Zayıflama Egzersizleri ile Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Verin !

Son dönemde iyice artan kilo sorunlarına karşı zayıflama egzersizleri oldukça etkili sonuçlar vermektedir.

Günümüzde pek çok sebebe bağlı olarak kilo sorunları meydana gelmektedir. Beslenme düzenine dikkat edilmeyişi, uyku düzenlerinin sağlıksız olması, sağlıksız ve zararlı yiyeceklerin sıklıkla tüketilmesi gibi kısaca kötü yaşam tarzından doğan fazla kilolar, sağlık başta olmak üzere sosyal hayat ve günlük yaşam gibi neredeyse her alanı etkilemektedir.

YouTube video

Alınan fazla kilolar başta çok fazla sorun gibi algılanmasa da, ilerleyen dönemlerde oldukça ciddi problemlere yol açmaktadır. Bu problemlerin başında kalp-damar rahatsızlıkları, solunum rahatsızlıkları ve diyabet gibi çok ciddi sorunlara yol açmaktadır. Peki bu sorunlarla karşılaşmadan, hızlı kilo vermek için nasıl bir yol izlenmelidir?

kolay-diyet-listesi_zayiflama-egzersizleri-ile-saglikli-bir-sekilde-kilo-verin (7)

Elbette alınan her kilo, alındığı gibi verilebilir. Bunu yapacak kişi de sizden başka birisi değildir. Çok üst düzey kilo sorunları hariç, yaşanılan kilo sorunlarından kurtulmanın ilk yolu, kişinin kendisinden geçmektedir. Çünkü kilo verme sürecinde kişinin kendisine olan inancı oranında kilo verme durumu gerçekleşecektir.

kolay-diyet-listesi_zayiflama-egzersizleri-ile-saglikli-bir-sekilde-kilo-verin (12)

Bu süreçte elbette uygulanacak pek çok yöntem bulunmaktadır. Beslenme ve uyku düzeninin değiştirilmesinden spor ve egzersize varana kadar oldukça sağlıklı bir sürece girilecektir. Bu sayede sağlıklı bir şekilde zayıflamak mümkün olacaktır. Bu konuda diyet listelerinin başarıya ulaşmasında en büyük etkiye sahip olan zayıflama egzersizleri üzerinde duracağız.

Sağlıklı Kilo Verme Zayıflama Egzersizleri ile Mümkündür !

kolay-diyet-listesi_zayiflama-egzersizleri-ile-saglikli-bir-sekilde-kilo-verin (9)

Kilo problemi son zamanlarda insanların aklını en çok kurcalayan konulardan birisi haline gelmiş  ve hastalık boyutuna ulaşmıştır. Dünya çapında önlemler alınmasına rağmen hala büyük bir kitleyi tehdit eden bu hastalık, gün geçtikçe daha çok insanı etkisi altına almayı başarıyor. Bu nedenle bu hastalıktan kurtulmak isteyen insanlar ise kendilerini sağlıklı kilo verebilecekleri yöntemlere yönlendiriyorlar.

kolay-diyet-listesi_zayiflama-egzersizleri-ile-saglikli-bir-sekilde-kilo-verin (3)

Sağlıklı kilo verme yöntemleri denildiğinde ise akla dengeli bir diyetle kombin edilmiş spor ve egzersizler geliyor. Her ne kadar beslenme düzenine dikkat edilse de, sürecin daha hızlı hale gelmesi ve sağlıklı bir şekilde zayıflama sürecinin devam etmesi için zayıflama egzersizleri uygulamak önemlidir.

kolay-diyet-listesi_zayiflama-egzersizleri-ile-saglikli-bir-sekilde-kilo-verin

Spor ve egzersiz yapmak, vücuda aklımıza gelmeyecek kadar yarar sağlar. Fiziksel özelliklerden, organlarımıza kadar birçok alanda fayda sağlayan sporun en etkili olduğu alan hiç şüphesiz ki, kilo vermektir. Spor yaparak sağlıklı yaşamın kapılarını aralayan bireyler, kilo vererek bu hayatın kapılarını sonuna kadar açmaktalar. Peki, ne tür egzersizler ile zayıflarız?

Evde Spor Yapabilirsiniz !

kolay-diyet-listesi_zayiflama-egzersizleri-ile-saglikli-bir-sekilde-kilo-verin (17)

Spor yapmanın şartı, spor salonuna gitmek değildir. Evde de spor yapılabilir. Özellikle bu egzersizleri düzenli bir şekilde yapmanız, zayıflamanıza büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Ayrıca evde yapabileceğiniz zayıflama egzersizleri bunlarla da sınırlı değil. Mekik çekmek de vücudunuzun kusursuz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olan hareketlerdir. Mekiğin birçok versiyonu mevcuttur.

kolay-diyet-listesi_zayiflama-egzersizleri-ile-saglikli-bir-sekilde-kilo-verin (11)
Zayıflama Egzersizleri ile Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Verin !

İlk olarak normal mekik ile başlayarak kaslarınızı geliştirdikten de sonra diğer zor versiyonlarına geçebilirsiniz. Ayrıca evinize alacağınız bir barfiks aleti sayesinde hem kaslarınızı güçlendirirken, hem de kilo verebilirsiniz. Barfiks çekerken vücut ağırlığınızı kullandığınız için büyük bir enerji sarf edersiniz ve bu enerji yağlarınızın yakılmasına yardımcı olacaktır. Bunun gibi evde yapılabilecek egzersizler bulunmaktadır.

Evde Zayıflama Hareketleri Erkek – Kilo Verme egzersizleri Erkek

kolay-diyet-listesi_zayiflama-egzersizleri-ile-saglikli-bir-sekilde-kilo-verin (14)

Spor salonlarına para veremeyip, aynı zamanda hızlı zayıflamak isteyenler için birçok egzersiz mevcut. Bu zayıflama egzersizleri ile kilo verme sürecini kısaltabilir ve sağlıklı bir şekilde zayıflama sürecine girebilirsiniz. ‘Özellikle şu hareketi yaparsanız daha fazla zayıflarsınız.’ diye bir kural yoktur. Yapılan her egzersiz vücutta bir kalori kaybı yaşatacak ve bu da kilo vermeyi sağlamış olacaktır.

kolay-diyet-listesi_zayiflama-egzersizleri-ile-saglikli-bir-sekilde-kilo-verin (15)
Zayıflama Egzersizleri ile Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Verin !

Biz burada örnek olarak bir vücut egzersizine yer vereceğiz fakat, internette pek çok egzersiz çeşidi bulunmaktadır. Bunların hepsini uygulayarak zayıflamanız mümkündür. Şimdi örnek olarak vereceğimiz zayıflama egzersizine geçelim:

 • Başlangıç olarak ellerinizi yanlara doğru açarak 30 saniye boyunca zıplayın. Bu hareket vücudunuzun ısınmasına ve kalori yakmasına yardımcı olacaktır.
 • Sonra oturur bir vaziyette duvara yaslanarak, bir aşağı bir yukarı şekilde gidip gelin. Hareketler yavaş yavaş zorlaşacaktır ancak bu da etkiyi arttıracaktır.
 • Devam hareketi olarak bir sandalyeyi önünüze çekin. Sandalyeye çıkıp, bir daha inin. Bu hareketi 30 saniye boyunca tekrar edin.
kolay-diyet-listesi_zayiflama-egzersizleri-ile-saglikli-bir-sekilde-kilo-verin (10)
Zayıflama Egzersizleri ile Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Verin !
 • Şimdi ise çömelip tekrar kalkma hareketini yapmalısınız. Bu hareketi yaparken dikkat etmeniz gereken şey belinize yük bindirmemek.
 • Daha sonra yüz üstü olarak yere yatın. Dirseklerinizi yerle 90 derece olacak şekilde açın. Bu şekilde 30 saniye bekleyin. Bu hareket karın kaslarınızın kasılmasına ve sıkılaşması için yardımcı olacaktır.
 • Diğer bir hareket ise dizlerinizi karnınıza kadar çekerek olduğunuz yerde koşmak. Dizlerinizi karnınıza kadar çekmeniz, harcadığınız eforu arttıracak; bu da daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olacaktır.

Zayıflama Hareketleri Kadın – Evde Kilo Verme Egzersizleri Kadın

kolay-diyet-listesi_zayiflama-egzersizleri-ile-saglikli-bir-sekilde-kilo-verin (6)

Zayıflamak için mutlaka spor salonuna gitmek şart değildir. Hatta spor salonuna gitmek kesin olarak zayıflatacak diye bir kural da yoktur. Çünkü bir işi başarmanın ilk kuralı o işe inanmaktır. İnanılmadan spor salonuna da gidilse, özel hoca da tutulsa kilo vermek mümkün olmayacaktır. Bu nedenle bu yanlışa düşülmemeli ve kadınlar, evde yapılacak zayıflama egzersizleri ile kilo verme sürecine girmelidirler. (Bu süreç bir yıl da sürebilir, daha kısa da sürebilir. Ancak değişmeyen tek şey sizin azim ve kararlığınızdır, bunu asla unutmayın.)

kolay-diyet-listesi_zayiflama-egzersizleri-ile-saglikli-bir-sekilde-kilo-verin (2)kolay-diyet-listesi_zayiflama-egzersizleri-ile-saglikli-bir-sekilde-kilo-verin (2)

Aslında egzersiz olarak herhangi bir cinsiyet ayrımı bulunmamaktadır. Yani çoğu egzersizi hem kadın hem erkekler uygulayabilir. Ancak yine de daha çok kadınların tercih ettiği ve uyguladığı egzersizler bulunmaktadır. Bu egzersizlere geçmeden önce, yukarıda erkekler için yazdığımız egzersiz uygulamasını kadınların da uygulayabileceğini hatırlatmış olalım.

kolay-diyet-listesi_zayiflama-egzersizleri-ile-saglikli-bir-sekilde-kilo-verin (4)
Zayıflama Egzersizleri ile Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Verin !

Kadınların evde uygulayabileceği zayıflama egzersizleri şu şekildedir;

 • Squats (Kollar omuz genişliğinde ileriye doğru açılır ve bir sandalyede oturuyormuşcasına oturulup kalkılır. Bu hareketi yapmak epey yoracaktır sizi, bu nedenle gücünüzün yettiği kadar eğilin.)
 • Plank (Bu egzersizde herhangi bir devinim/hareket yoktur. Bir duruş şeklidir plank.)
 • Şınav (Klasik şınav hareketi. Hemen herkes bilir. Bilmeniz gereken tek şey, şınav sayısını ayarlamak.)
 • Pilates yapabilirsiniz.
 • İp atlayabilirsiniz.
 • Evin içerisinde günlük düzenli olarak yürüyebilirsiniz. Bunu yaparken zamanlayıcı kullanabileceğiniz gibi, adım sayan uygulamaları da kullanabilirsiniz.

kolay-diyet-listesi_zayiflama-egzersizleri-ile-saglikli-bir-sekilde-kilo-verin (5)

Bu saymış olduğumuz ve sayamadığımız daha pek çok egzersizin hem kadın hem de erkekler tarafından uygulanabileceğini tekrardan hatırlatmak isteriz. Bu evde zayıflamak için egzersiz hareketleri ile kısa sürede göbek yağlarınızın erimesini sağlayacak ve sağlıklı bir şekilde kilo vermiş olacaksınız.

Evde Zayıflama Hareketleri Resimli

kolay-diyet-listesi_zayiflama-egzersizleri-ile-saglikli-bir-sekilde-kilo-verin (16)

Zayıflamaya olan inanç yerine getirildikten sonra, kilo verme işi kolaylaşacaktır. Tabi bu sürede evde yapılacak zayıflama egzersizleri, resimli olarak görülmek istenmektedir. Ancak siz resim yerine, hareketlerin açıklamalarının bulunduğu resimleri tercih edin. Bunun için bu egzersizlerin yer aldığı mobil uygulamalar, internette yer alan videolardan yararlanarak daha verimli bir zayıflama süreci elde edebilirsiniz.

Günlük Düzenli Yürüyüş Zayıflama Egzersizleri İçinde Önemli Yere Sahiptir

kolay-diyet-listesi_zayiflama-egzersizleri-ile-saglikli-bir-sekilde-kilo-verin (8)

Çoğu kişi yürümeyi sevmese de kilo verebilmenin başlıca yolu yürümekten geçer. Her gün düzenli bir şekilde 30 – 40 dakika yürümek, büyük miktarda kalori yakmanıza yardımcı olacaktır. Ancak yürürken dikkat etmeniz bazı durumlar mevcut. Yürüyüş yapacağınız zaman sanki arkadaşınızla yolda yürür gibi değil de; sanki otobüsünüzü kaçırmak üzeresiniz gibi yürüyün. Böyle bir tempo ile yürümeniz vücuttaki yağlarının kullanımına yardımcı olacağı için kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Yoruma kapalı.