Online Senetle Altın Almanın Avantajları Neler?

Senetle Altın Nasıl Alınır?

Senetle altın almayı daha önce duymuş muydunuz? Online senetle altın almanın avantajlarından siz de yararlanabilirsiniz!

Senetle altın almak ekonomik anlamda zorluğun yaşandığı ve anlık para sağlanması gereken durumlarda başvurulan yöntemlerden sadece birisidir. Kişiler günümüzde kuyumculardan temin ettikleri altınları kredi kartı ve toplu nakit ödemenin dışında artık elden taksitlendirme ile de sahip olabilmektedir.

Daha önce bu konuda bilgi edinmemiş kişiler tarafından tuhaf karşılansa da giderek yaygınlaştığı görülür. İster senetle pırlanta alın isterseniz altın! Bu konuda ihtiyacınıza ve durumunuza göre hareket edebilirsiniz. Peki bilmeyenler için senetle altın alma nedir? Online senetle altın almak mümkün mü? İşte cevaplar!

Senetle Altın Almak Ne Anlama Geliyor?

senetle-altin
Senetle Altın Almak

Öncelikle daha önce karşılaşmayanlar adına senet ile altın alma ne anlama geliyor buna bakılmalıdır. Senet ile altın almak, nakit ya da banka kredisi çekemeyenlerin başvurduğu elden taksitlendirme anlamına gelir.

Normal şartlarda bireylerin altın ihtiyacını karşılamak için iki yolu bulunmaktadır. İlki, kredi kartına belirli taksitlendirme yaparak alışverişi gerçekleştirmedir. İkincisi ise nakit ile doğrudan alışverişi tamamlamaktır.

Fakat her zaman ekonomik koşullar bunun için uygun olmayabiliyor. Bu noktada alıcıların taksitlendirmeyi elden yapması gerekebilmektedir. Özellikle kredi kartı olmayan, limiti yetmeyen ya da adına kredi kartı çıkmayanlar için bir tercihtir.

Başta bankalarda kara listede adı yer alıp kredi çekemeyenlerin de anlık olarak nakit ihtiyacını karşılamak adına yöneldikleri bir yöntemdir. Kısa sürede para elde etmek adına senetle altın alanların eldeki altınları bozdurarak para ihtiyacını karşıladığı görülür.

Taksitle Altın Veren Kuyumcular Nasıl İşlem Yapıyor?

senetle-altin

Taksitle altın veren kuyumcular belirli bir sistem doğrultusunda alıcılara kolaylık sağlamaktadır. Bunun için talep eden alıcıya güvenirlik gerekecektir.

Elbette elden taksit ile altın almak herkes tarafından kolayca karşılanmaz. Alıcının alacağı altın miktarı kadar bir teminat göstermesi gerekebilir.

Online senetle altın satışı yapan Senetle Altın firması bu konuda alıcılara zorluk çıkarmadan internet sitesi üzerinden alışverişleri gerçekleştirmektedir.

Alıcılar dilediği altın ya da pırlantayı seçtikten sonra elden taksitlendirme ve komisyon ödemesi hesaplanır. Daha sonra taksitler belirli bir ay doğrultusunda bölünür.

Altınları senetle alan alıcı, her ay ödemesini yaptığı takdirde bir senedi kendi tarafına ulaşır. Böylece aylık olarak ödemeler bitince borcu da kapanmış olur.

Senetle Altın Satanlar Hangi Ürünlerin Alımına İmkân Veriyor?

senetle-altin

Günümüzde çok yaygınlaşmayan bir durum olduğu için taksitle altın satan yerler oldukça kısıtlıdır. Özellikle online senetle altın satışı yok denecek kadar azdır.

Var olan senet ile altın satışı yapan kuyumcular tarafından belirli ürünlerin satışı gerçekleşir. Fakat bunlar oldukça geniş bir skalaya yayılmaktadır. Satışı yapılan ürünler arasında:

  • Dilediğiniz miktarda gram altın,
  • Çeyrek altın,
  • Tam altın,
  • Bilezik türleri (tekli burma, Adana burma, Trabzon burması vs.)
  • Kelepçe bilezik türleri,
  • Altın bileklikler,
  • Alyans ve yüzükler,
  • Külçe altın,
  • Senetle pırlanta satışları gerçekleşmektedir.

Senetlealtin.net adresi bu konuda geniş ürün yelpazesiyle alıcılara kolaylık sunmaya devam etmektedir. İster düğün sezonlarında isterseniz anlık nakit para ihtiyacını karşılamak adına adım atabilirsiniz!

Taksitle Altın Almak Avantajlı mı?

senetle-altin

Senet ile altın almak çoğu zaman avantajlı sayılacak bir durumdur. Zira hem alıcıya hem de satıcıya sağladığı birçok avantajdan bahsedebilmek mümkündür.

Alıcıların elde edebileceği avantajlar arasında ilk olarak anlık altın ihtiyacını kısa yoldan gidermek bulunur. Eğer özellikle kredi kartınız yoksa ya da limitiniz yetersiz ise elden taksitle bu imkânı elde edebilirsiniz.

Altın borçlarınız dahil olmak üzere düğün-nişan sezonunda da takmak adına takılarınızı Senetlealtin.net sitesi üzerinden giderebilirsiniz.

Yalnız senet ile altın almak sadece bu yönden avantaj sağlamaz. Olaya sadece altın olarak bakmak gereksizdir. Çünkü kriz anlarında nakit ihtiyacı da sağladığı görülür.

Borcunuz olduğunda ya da acil nakit para gerektiğinde bankalar tarafından ihtiyacınızı tam karşılayamıyor olabilirsiniz. Bunun dışında bankalarda kara listede yer alıyorsanız yine adınıza kredi çıkması imkânsızdır.

İşte tam da bu aşamada senet ile altın alma yoluna başvurabilirsiniz. Altınlarınızı alıp anında bozdurarak nakit elde edebilir daha sonra saptanan borcunuzu bir sonraki aydan başlamak üzere ödeyebilirsiniz.

Online Senetle Altın Almanın Doğru Adresi: SenetleAltın.Net!

senetle-altin

Normal şartlarda senet ile altın almak adına çevrenizdeki kuyumcularla görüşmeniz gerekir. Örneğin İstanbul da yaşadığınızı varsayalım. Bu durumda internette ‘ Senetle altın İstanbul’ araştırması yapmanız gerekir.

Karşınıza çıkan sonuçlarda göreceksiniz ki her kuyumcu tarafından bu işlem sağlanmaz. Özellikle küçük bir şehirde yaşıyorsanız işinizin daha da zor olduğunu söylemek mümkün.

Bu durumda online senet ile altın satan sitelerden faydalanabilirsiniz. Senetlealtin.net bu konuda size kesin olarak yardımcı olacaktır. Güvenilir şekilde altınlarınızı elden taksitle almak, altınları incelemek dilerseniz bizzat kuyumcuyu ziyaret etmek gibi tercihleriniz bulunuyor.

Yaz ya da kış dönemi fark etmeksizin taksitli imkânlardan yararlanarak ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Üstelik düşük komisyon oranları ile geri ödeme maliyetinizde diğer firmalara göre çok ciddi artış göstermez.

Senet ile Altın Veren Kuyumcular Ne Kadar Komisyon Talep Eder?

Senetle pırlanta ya da altın aldığınız durumlarda elbette ki satıcı konumundaki kuyumcular sizlere belirli bir komisyon ücreti kesecektir.

Bu durum elden taksitlendirme olduğu ve serbest piyasaya girdiği için her satıcı tarafından farklı komisyonlar belirtilebilmektedir. Piyasada günümüzde ortalama olarak %10-15 diliminde komisyonlardan bahsedilmektedir. Bu komisyonların hesaplanma şekli şöyledir:

100 adet gramı tanesi 1000 TL’den olmak üzere aldığınızı düşünün. Normal şartlarda alış fiyatınız 100×1000= 100.000 TL olacaktır.

Satıcı yani kuyumcu tarafından %10luk bir komisyon kesintisi talep edilirse bu durumda 100.000 x %10 hesaplamasından = 10.000 TL komisyon bedeli yansır.

Sonunda ödemeniz gereken tutarda 110.000 TL olarak hesaplanır. 10 bin TL ek masrafınız yansıyacaktır.

senetle-altin
Senetle Altın Almak

Senet Altın Alıp Borcunuzu Ödemezseniz Ne Olur?

Piyasada maalesef senetle altın aldığı halde borcunu takip etmeyip ödemeyen kişiler bulunmaktadır. Senetin ciddiye alınmaması ise oldukça yanlış bir durumdur.

Zira müşteriler altını aldığı halde taksitlerini düzenli ödemez ya da bir kısmını ödeyip diğer kısmını tamamlamazsa bu durumda satıcı yani kuyumcu tarafından dava hakkı doğar. Yargıda dava açılması karşılığında müşterinin borcu ödemesi kesinleşeceği gibi aynı zamanda ekstra masraflarda ceza olarak kendisine yansıyacaktır. Bu yüzden müşterilerin düzenli bir şekilde eksiksiz ödeme yapması gerekir.

Yoruma kapalı.