1 Ayda 15 Kilo Verdiren Diyet Ender Saraç Nasıl Yapılır?

1 Ayda 15 Kilo Verdiren Diyet Ender Saraç

1 ayda 15 kilo verdiren diyet Ender Saraç, son dönemlerde herkes tarafından merak edilmektedir. Özellikle kilo vermek veya zayıflamak isteyen kişiler, bu diyet listesini araştırmaktadır. Bu kişiler, sağlıklı yaşam şekline sahip olmak ve daha güzel görünmek için fazla kilolarından kurtulmak istemektedirler. Bu nedenle diyet uygulamaları yapılarak belirli süreler içerisinde fazla kilolardan kurtularak, daha sağlıklı bir yaşam elde etme amacıyla diyet listeleri arayışına çıkmaktadırlar.

Diyet yapmak, aç kalmak anlamına gelmemektedir. Birçok kişi diyetin anlamını bu şekilde sanmaktadır. Ancak öyle değildir. Diyet aslında vücudun ihtiyacı olan azami ihtiyaçları alarak, geri kalan besinleri tüketmemek demektir. Birçok kişi diyet yaparken son derece dikkatsiz bir şekilde davranarak vücudunu gereğinden fazla aç bırakmaktadır. Bunun sonucunda ise farklı sağlık sorunları meydana gelmektedir. Bu sorunların yaşanmaması adına verilen diyet listesini günü gününe tekrar etmek gerekmektedir. Benzer sorunların yaşanmaması için en önemlisi de, diyet yapmaya başlamadan önce bir uzman veya doktor tavsiyesi almak gerekmektedir.

Diyetlerin ağırlığı ve hafifliğine göre kilo verme süreçleri de uzayıp kısalabilmektedir. Diyet yapmaya başlamadan önce, ilk olarak uzman diyetisyenlerden veya doktordan, diyetin uygun olup olmadığını teyit etmekte fayda vardır. Zira kimi zaman yapılan diyetler kişinin vücuduna ağır gelerek, ağır tahribatlar meydana getirebilmektedir. 1 ayda 15 kilo verdiren diyet Ender Saraç diyeti de oldukça ağır bir diyettir. Bu nedenle uygulamaya geçecek kişiler diyeti uygularken zorlanması durumunda 7. günün ardından 3. günlük bir dinlenme ile devam etmelidirler.

1 Ayda 15 Kilo Verdiren Diyet Ender Saraç

Günümüzde birçok farklı diyet uygulaması bulunmaktadır. Bunlardan hangisinin en uygun olacağına mutlaka bir doktor veya uzman karar vermelidir. Gelişigüzel yapılan bazı diyetler, insan sağlığı açısından riskli olabilir. Şimdilerde popüler olan 1 ayda 15 kilo verdiren diyet Ender Saraç diyeti ile fazla kilolardan kurtulup, sağlıklı bir şekilde kilo vermek mümkündür. Ancak hep yinelendiği gibi, her diyette olduğu gibi bu diyet için de uzman tavsiyesi alınarak başlanmalıdır.

YouTube video

Her ne kadar 1 ayda 15 kilo verdiren diyet Ender Saraç listesi ile sağlıklı kilo vermek  mümkün olsa da, her insanın bünyesi farklıdır. Bu nedenle herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir. Bu diyet listesinin ilk iki günü oldukça zorlu geçmekte ve vücut oldukça fazla açlık hissi ile meydana gelmektedir. Bundan dolayı ilk günden pes etmek akla gelmemelidir. Çünkü neredeyse herkeste yaşanılan bir durumdur bu. 1 ayda 15 kilo verdiren diyet Ender Saraç şu şekilde uygulanmaktadır;

1. Gün | 1 Ayda 15 Kilo Verdiren Diyet Ender Saraç

 • İlk günde sadece meyve tüketimi yapılacaktır. Bunun dışında bol bol su tüketimi yapılmaktadır. Sınırsız meyve tüketiminin dışında ise herhangi bir yiyecek ve besin maddesi vücuda alınmamaktadır.

2. Gün

 • Diyet uygulamasının 2. gününde ise meyve tüketimi yerine salatalık tüketimi yapılacaktır. Bunun yanı sıra meyve suyu tüketimi ve bol su tüketimi yapılmaktadır.

3. Gün

(1 ayda 15 kilo verdiren diyet Ender Saraç diyeti bu günden sonra ise daha rahat bir şekilde devam etmektedir.)

 • Kahvaltı Menüsü: 1 adet haşlanmış yumurta, 2 adet beyaz peynir (kibrit kutusu büyüklüğünde), domates ve salatalık, 2 dilim tam buğday ekmeği ve 1 adet armut.
 • Öğle Menüsü: Bol yeşillikli salata. (Üzerine kibrit kutusu büyüklüğünde peynir ve çok az da zeytinyağı eklenebilir.)
 • Akşam Menüsü: 150 gram ızgarada tavuk ( kuru ), 2 adet domates ve tuzsuz ayran.
1 Ayda 15 Kilo Verdiren Diyet Ender Saraç
1 Ayda 15 Kilo Verdiren Diyet Ender Saraç

4. Gün

 • Kahvaltı Menüsü: 1 adet haşlanmış yumurta ve 2 kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir.
 • Öğle Menüsü: Bol yeşillikli salata.
 • Akşam Menüsü: 100 gram peynir ile 2 adet yumurta ile yapılmış omlet.

5. Gün

 • Kahvaltı Menüsü: 4. gün ile aynı menü.
 • Öğle Menüsü: Bol yeşillikli salata.
 • Akşam Menüsü: 1 adet ızgarada pişen alabalık, bol yeşillikli salata.

6. Gün

 • Kahvaltı Menüsü: 2 dilim yağsız dil peyniri ya da 2 adet kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir. 1 kaşık diyet reçel. Ihlamur ya da  ılık meyve çayı.
 • Öğle Menüsü: Bol yeşillikli salata.
 • Akşam Menüsü: 150 gram ızgarada pişmiş tavuk, 1 bardak ayran.

7. Gün

 • Kahvaltı Menüsü: 2 dilim tam buğday ekmeği üzerine 2 kaşık fıstık ezmesi.
 • Öğle Menüsü: Bol yeşillikli salata.
 • Akşam Menüsü: 1 bardak ayran.

1 ayda 15 kilo verdiren diyet Ender Saraç listesi, 1 ay boyunca aynı şekilde tekrarlandığında, sonuca ulaşılmaktadır. Yani burada yer alan yedi günlük liste, tekrar edilerek bir ay boyunca uygulanmaktadır. Bu diyet oldukça ağır bir diyet olduğundan, süreç içerisinde yaşanacak problemlerde mutlaka bir doktora başvurulmalıdır. ( Herhangi bir acı hissetme , aşırı halsizlik , bayılma vs. )

Yoruma kapalı.