Yeşil Çayın Cilde Faydaları | 5 Farklı Cilt Faydası!

Cildinizi güzelleştirmek adına yeşil çayın cilde faydaları yönünden faydalanmak ister miydiniz? Yeşil çay, genellikle faydaları ile içilen bir içecektir. Ancak bu içecek sadece bu yöntem ile kullanılmaz. Sağlık açısının yanı sıra cilt konusunda da avantajları bulunmaktadır. Peki bilinenin aksine yeşil çayın faydaları nelerdir? Ciltte ne konulara iyi gelir?

YouTube video

 Yeşil çayın cilde faydaları Kadınlar Kulübü gibi farklı platformlar üzerinde sık sık konuşulmaya başlandı bile! Başlangıçta siyah çaya olan alışkanlığımız yüzünden geçişler zordu. Ancak yeşil çayın faydalarının bilinmesi ile birlikte özellikle birçok kadın denemeye başladı. Sağlık açısının yanı sıra yeşil çay tonik faydaları ile cildinizi de güzelleştirmeniz mümkündür.

Yeşil Çayın Cilde Faydaları Nelerdir? İşte Liste!

Yeşil çay faydaları konusundan yararlanmanız için birden fazla sebep bulunmaktadır. Özellikle içeriği belli olmayan maskeleri kullanmak yerine doğal maskeleri tercih etmek isterseniz doğru bir tercih olacaktır. Aynı zamanda yeşil çaya erişimin kolay olması durumları da hızlandırıcı bir etkiye sahiptir.

1- Cilt Yanıklarına Veda

yesil-cayin-cilde-faydalari

Cilt yanıkları için yeşil çayın cilde faydaları konusundan faydalanması mümkündür. Yanıklar için özel üretilmiş kremler de bulunur. Ancak her zaman kesin çözüm üretmez. Bundan dolayı doğal yollara başvuran kişilerde mevcuttur. Yeşil çaydan bu anlamda faydalanmanız mümkündür. Yeşil çayı yüze nasıl uygulanır konusunu da size yazının ilerleyen kısımlarında aktaracağız.

2- Göz Altı Şişkinliğini İndirir

yesil-cayin-cilde-faydalari

Göz altları kadınların en büyük problemleri arasında bulunuyor. Gerek yorgunluk gerekse uykusuzluktan kaynaklı olarak şişlikler bulunuyor. Farklı doğal yöntemler uygulanabilse de yeşil çayın içeriği bu konuda oldukça etkilidir. Cilde iyi gelen kolajen, E ve A vitamininden dolayı şişkinlikleri en kısa sürede indirecektir.

3- Sıkılaşmayı Sağlar

yesil-cayin-cilde-faydalari

Yaşın artması ve yanlış beslenme ile cilt elastik yapısını kaybetmektedir. Yeşil çayın cilde faydaları cilt elastikiyetini arttırması ile çoğalmaktadır. İçeriğindeki cilde faydaları besin değerleri ile birlikte sağlanır. Elastik yapısını arttıran cilt bu sayede sarkmalara karşı durur. Sıkışma bu sayede gerçekleşir ve daha genç bir görünümün ortaya çıkması sağlanır.

4- Yeşil Çayın Cilde Faydaları| Yaşlanmayı Geciktirir

yesil-cayin-cilde-faydalari

Yaşlanmak kadınların korkulu rüyasıdır! Doğru bir yaşam ile yaşlanmak da elbette anlamlıdır. Ancak ciltte oluşan kırışıklıklar kimileri için çok rahatsız edicidir. Bunları önlemek için yeşil çayın içerisinde bulunan antioksidan özelliği çözüm bulacaktır. Yüzde bulunan hangi alan olduğu fark etmeden oluşan kırışıklıklar giderilir. Aynı zamanda yenilerinin oluşumuna da engel olunur.

5- Yeşil Çayın Sivilcelere Faydası

yesil-cayin-cilde-faydalari

Yeşil çayın cilde faydaları konusunda akne ve siyah noktalarda bulunur. Sivilcelerin oluşumu farklı sebeplerden kaynaklanabilir. Eğer ciğerlerinizden ve hormon bozukluğundan kaynaklanan ciddi bir akne probleminiz yoksa size faydası olacaktır. Limonlu yeşil çayın faydaları arasında özellikle bulunmaktadır. Farklı uygulamalarda limonun da kullanıldığı bilinir. Bu noktada yeşil çayın sivilcelere faydası da arka plana atılmamalıdır.

Yeşil Çay Toniği Yapımı Nasıldır?

yesil-cayin-cilde-faydalari
Yeşil Çayın Cilde Faydaları

Mevcut olan faydalardan yaralanabilmek adına öncelikle yeşil çay toniği yapımı sağlanmalıdır. Yapımı kolaydır fazla süre almaz. İzlemeniz gereken adımlar arasında:

  • Sıcak su temin edin.
  • Yeşil çay poşetini demliğin içine yerleştirin.
  • 1 dakika bekledikten sonra 5-10 tur boyunca ipinden tutarak karıştırın.
  • Karıştırma işlemi sonrası 10 dakika boyunca demlenmesi için bekleyin.
  • Çay poşetini içinden alın.
  • Demlenmiş çayın soğumasını bekleyin, ılık olması da yeterli olacaktır.

Yeşil Çay Yüze Nasıl Uygulanır?

Elde edilen karışım sayesinde yeşil çay tonik faydaları sizin için hazır hale gelecektir. Yüze uygulama noktasında iki yöntemden sizler için bahsedeceğiz. Yeşil çay yüze nasıl uygulanır sorusunun ilk cevabı elde edilen sıvı sayesinde olacaktır. Soğutulmaya bırakılmış yeşil çayın içerisine akne probleminiz varsa 5-10 damla çay ağacı yağı ekleyin.

yesil-cayin-cilde-faydalari

Eklediğiniz çay ağacı yağı sivilcelere ekstra önlem sağlayacaktır. Ilık ya da soğuk olan bu sıvıyı dilerseniz elinizde yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bir pamuk parçasını sıvıya batırıp yüzünüze uygulamanızı daha çok öneririz. Cildinizide ıslaklıklığını tam olarak hissedene kadar uygulayın. Sonra yıkamaya hazır olması için cildinizin kurumasını bekleyin, iyice durulayın.

yesil-cayin-cilde-faydalari

Yeşil çayın cilde faydaları elde edebileceğiniz diğer yöntem ise sıvı değil, kullandığınız çay torbası ile sağlanır. Sıcak suyun içinden aldığınız bu torbayı belirli bir alanda bekletin. Asla sıcakken uygulamayın! Ilık olduğuna inandığınız anda direkt çayın torbasını yüzünüze uygulayın. Islaklık belirli bir süre beklesin. Göz içine gelmeyecek şekilde torbaları göz altınızın hemen altına yerleştirebilirsiniz.

Yeşil Çay Cildi Güzelleştirir mi?

Kadınlar tarafından en çok merak edilen konu: yeşil çay cildi güzelleştirir mi? Yeşil çay içeriğinde A vitamini, E vitamini ve C vitamini barındırır. Antioksidan özelliğinin de bulunması ile birlikte cildi elbette güzelleştirir. Şişkinlik giderici, sivilce yok edici etkisinin olmasının yanı sıra cilde renk verir. Canlı bir görünüm elde etmek bu sayede daha kolaylaşır.

yesil-cayin-cilde-faydalari

Yeşil çay tonik ürününü elde edebileceğiniz gibi hazır olarak da almanız mümkündür. Genç görünmek adına ciltte güzelleştirmeler yapılabilir. Yalnız sadece bu etkili olmayacaktır! Cansız saç rengi ve modelleri olduğunuzdan yaşlı ve bakımsız görünmenize sebep olur. Her Yaşta Genç Görünmenizi Sağlayacak Saç Modelleri| 6 Tüyo yazımıza göz atabilirsiniz.

Yoruma kapalı.