Contractubex Jel Nedir? Contractubex Ne İşe Yarar?

Contractubex Jel Ne İşe Yarar?

Contractubex jel haricen uygulanan ve cilde masaj yolu ile yedirilen bir üründür. İçerisinde extractum cepea, heparin ve allantoin maddeleri bulunduran jel yapıda bir üründür. Kutu içerisinde bir adet 100 mg’lık alüminyum tüp halinde satılmaktadır. Peki, Contractubex fiyat nedir?

YouTube video

Contractubex alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilen metilhidroksibenzoat ve yüzeysel deri reaksiyonlarına sebebiyet verebilen sorbik asit içermektedir. Bu nedenle hekim gözetiminde kullanılmalıdır.

Contractubex Jel Ne İşe Yarar? Nasıl Durumlarda Kullanılır?

Contractubex krem sivilce, çatlak, cilt lekeleri, ameliyat izleri ve yara izi tedavisinde haricen kullanılan bir jel krem olduğu bilinmektedir. Hücrelerin yenilenmesinde büyük etkisi olan ve hızlı bir iyileşme süreci sağlayan bu jel krem doktorlar tarafından da sıkça reçete edilmektedir.

Kişilerin doktora danışmadan alması ve kullanması önerilmez. Özellikle parabene karşı alerjisi olanların doktor kontrolü dahilinde kullanmaları, aksi halde ciltte tahrişe ve istenmeyen sonuçlara yol açabilmektedir.

1- Contractubex Jel Ameliyat ve Yara İzleri için Kullanımı

Ameliyat ve yara izlerinde kullanımı oldukça yaygın olan contractubex jel kullanımı oldukça kolaydır. Günde iki veya üç kere temizlenmiş yüzeye sürülerek uygulanmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise contractubex jel uygulanırken doktorunuzun önerdiği şekilde uygulanması gerekmektedir.

Contractubex Ne Sıklıkla Kullanılır? Contractubex Jel

Daha çabuk iyileşsin mantığı ile gereğinden fazla uygulamak her ne kadar yanlış ise, günlük uygulanması gereken miktardan az uygulamak da o kadar yanlıştır. Uygulamayı unuttuğunuz halde aklınıza geldiği zaman uygulayabilirsiniz. Fakat nizami bir şekilde uygulamanız daha çabuk iyileşmenizi sağlayacaktır. Yara izleriniz derinse ilaç uygulandıktan sonra temiz bir gazlı bez yardımı ile üzeri kapatılabilir.

2- Sivilce ve Akne Tedavisinde Kullanımı

Contractubex fiyat nedir? Jel akne tedavisi için kullanıma uygun bir ilaç olmamakla birlikte ancak sivilce lekelerini gidermek için kullanılabilinir. Contractubex jel hakkında en çok merak edilen konulardan biri de contractubex yüze sürülürmü sorusu olmaktadır.

contractubex-jel-nedir

Sivilce lekeleri için lokal olarak uygulanması gereken bu jeli gece uyumadan önce temiz cildinize, yalnızca sivilce izlerinin olduğu bölgelere uygulayabilirsiniz. Gerekirse bir uzman hekimden bu konu ile ilgili bilgi almanızın size faydası olacaktır.

3- Ciltte Herhangi Bir Rahatsızlık Sonucu Ortaya Çıkan İzlerin Tedavisinde Kullanımı

Ciltte oluşan herhangi bir rahatsızlığın vermiş olduğu tahrip ile ortaya çıkan izlerin kullanımına da uygun olan contractubex ekşi gibi sosyal medya platformlarında en çok contractubex jel ne işe yarar sorusu ile araştırılmıştır. Ciltteki yara ve yanık gibi izlerin giderilmesi tedavisinde kullanılan bu jel egzama yaralarına da iyi gelmektedir.

Her rahatsızlığın da ortaya çıkardığı yara tedavilerinde kullanımı uygun olmadığı için mutlaka doktorunuza danışarak kullanmanızda fayda vardır. Örnek vermek gerekirse kanamalı yaraların kullanımına uygun değildir. Bu sebeple her yara tipine kullanımı uygun olmamaktadır.

4- Derinin Altında Oluşan Yumru Şeklindeki Kitlelerin İyileştirilmesinde Kullanımı

Bazı yaralar iyileştikten sonra deri altında yumru şeklinde kitleler oluşabilmektedir. Bu gibi durumlarda cildinize Contractubex uygulayarak ve masaj yoluyla yedirerek kullanırsanız zamanla deri altındaki kitlenin yok olduğunu görebilirsiniz. Contractubex kullanıcı yorumları bazı sosyal medya platformlarında kullanan kişilerin birbirlerine önerdiği görülmektedir.

Örneğin; Contractubex kadınlar kulübü ve ekşi sözlük gibi mecralarda araştırılıp, bilgi alışverişlerinde bulunan bir jeldir. Ancak yine de her ilaçta olduğu gibi bu jelin de her kişiye aynı etkiyi göstermeyeceğini belirtmekte fayda vardır

5- Kaza ve Yanık İzlerinin Giderilmesi İçin Kullanımı

contractubex-jel-nedir
Contractubex Jel Ne İşe Yarar?

5- Kaza ve Yanık İzlerinin Giderilmesi İçin Kullanımı

Özellikle ev ve iş yerlerinde meydana gelen kaza ve yanık izleri her ne kadar iyileşse de izleri ciltte kalabilmektedir. Hücre yenileyici özelliği olan contractubex jel bu anlamda kullanılması uygun bir ilaç olmaktadır.

Contractubex jel ile ilgili merak edilen bir diğer konu ise contractubex aile hekimi yazabilir mi sorusu olmaktadır. Evet, aile hekiminize şikayetinizi iletip, bu ilacı temin etmek istediğinizi belirttiğiniz takdirde aile hekiminiz de uygun görürse elbette ki yazabilir. Peki contractubex fiyat ne kadardır?

6- Contractubex Jel Yan Etkileri Nelerdir? Contractubex Fiyat Nedir?

Contractubex jel çok nadir olmakla birlikte görülebilen yan etkileri şöyledir:

  • Deride kızarıklık
  • Kaşıntı
  • Tahriş
  • Yüzde şişlik
  • Nefes almakta zorluk
  • Uygulanan bölgede şişme, morarma gibi belirtiler gözlemlendiği takdirde mutlaka hekiminize başvurmanız gerekmektedir.

Belirtilen yan etkiler çok sık görülmemekle birlikte alerjik bir reaksiyon durumu var ise gözlemlenebilir. Aksi takdirde en fazla 6 ay kullanılmakla birlikte, 6 ayın sonunda doktorunuz gerek duyarsa kullanmaya devam edebilirsiniz. O halde Contractubex fiyat nedir?

Contractubex Jel Ne Kadar?

Contractubex jel fiyat performans açısından değişim gösterebilmektedir. Bu ilacı eczaneden satın alabileceğiniz gibi, belirli internet alışveriş sitelerinde de Contractubex fiyat SSK tarafından karşılanmamaktadır. Fiyatı eczaneye göre alışveriş siteleri arasında da değişim gösterebilmektedir.

Contractubex Trendyol sitesinde dönem dönem farklı ücretlere tabii tutularak satışa sunulabilmektedir. Ayrıca Contractubex Hepsiburada sitesinde de satılmaktadır. Contractubex 120 gr jel fiyat 2022 yılı itibari ile 147 ₺ olarak kayıtlara geçmiştir. Fakat Contractubex fiyat Gittigidiyor gibi alışveriş sitelerinde uygun olsa da bu tarz ürünleri eczanelerden satın almak daha güvenilirdir.

contractubex-jel-nedir

Doğum izleri için sık sık Contractubex kullanılmaktadır. Kullanılan bu jel sayesinde izlerin giderilmesi sağlanır. Anne adayları tarafından sezaryen ve normal doğum arasında sırf bu yüzden bile kararsız kalınmaktadır. Dilerseniz Normal Doğum mu Sezaryen mi yazımızdan bilgi alıp kararsızlığınızı giderebilirsiniz.

 

Yoruma kapalı.