır.

Şimdi sizinle peynir tüketimi ve kilo verilmesi arasındaki en son araştırma sonucunu paylaşalım. Buna göre vücut yeteri kadar kalsiyum alırsa yağ yakımı hızlanır…!

Bu nedenle de az yağlı peynir, yoğurt ve/veya süt tüketimi aslında kilo kaybına destek olur. Aynı etkiyi kalsiyum takviyesi ile elde edemezsiniz. Ayrıca peynir ya da diğer bir deyişle süt ürünleri protein açısından da zengin gıdalardır. Bu da kendinizi daha uzun süre tok hissetmenize yol açar.

Süzme peynir, düşük kalorili olduğu için pek çok diyette temel besindir. Süzme peynir diyeti kalori kısıtlaması prensibine dayanan bir diyettir ve hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcıdır. Bu yazıda öncelikle süzme peynir diyetinin avantaj ve dezavantajlarını inceliyoruz. Lütfen okumaya devam edin.

Süzme Peynir Diyeti Avantajları

Süzme Peynir Diyeti Avantajları

Süzme peynir diyeti avantajları şunlardır:

 • Hızlı bir şekilde kilo verilir.
 • Kolay bir diyettir, pişirmek vs. gibi detaylar ile uğraşılması gerekmez.
 • Süzme peynir bolca protein içerir. 28 gram süzme peynir 163 kaloridir.
 • Süzme peynir ucuzdur ve ulaşmak kolaydır.
 • Karmaşık tarifler olmadığı için hazırlaması kolay olup, sürekli kalori hesaplamak ya da yiyecekleri tartmak zorunda kalmazsınız.
 • Süzme peynir taşınabilir ve paketlenmesi kolaydır. Bu nedenle rahatça gideceğiniz yere yanınızda götürebilirsiniz.
 • Süzme peynirin tadını seviyorsanız o zaman bu diyet tam size göredir. Ayrıca süzme peynir diyetinde yardımcı olarak kullanabileceğiz ve diyetinizi keyifli hale getirebilecek diyette kullanabileceğiniz baharatlar şunlardır:
  • Tarçın,
  • Hindistan cevizi,
  • Biber,
  • Zencefil

Süzme Peynir Diyeti Dezavantajları

Süzme Peynir Diyeti Dezavantajları

Süzme peynir diyeti dezavantajları şunlardır:

 • Tüketilen ürünler fazla çeşitli değildir. Bu nedenle sıkıcı bulabilirsiniz. Bu durum diyeti bırakarak kilo kaybı hedefiniz sabote edebilir.
 • Çok kısıtlı gıdalar tüketildiği  için diğer gıdalara duyulan istediği arttırabilir. Bu da diyeti sürdürmeyi zorlaştırabilir.
 • Süzme peynir diyetinin salata ya da meyve eşliğinde yapılması gerekir. Çünkü süzme peynir lif içermez. Lifsiz bir beslenme rejimi ( Çok özel bir hastalığınız yoksa) hiç kimseye önerilmez.

Süzme Peynir Salata Diyeti

Süzme Peynir Diyeti Dezavantajları

Bu diyet 1 haftada 5 kg’a kadar vermenize yardımcı olabilir. Bu amaçla uygulayabileceğiniz günlük beslenme sistemi şudur:
Sabah

 • 100 gram süzme peynir,
 • meyve ( meyvenin şekersiz olması ve mevsim meyvesi olması gereklidir.)

Bu iki ürün salata tarzında karıştırılmak suretiyle tüketilebilir.

Öğlen

 • 100 gram süzme peynir
 • İstediğiniz yeşilliklerden oluşan yeşil salata ile karıştırılır. Salataya 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ilave edebilirsiniz

Akşam

 • Salatalık, domates ve mevsim yeşillikler eklenerek yapılan bir salata tüketilmelidir. Salataya 1 tatlı kaşığı zeytinyağı konulabilir.

Eğer bu karışımdan sıkılırsanız patlıcan, kabak ve lahanadan oluşan 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ilavesi ile hazırlanan 1 yemek kaşığı lor peyniri ilave edilmiş salata tüketebilirsiniz. Yine destek amaçlı 1 adet haşlanmış yumurta ile dönüşümlü kaşar peyniri de alabilirsiniz.

Kilo verdiren diyet listeleri içerisinde peynir kalori bakımından zengindir.Haftada 5 kiloya varan incelik ile karşılaşmak için öğle yemeği tercihi başında olan peynirin süzmesi diyet listesi için protein kaynağıdır. Amaç yağ yakarken kas dokusunu korumaktır.

Gün içinde 1 tatlı kaşığı bal ya da pekmez tüketilebilir. Bolca su içilmesi diyetin etkinliğini arttırır. Temel olarak süzme peynir diyetinde alkol, meyve suyu, gazlı içecekler ve şekerli içecekler yasaktır.

Dikkat Uyarı
Bu diyet çok katı bir karbonhidrat kısıtlaması içerdiği için herkese tavsiye edilmez. ( Söz gelimi kalp hastaları, böbrek hastaları vb. özel durumu olan kişiler için sakıncalı olabilir) Ayrıca süzme peynir diyeti uygulanabilecek süre maksimum 15 gündür. Bu süreden sonra diyete devam edilmesi çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir.

Diyete başlanmadan önce doktorun görüşünü almakta yarar vardır.

 

Yoruma kapalı.