Uraz Kaygılaroğlu Nasıl Kilo Verdi?

Uraz Kaygılaroğlu nasıl kilo verdi çoğu kişinin merak ettiği bir soru. Ünlü oyuncu 1987 yılında İstanbul’da hayata merhaba dedi. İlerleye yıllarda oyunculuk yönünü keşfetti. Bu da onun kariyerine ilk adımı oldu. Çeşitli kanallar tarafından dizlerde oynatıldı. Bunun yanında bazı programlarda moderatör rolünde bulundu. 2014 yılında evlendiği Melis İşiten’den çocuk sahibi oldu. Ancak ne yazık ki 2019’da boşandı.

Uraz Kaygılaroğlu, genç yaşta fazla kilolarla uğraşmaya başladı. Hızlı bir şekilde kilo alması ona büyük bir engel yarattı. Bu sebeple fazla kilolara dur diyerek sıkı bir diyet sürecine girdi. Bu süreçte çeşitli diyet programları ve destekleyici aktivitelerde bulundu. Meşakkatli kilo verme döneminden çoğu kişiye örnek olacak şekilde çıktı. Şimdiyse fit bir şekilde hayatına devam etmekte. Peki Uraz Kaygılaroğlu kaç kilo verdi?

Uraz Kaygılaroğlu Kaç Kilo Verdi?

Uzar Kaygılaroğlu nasıl kilo verdi sorusunun yanında en merak edilen sorulardan birisi de Uraz Kaygılaroğlu kaç kilo verdi. Uraz Kaygılaroğlu, çoğu insanın karşısına Pis Yedili dizindeki Can rolüyle çıktı. O zamanlar fazla kilolarıyla dikkat çeken Uraz, kısa sürede bu kilolara veda etti. Bu süreci kısa bir zamanda değil de uzun ve sağlıklı bir süreye yaydı.

uraz-kaygilaroglu-nasil-kilo-verdiAçıklamalarına göre doğal olmayan hiçbir şey kullanmayan Uraz, 2 sene boyunca kilo vermeye çalıştı. İlk aylarda 15-20 kilo arası kilo verdi. Sonrasında ise bu sayı arttı ve 64 kilo veri. Kilo verme sürecinden önce 140 kilo olan Uraz Kaygılaroğlu, sürecin sonunda 76 kiloya kadar geriledi. Bu da onun ne kadar başarılı bir kilo verme süreci geçirdiğini gösterdi.

Uraz Kaygılaroğlu Diyet Listesi

Uraz Kaygılaroğlu’nun kilo vermesinin ardında çok detaylı bir diyet listesi olduğunu düşünenler, Uraz Kaygılaroğlu diyet listesi arayışında başladı. Peki diyetin yanında bunu destekleyen çeşitli aktiviteler yapan Uraz Kaygılaroğlu nasıl kilo verdi?

uraz-kaygilaroglu-nasil-kilo-verdiUraz Kaygılaroğlu, kilo verme sürecini doğal yollardan yürüttüğünü dile getirmiştir.  Fazla kiloları sebebiyle kilo vermek isteyen Uraz’ın ilk işi diyetisyene gitmek oldu. Düşük kalorili yiyecekler tercih edilen bu diyet listesinde sıvının da önemli bir yeri bulunaktaydı. Uraz Kaygılaroğlu, bu diyetin yardımıyla beslenmesini düzene soktu. Sık sık ancak düşük kalorili yiyecekler tüketti. Sıvı ile de bu diyeti destekledi. Diyetindeki besin dengesiyle oldukça sağlıklı şekilde fazla kilolarını verdi.

Diyet listesinin yanında hafif egzersizler yaparak kalori açığı yarattı ve bu da onun kısa sürede istediği forma gelmesini sağladı. Diyetinin içerisinde yoğurt gibi yağ yakıcı ve antioksidan özelliği taşıyan besinler tüketti. Uraz Kaygılaroğlu nasıl kilo verdi sorusuna kendisi bu şekilde cevap verdi. Son olaraksa kuzeni ve annesinin kilo vermesi yolunda yaptığı baskılar onun bu yola çıkmasını sağladı. Uraz Kaygılaroğlu diyet listesi ise şu şekilde:

Kahvaltı Öncesi

1 bardak ılık su, 1 bardak normal sıcaklıkta su.

Kahvaltı

2 dilim beyaz peynir (60 gr) veya 1 adet yumurta ve 1 dilim peynir, 2 ince dilim ekmek (50 gr). Son olaraksa bol çiğ sebze.

Ara Öğün

Kahvaltıdan sonraki bu vakitte, 1 porsiyon sebze.

Öğle Yemeği

2-3 tane köfte ya da bu miktarda et, 1 ince dilim ekmek, bol salata (az zeytinyağı ilaveli).

Ara Öğün

İkindi vaktinde, iki tane 50g’lık dilim ekmeğin yanında 1 dilim beyaz peynir.

Akşam

Akşam ise 10 yemek kaşığı kadar sebze yemeği, 1 su bardağı yoğurt veya 2 su bardağı ayran. Bunlar dışında 1 ince dilim ekmek ve bol salata (yağ oranı az).

Ara Öğün

Yatmadan önce bir avuç boyutunda fındık. Fındık yerine badem ya da ceviz olabilir.

Uraz Kaygılaroğlu Kaç Kilo?

uraz-kaygilaroglu-nasil-kilo-verdi
Uraz Kaygılaroğlu Nasıl Kilo Verdi

Uraz Kaygılaroğlu, 2008 senesinde 140 kiloya sahipti. Uyguladığı doğru kilo verme ve diyet programı sayesinde 64 kilo vermiştir. 64 kilo vermesi sonucunda 76 kiloya geriledi. 2020 yılında da bu kilo seviyesinde. Şu anki kilosundan memnun olan Uraz Kaygılaroğlu, mevcut kilosunu korumaya çalışıyor.

Uraz Kaygılaroğlu Boyu?

Kilo ve boyun dahil olduğu Beden Kitle Endeksi Kaygılaroğlu için de merak edilmektedir. Uraz Kaygılaroğlu mide ameliyatı olmadan kilo vermiştir. Şu an fit görünüşü sayesinde boyu da merak oluşturmaktadır. Kaygılaroğlu 188 santimetre boyundadır.

Yoruma kapalı.