2022 En Yeni Moda Ayakkabı Modelleri Neler?

Yeni Moda Ayakkabılar Kadın ve Erkek Modelleri!

Yeni moda ayakkabı modelleri 2022 yılına damga vuracağa benziyor! Kendinize uygun seçebileceğiniz, yeni moda ayakkabılar oldukça dikkat çekiyor!

Moda kişiden kişiye değişiklik gösterse de genel olarak kabul gören bir görüş de elbette bulunmaktadır. Özellikle giyime özen gösterenlerin takip ettiği bir furya bulunuyor.

Her ne kadar moda deyince akla ilk olarak giyim yani kıyafetler gelse de yeni moda ayakkabı modelleri de elbette burada etkilidir. Zira ayakkabısız bir kombin düşünebilecek bir durum değildir.

Fakat moda dediğimiz olay geçmişin etkileri yeni sezonun da değişimleriyle oluşturuluyor. Bu yüzden 2022 yılında aslında geçmişte gördüğümüz bazı parçaları da içinde bulunduruyor.

Yeni moda ayakkabı modellerini inceleyerek isterseniz siz de modaya ayak uydurabilir isterseniz tamamen kendi modanızı oluşturmak için fikir alabilirsiniz.

İşte 2022 yılına damga vurması beklenen yeni moda ayakkabı kadın ve erkek modelleri!

1- Yeni Moda Ayakkabılar Kadın için Öneriler

Genellikle yeni moda ayakkabılar kadın kullanıcılar tarafından araştırılmaktadır. Elbette moda kadına ve cinsiyete özgü değildir.

Yine de incelemeler ve araştırmalar göstermektedir ki kadınların bu konuda zaafı bulunuyor. Ayakkabı konusunda durdurulamaz bir alışveriş ülkemizde de mevcuttur.

Yeni yıl içinde yeni moda ayakkabı kadın alıcılar için ise çoktan belirlendi bile!

A- İşlemeli Topuklu Ayakkabılar

yeni-moda-ayakkabi

Topuklu ayakkabılar bir kadının olmazsa olmaz modelleri arasında yer alıyor. Sadece şık gecelerde değil aynı zamanda günlük yaşamda da sık sık kullanılmaktadır.

Yalnız geçmişten günümüze topuklu ayakkabı modası sürekli değişiklik göstermektedir. Düşük topuk, apartman topuk, platform topuk… Değişen farklı isimlerle görmeniz mümkün!

2022 yeni moda ayakkabı topuklu için ilk sırada işlemeli topuklular gözümüze çarpıyor. Sadelikten sıkılanların sürekli hareket isteyenlerin gözdesi olabilecek ayakkabılardır.

Özellikle ince topuklu ayakkabılar üzerine yapılan işlemeler ve desenler basit bir ayakkabıyı emek harcanmış ve oldukça şık gösteriyor.

B- Klasikten Uzaklaşmak İstemeyenlere Rugan Topuklu Ayakkabılar

yeni-moda-ayakkabi

Herkes elbette aşırı hareketten hoşlanmamaktadır. Bu aşamada sadelikten ve klasikten yana olmak isteyenlerin tercihi rugan ayakkabılardan yana oluyor.

Rugan topuklu ayakkabılar geçmişten günümüze görülen modellerden birisidir. Klasik olarak adlandırılan durumlardan birisi de bu yüzden olmaktadır.

Her yere uyum sağlayacak ve kombin edebileceğiniz bu ayakkabıları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle görseldeki gibi siyah renkte bir ayakkabı uzun vadede sizi kurtaracaktır.

C- Yeni Moda Ayakkabı Bayan için Simli ve Bantlı Topuklular

yeni-moda-ayakkabi
Yeni Moda Ayakkabı

Yeni moda ayakkabı bayan alıcılar için yaz aylarında kullanılabilecek topuklularla da karşımıza çıkıyor. Zarif mi zarif bantlı ayakkabılar özellikle bilek boyu uzun olanlar için çok uygun duruyor.

Bacak boyunuz uzunsa ve yazında topuklu ayakkabı tercihiniz olacaksa rahatlıkla bu modelleri dolabınızda yer verebilirsiniz.

Bacak boyu kısa olanlar ise olabildiğince ince bantlı ayakkabılar tercih etmeli. Bu ayakkabıları bu sene içinde daha çok simli ve alımlı şekillerde göreceğiz. Siz de kadın topuklu ayakkabı koleksiyonunuza mutlaka bu tarz modelleri eklemelisiniz.

D- Renkleriyle Etkileyecek Moda Olan Ayakkabılar Mini Topuklular

yeni-moda-ayakkabi

Mini topuklular tahmin edersiniz ki yeni moda ayakkabılar arasında kendini göstermeye devam ediyor. Tabi geçmiş senelerden farklı olarak renge bürünmüş bir halde!

Birden fazla rengin kombinasyon oluşturduğu mini topuklular tekrar gündeme gelecek. Uzun boylu olup yüksek topuklu kullanmak istemeyenler dolabına bir adet de olsa ekleyebilir.

E- Kışın Yeni Moda Ayakkabı Kovboy Çizmeleriyle Dönüyor

yeni-moda-ayakkabi

Yeni moda ayakkabı tahmin ettiğiniz üzere sadece yazlık ayakkabılar üzerine dönmüyor. Kış modası için netleşmese de şimdiden bazı beklentiler ortaya çıkıyor.

Bu sene geçmişe dönüşler olması beklenen bir yıl. Böyle düşünüldüğünde kovboy çizmeleri geri dönmesi beklenen modellerden birisidir.

Kovboy çizmelerini çok rahat kombin yapabilir her sene kullanabileceğiniz gibi dönemsel olarak geri dönüş yaptığı için çok sık kullanabilirsiniz.

Yeni Moda Ayakkabılar Erkek için Öneriler

Daha önce de değinildiği üzere moda sadece kadınlara özgü değil. Günümüzde özellikle erkekler tarafından da yüksek miktarda takip edilmektedir.

Erkek ayakkabısı olarak çok değişik modeller ortaya çıkmasa da yine de moda olarak değerlendirilebilecek çeşitli görünümde ayakkabılar bulunmaktadır.

A- Yeni Moda Ayakkabılar Erkek için Vazgeçilmez Postallar

yeni-moda-ayakkabi

Kışın başta olmak üzere kombine göre de değerlendirilebilecek postallar tekrar gün yüzüne çıkıyor. Mat postallardan ziyade parlak postallar daha çok ön plana çıkacaktır.

Sadece görünümü ile değil doğru marka ile tercih edildiği müddetçe ömürlük olabilecek ayakkabılardan birisidir. Kışın kombinleriniz kadar ayaklarınızı da memnun edecektir.

B- Sadelikten Yana Olanlara Yeni Moda Ayakkabı Erkek için Kumaş Ayakkabılar

yeni-moda-ayakkabi

Erkeklerin özellikle rahatlıktan yana hareket kullanım yaptığı görülmektedir. Bu açıdan bakıldığında yazın ayak sağlığınızı da destekleyecek kumaş ayakkabılar alabilirsiniz.

Kumaş ayakkabılar sade renkleriyle her kıyafete uyum sağlayacaktır. Bunun yanı sıra yaz aylarında ferah bir kullanımda sağlayacağı kesindir. Bu yönüyle de tercih edilebilmektedir.

C- Her Dolapta Olması Gereken Klasikler

yeni-moda-ayakkabi

Erkeklerin yeni moda ayakkabı modellerine bakmanın yanı sıra geçmişten günümüze ve hatta geleceğe yönelik yatırım yapabileceği modellerdir.

Klasik ayakkabılar olan kunduralar özellikle özel günler ve geceler için dolapta yerini almalıdır. Zor günlerin dostu olarak ortaya çıkacak olan bu modellere göz atmalısınız.

Her Cinsiyete Uygun Yeni Moda Spor Ayakkabılar

Yeni moda ayakkabılar erkek ve kadınlar için ortak kullanılabilecek modeller de elbette bulunuyor. Spor ayakkabılar olarak adlandırabileceğimiz bu modeller büyük rahatlık sunuyor.

Erkek ve kadın spor ayakkabı renkleriyle ve modelleriyle klasikleri ağırlıyor. İsterseniz günlük yaşamda rahat kullanmak için beyaz spor ayakkabı tercih edin isterseniz çok daha çılgın renkleri seçin!

Bilindiği üzere günlük ayakkabı olarak dolgu topuklu modellerden ziyade daha düze ve tabana yakın siyah kadın ve erkek spor ayakkabı tercihi yapılır. İşte favorilere eklenen göz alıcı modeller!

A- Converse Ayakkabılar

yeni-moda-ayakkabi

Converse ayakkabı sadece yeni moda ayakkabı spor olarak bulunmuyor çünkü yıllardır hayatımızda yer ediniyor.

Bu ayakkabıların kullanım rahatlığından bahsetmeye neredeyse gerek yok! Çünkü ayağınızda yokmuş gibi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tabi bununla da kalmıyor! Aynı zamanda kombin sırasında da ciddi bir kolaylık elde edebilirsiniz. Her renge uyum sağlayabilecek modellere göz atabilir ya da desenli modellere de şans verebilirsiniz.

B- Yeni Moda Ayakkabı Nike

yeni-moda-ayakkabi
Yeni Moda Ayakkabılar

Aslında Nike markanın yıllar içinde yüksek bir değişim göstermediğini görebilirsiniz. Klasik desen ve kalıplarına kaldığı yerden devam ediyor.

Zira alıcılar da bu konuda memnuniyet gösteriyor. Durum böyle olunca markada dur durak bilmeden aynı modelleri üretmeye devam ediyor.

Birden fazla rengin bir araya geldiği klasik kalıp ve yükseklikteki ayakkabıları eğer yoksa dolabınıza eklemek için artık geç değil! 2021 ayakkabı modası için geçerli olduğu gibi 2022 modasında da geçerliliğini sürdürüyor.

YouTube video

İlginizi Çekebilir: 2022 En Yeni Moda Pantolon Modelleri Şıklığınızı Arttırsın! 

Yoruma kapalı.