Yeni Saç Modelleri 2021 ile Neden Güzel Olmayasınız?

Yeni Saç Modelleri 2021 ile Neden Güzel Olmayasınız?

0 326

2021 yılını yeni saç modelleri ile güzelleştirmek istemez misiniz? Kadınlar farklı bir sayfa açmak ve yeniliğe yönelmek için saçında değişiklik yapar. Her sene kişilerin karşısına farklı tarzlar ortaya çıkabilmektedir. Yeni saç modelleri kadın kategorisinde gerçekleşen seçenek fazlalığı kişilerin yüz tiplerine göre de seçim yapılmasını sağlar. Önemli olan doğru yüz tipini bulup buna göre tercih yapmaktır.

Yeni saç modelleri 2020 senesi içerisinde en çok araştırılan ve merak edilen konular arasındaydı. Üstelik saç modelleri 2020, erkek olanlar tarafından da araştırılır. Sadece kadına özgü bir durum değildir. Eskiden uygulanan ancak modası geçmeyen kesimler olduğu gibi uzun zamandır uygulanmayan ancak tekrar moda olan kesimler de mevcuttur. Saç modelleri araştırılarak uygulamaya koyulabilir, peki siz merak ediyor musunuz?

2021 Yılında Tercih Edebileceğiniz Yeni Saç Modelleri!

Farklı kesim, boya renkleri ile tercih edebileceğiniz yeni saç modelleri çok sayıda vardır. Ancak genel olarak belirli yeni saç modelleri erkek ve kadın için tercih edilir. Eski alışkanlıkların kolay değişmemesi aynı zamanda pratik şekil alması da bu konuda etki sebebi olmaktadır. İşte birbirinden farklı ve güzel tercih edebileceğiniz saç kesim modelleri!

1- Küt Saçlar

Küt saç kesimi özellikle yaz aylarında kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Geçmiş yıllarda da çok sayıda uygulandığı görülür. Genellikle bakımının kolay olması ile uygulandığı bilinir. Tabi yazın getirdiği sıcaklığın etkisi de yansıdanamaz bir gerçek olur. Bireylerin bu modeli uygulamadan önce bilmesi gereken unsur ise genellikle boynu uzun kişiler tarafından tercih edilmesidir. Uzmanlar tarafından da küçük yüzlü kadınların kesimini yaptırdığı bilinir.

yeni-sac-modelleri-2021
Yeni Saç Modelleri

Küt saçları yeni saç modelleri arasında yer vermek doğru olacaktır. Eskimeyen modası ile yıllardır kullanıldı. Şekil vermesi de oldukça kolaydır. Özellikle düz saçlara sahipseniz herhangi bir şekil verme yapmanıza gerek yoktur. Bunun yanı sıra saçınızı ortadan değil, farklı alanlardan ayırarak bile değişikliğe gitmeniz mümkün olmaktadır. Boya işlemleri ile de istediğiniz havaya ulaşmanız mümkündür. Ufak bir ışıltı attırmak sizi bambaşka noktaya taşıyacaktır.

2- Asimetrik Kesimler

yeni-sac-modelleri-2021

Simetrik kesimler genel nüfus içinde en çok uygulanan yöntemlerdi. Ancak bu düzenden ve benzer modellerden sıkılanlar için artık yeni tercihler bulunuyor: asimetrik kesimler! Asimetrik kesim genel olarak sağ-sol saç uzunluğunun farklı olması ile elde ediniliyor. Eğer bu tarz bir kesime cesaret edemiyorsanız yapabileceklerinizde bulunuyor. Düz kesimlerde saçınızı ortadan değil çok geniş şekilde sağ-soldan ayırırsanız asimetrik görüntü elde edebilirsiniz.

3- 2020 En Güzel Saç Kesimleri Modelleri| Kahküller Ortaya!

yeni-sac-modelleri-2021

Geçtiğimiz senelerde genellikle kısa saç modelleri ile kahkül kullanımı yaygınlaşmıştı. 2021 yeni saç modelleri kahkül modasını uzun saça geri döndürmeye başlıyor. Geniş bir alna sahipsiniz ve rahatsız mı oluyorsunuz? Her ne kadar kelleşme olmasa da bu görüntü o hissi doğurur. Öne geçmenin yolu ise kahkül kesimi olur. Herhangi bir kahkül modelini belirleyerek uygulamaya geçirebilirsiniz.

4- Yeni Saç Modelleri Kesim Havası: Orta Boy Saç Kesim Modelleri için Katlı Kesimler

yeni-sac-modelleri-2021

Orta boy saç kesim modelleri arasında en sık göreceğimiz model katlı kesimlerdir. Özellikle saçınızda hacim eksikliği mi var? Mutlaka kat ya da bob saç kesim yaptırmalısınız. Saçınızın olduğundan daha havalı görünmesini sağlayacaktır. Düz bir saç yapısına sahip olsanız dahi farkı göreceksiniz. Yeni saç modelleri ve renkleri arasında kat kesimlerinde en sık tercih edilen boyama ise ombre olmaktadır. Aralara atılacak renklendirme ile  değişik bir boyut kazandırabilirsiniz.

5- 2020 Saç Modelleri Kadın Tercihlerinin Başındaydı: Uzun Saçlar

Yeni saç modelleri arasında göstermek pek doğru olmasa da modasının geçmemesi doğrultusunda tercih edebileceğiniz modeller arasında yer alıyor. Uzun saçların modası kadınlar için her zaman bulunuyordu. Bazı kültürlerde uzun saçlı olunmasının saygınlığı da mevcuttu. Uzun saçlı olmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Aksi takdirde havalı görünmeyecektir.

yeni-sac-modelleri-2021

Uzun bir saç öncelikle boyunuzu kısa gösterir. Eğer ortalamanın altında bir boya sahipseniz uzun saçtan ziyade daha çok kısa saç modelleri ile ilgilenmelisiniz. Diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise uzun saçlar için bakımının zorluğudur. Saç uzunluğu arttıkça dökülmeler sıklaşır. Önüne geçebilmek için sürekli bakım yapmanız gerekir. Üstelik yapılmadığında havasız ve dümdüz saçlarınız olur. Olumsuz durumlar arasında yer alır.

6- Yeni Saç Modelleri| Maskülen Kesimler

yeni-sac-modelleri-2021

Kısa saçlar yeni saç modelleri arasında yeni yeni yer almaya başlıyordu. Hızlı değişimin arasına maskülen saç kesimleri de eklendi. ‘Erkek saçı’ olarak tabir edilse de biz saçların cinsiyetinin olmadığını düşünüyoruz. Uzun saç kullanmak istemeyen hatta kısanın kısasını isteyenler için en uygun model olacaktır. Ensede biten saç modelleri ile farklı bir hava yaklayabilirsiniz. Üstelik bakım kolaylığı da fazladır. Uygun modelleri araştırarak elde etmeniz mümkündür.

Yeni Saç Modelleri 2020 Değişiyor: Sıcak Renkler Geri Geliyor

2020 yılında yeni saç modelleri genel olarak soğuk renkler üzerine kuruluydu. Özellikle sarının soğuk tonları, griler gözümüze sıklıkla çarptı. 2021 ile birlikte geçtiğimiz senelerin zorluğunu da aşmamızla birlikte sıcak renklere geri dönülmesi bekleniyor. Kızıl kahveler, turuncular ve hatta kırmızılar sık sık kullanılacaktır. Açık ten rengine sahip bireyler tarafından farklı saç modelleri için tercih edilebilir.

yeni-sac-modelleri-2021

Saçlarınızda boyalarla da değişim elde etmeniz mümkün! Ancak doğru bir boya markası bulmak hayati öneme sahiptir. Yanlış seçimler saçta kırılma, dökülmelere sebp olur. Saç Boyası Markası Tavsiye| 8 Farklı Boya Tavsiyesi yazımıza bakarak duymadığınız boya markalarını da öğrenebilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.