2022 En Yeni Moda Pantolon Modelleri Şıklığınızı Arttırsın!

Yeni Moda Pantolon Modelleri Hangileri?

Yeni moda pantolon kombinleri ile kendinizi daha şık hissetmeye ne dersiniz? İşte 2022 yılı boyunca çok sık göreceğiniz birbirinden farklı şekilde kombinlenecek pantolon modelleri!

En yeni moda pantolon modelleri son döneminde modasına adeta damga vuruyor! Her sene yenilenen moda anlayışından şüphesiz en fazla pantolonlar etkileniyor.

Geçmişten gelen alışkanlıkların yanı sıra yeni sezonun başlamasıyla birlikte birbirinden farklı pantolonları görebiliyoruz. İster günlük yaşamda isterseniz ofis hayatında kullanabileceğiniz sayısız pantolon bulunuyor.

Üstelik sadece kadın pantolonları değil, yeni moda pantolon erkek tarafından da merakla takip edilmektedir. Erkekler de günümüzde en az kadınlar kadar güzel ve alımlı giyinmeye özen gösteriyor.

Peki sürekli dile getirilen ve 2022 senesi ve sonrasnda da çok rahat görebileceğimiz en yeni moda pantolon modelleri hangileri? İşte mutlaka dolabınızda bulundurmanız gereken pantolon modelleri!

2022 Yılında En Yeni Moda Pantolon Kadın ve Erkek Modelleri ile Kombinleri

Yeni moda yılının start vermesiyle gözler satış noktalarına ve markalarına çevrildi. Yeni moda pantolon modelleri eski dönemlerden alışık olduklarınız kadar farklı modellerle de artık dikkat çekiyor.

Erkek ve kadın pantolon modelleri arasından siz de tarzınıza uygun olanı seçip kombinleyebilirsiniz. Üstelik yazımızda kombin tüyolarına da denk gelerek kolaylık elde edebilirsiniz.

1- Asimetrik Pantolon Yeni Moda Örneklerinden!

yeni-moda-pantolon

Asimetrik pantolonlar günümüzün moda örneklerinden birisidir. Bu pantolon örneklerini farklı kumaş pantolonlarda ya da jeanlerde görebilirsiniz.

İki paçası farklı renk ve desende oluşturulmuş bu modeller özellikle farklılık arayanların tercihlerinden birisi olmaktadır. İddialı parça kullanmak isteyenler dolabında yer verebilir.

Kombinleme sırasında üst kısımda kullanacağınız parçaların hareketli olmaması gerekiyor. Tek renk ve düz bir parça ile kombinleyerek pantolonunuzun daha çok ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun dışında görselde de olduğu gibi zıt renklerle de kombinleme olasılığınız bulunuyor. Siyah-beyaz modellerle kırmızı gibi iddialı renkleri de kullanmanız mümkün.

2- Yeni Moda Kot Pantolon Modelleri Arasında Bol Paçalar Yer Alıyor

yeni-moda-pantolon

Belki de yeni moda pantolon furyası arasında en sık göreceğimiz modellerden birisi bol paçalardandır. Kot pantolonlarda özellikle 2000li yıllarda çok gördüğümüz modeller artık geri dönüyor.

Düşük bel olarak bulunmasa da normal bel hizasında bulunan pantolonların bacakları daraltmadan en rahat şekilde kullanılması mümkün oluyor. Kombinlemesi ise oldukça basittir.

İsterseniz üstünüze oversize bir tshirt alın ve spor ayakkabı ile kombinleyin isterseniz şık bir bluz ile ön plana çıkın. Burada tamamen amacınıza bağlı olarak hareket edebilirsiniz.

3- Extra Extra Bol Paça Pantolon Devri: Oversize Pantolon Modelleri!

yeni-moda-pantolon

Bol pantolon dediysek bu sınırlı kalmasın gerçekten bolluğun sınırı yaşanacak bu dönem! Neden mi? Çünkü oversize tshirtler gibi resmen oversize pantolonlar yer alacak.

Bahsedilen bu pantolonlar özellikle kumaş pantolon kısmında gözünüze çarpabilir. Ne basenlerden ne de bacaklardan oturma söz konusu değil. Kalça kısmınızı da neredeyse hiç belli etmiyor!

Bu pantolonların kullanım kolaylığı ise oldukça fazladır. Çünkü bahsedilen pantolonların kombinlemesi oldukça kolay ve rahattır. Günlük kullanım adına özellikle tercih edebilir.

Yalnız bir uyarıda bulunmak gerekiyor özellikle kısa boyluların tercih etmemesi gerekmektedir. Zira herhangi bir şekilde vücut hattı da belli etmemesinden dolayı ekstra kısa gösterebilir.

4- Kesik Paça Bol Pantolon Bayan Dolaplarında Olmazsa Olmaz!

yeni-moda-pantolon

Son dönem modasında görmekten belki de bıkacağınız bir diğer yeni moda pantolon kombinleri arasında kesik paçaları görekcesiniz. Dikine kesilmiş olan paçalar modunuzu ve kombininizi tamamen değiştirecek.

İster rengarenk çoraplarınızda isterseniz direkt teninizi göstererek kullanabilirsiniz. Esprisi paçasından dolayı olduğu için üst kombininizi daha sade yapma gibi bir yönteminiz de olabilir.

Bu pantolonları kullanırken daha çok ayakkabı seçiminize dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle yazlık pantolon erkek ve kadınlar tarafından kullnanılabilir.

5- Boru Paça Bol Pantolon Kombinleri 2022 Dönemine Damga Vuracak

yeni-moda-pantolon

Yeni moda geniş pantolon modelleri arasında boru paça pantolonlar hem erkek hem kadınların dolabında mutlaka olmalı. Basenlerden oturmadan ve bel bölgesinden aşağı kadar eşit bollukla ilerlemesi göze çarpan özellikleri arasında bulunuyor.

Boru paça pantolonlar özellikle ceketlerle çok şık duruyor. Günlük yaşamda basic bir tişört ve ceketle sportif kombin yapabilirsiniz. Yalnız bu pantolonların şık kombinlenmesi oldukça zordur.

Özel bir akşamınız için kullanmaktan ziyade günlük kullanım için sepete ekle diyip satın al seçeneğini değerlendirmelisiniz. Bu modellerin basenleri geniş olan kadınlar ve erkekler tarafından kullanması gerekir. Böylece vücut hatlarınızı da saklamanız mümkündür.

6- Kot Pantolon: Yeni Moda Pantolon Kadın için Kendinden Kemerli Oluşuyor

yeni-moda-pantolon

2022 yeni moda pantolon modelleri arasında geçmiş seneden görmeye başladığımız şekillerde bulunuyor. Pantolonların tamamlayıcıları şüphesiz olarak kemerler oluyor, bu kemerlerde bu senenin modası olarak ilerliyor.

Ekstra kemer kullanmaktan ziyade kendinden kemerli oluşan kot pantolonlar oldukça farklı hava sunuyor. Gerçek bir kemer işlevi görmese de temel amaç elbette güzellik ve estetik oluyor.

Kot pantolonların özellikle basic tshirtlerle kombinlenmesi kolay oluyor. Bu pantolonlarla da tshirt ve üzerine bol bir trençkot kullanabilirsiniz.

7- Yeni Moda Yırtık Pantolon Serüvenini Devam Ettiriyor

yeni-moda-pantolon

Geçmişten günümüze değişmeyecek akımlardan birisi de yırtık pantolonlar olacak gibi duruyor. Dizden yırtık pantolonlar en sık modeller olacak gibi.

Yırtık pantolonların özellikle dar paça modelleri göze çarpmış olsa da 2000li yılların esintisini tekrar hissedeceğimiz için bol pantolonların bulunması beklenmektedir.

Bol pantolonların yırtık olması kombinlemeyi zorlaştırmıyor aksine kolaylaştırıyor. Yazlık pantolon modelleri kadın kullanıcılar için dar bir crop üstler ile kombinlemek yeterli olacaktır. Birkaç aksesuar ile işi tamamlayabilirsiniz.

Özellikle yüksek bel pantolon siyah renklerde renkli croplar giyenilirsiniz. Ancak erkek pantolon beli lastikli ya da normal olarak alıp tişört ile kombinleyebilir.

8-  Volanlı Paçalar Yeni Moda Kumaş Pantolon için Çok Güzel Örnek!

yeni-moda-pantolon
Yeni Moda Pantolon

Pantolon paçaları genelde düz şekilde ayrılmaktadır. Fakat volanlı paçalar yeni moda pantolon modelleri için oldukça yeni bir örnektir.

Düz görünümden ziyade hareketlilik bekleyen ve bunu kumaş pantolonlarıyla hareketlilik kazandırmak isteyenlerin tercihi olacaktır.

Hareket pantolon bölümünde olduğu için üst kısımda düz bir parça seçmeniz gerekecektir.

YouTube video

İlginizi Çekebilir: En Güzel Yazlık Elbise Modelleri İçerisinde Tarzınıza En Uygun Tasarımlar

Yoruma kapalı.