1 Ayda 15 Kilo Verdiren Diyet Nasıl Yapılır?

1 Ayda 15 Kilo Diyeti

Nasıl kilo verilir? Ah, hadi ama! Dünyadaki diğer her insan kilo vermeye cevap vermeyi düşünüyor. Çoğu insan yaşam tarzı değişikliklerinin onlara yardım edebileceğini bilir. Fakat kilo vermek için bu değişiklikleri kabul etmeye hazır mıyız? Oraya gidip kaybetmek büyük bir motivasyon gerektiriyor. Anahtarı bilenler motivasyondan yoksun olabilirler ve motive olmuş ve hepsi suçlanmış ve kilo vermek için mükemmel bir plan arayanlar var. Erkeklerde işe yarayabilecek ipuçları, bir kadında o kadar iyi çalışmayabilir. Öyleyse sevgili okuyucular, “Nasıl kilo verilir?” Konulu bir cevap arıyorsanız, cevabınızı bu makalede bulacaksınız.

Kilo nasıl verilir?

Kilo vermeyi bilmek istiyorsanız, önce ne kadar kaybetmeniz gerektiğine karar vermelisiniz. Kilo verme programına başladığınızda, ilk adım BMI (vücut kitle indeksi) ölçeğinde nerede durduğunuzu bilmektir. BMI’nizi hesaplayın. Sıska değil, sağlıklı olmayı hedefleyin ve gerçekçi bir hedef belirleyin. “0 beden” etiketi “sağlıklı” kelimesinin yakınından bile geçmez.

İhtiyaçlarınızı hesaplayın – Birçok insan yemek yemekten tamamen vazgeçer veya günü sadece sıvı veya hatta tek bir salatalıkta geçirirler. Bu tür bir kaza diyet sadece başarısızlığa yol açar. Kaybettiğiniz tek şey, güven değil, motivasyon ve ağırlık değil. Doğru yaklaşım, BMR’nizi hesaplamaktır (vücudunuzun temel işlemlerini sürdürmek için vücudunuzun gerektirdiği minimum kaloridir) ve vücut işlemlerini sürdürmek için bu kadar kalorinin minimum miktarını tüketmektir. Ayrıca ne kadar yağın kaybolması gerektiğini bilmek için vücut yağ yüzdesini de analiz edebilirsiniz.

Peki nasıl kilo verilir? Kilo kaybınızı 3 aşamaya bölün.

  1. Aşama

Tüm sağlıksız yiyeceklerden vazgeçmek:

Şu anda sizi ancak suçlu hissettiren veya yemek yerken bilinçli olan veya sinsi olarak yediğiniz yiyecekler kilo kaybınız için doğru değildir. Rafine un, çok fazla şeker, tuz, yağ, tereyağı, margarin miktarını düşürerek başlayın.

– Daha fazla sebze ve meyve ekleyin: Patates, muz ve mango gibi nişastalı meyvelerden kaçınırken. Mümkünse meyveleri kabukları ile yiyin.

– Kilo kaybı için özel yiyecekleri rutininize ekleyin. Yeşil çay, ılık limon suyu, badem, çiğ sebzeler…

– Sağlıksız olanları sağlıklı olanlarla değiştirin. Tam un ile rafine un, yağsız et ile kırmızı et, yağsız süt ile tam süt, haşlama ve  kızartma, ıızgara ile kızartma.

– Yoga, meditasyon gibi bir spor rutini edinin. Spor salonuna katılmayı planlıyorsanız hemen yapmayın. 1. aşamanız başarıyla tamamlandıktan sonra katılın.

Bir ay boyunca rejime devam et. Bu evrenin sonunda muhtemelen en kötü ihtimalle 2 – 2.5 kg ağırlık kaybetmiş olursunuz. Değilse. Endişelenme. Sonra kaybedersin. Önemli olan şu anda vücudunuz daha sağlıklı bir yaşam tarzı için kendini hazırlıyor; kilo kaybı için biraz daha zorluk çekmeye hazır. Yani şimdi büyük soru, 2. Aşamada nasıl kilo verilir?

2. Aşama

Birinci aşamadaki kurallara devam etmenin yanı sıra, şimdi bazı kalorileri daha da azaltmanız ve aktivite seviyenizi arttırmanız gerekiyor.

– Kalori alımınızı 200 – 250 kalori daha azaltın. Yemeklerinizi 6’ya bölün ve 3-3,5 saatte bir şeyler yediğinizden emin olun. İyi bir kahvaltı yapın amaöğle ve akşam yemeği  hafif olmalı.

– Her yemekten sonra bir bardak ılık limon suyunu alın. Bu metabolik hızınızı artıracak ve sindirimde yardımcı olacaktır.

– Egzersiz sürenizi arttırın ve vites yükseltin. Spor salonuna katılmak istiyorsanız, 45 – 50 dakika egzersiz yapın. İlk 40 dakikalık aerobik egzersizleri ve daha sonra 10 dakikalık anaerobik egzersizleri. Yeya yüzmek, çim tenisi, yürüyüş, paten yapmak gibi diğer aktivitelere katılabilirsiniz. Yürüyüş yapıyorsanız, hızlı yürümeye ve koşmaya başlayın.

– Küçük yaramazlıklara izin verilebilir. Gerçekten parti yapmak ve eğlenmek istiyorsanız, yapabilirsiniz. Siz sadece diyet yapıyorsunuz ve bir ceza almıyorsunuz. Öyleyse devam edin tatilinin tadını çıkar. Ancak ertesi gün egzersiz ve diyet rejiminize kavuşun.

– Ağırlığı haftada sadece bir kez kontrol edin. Her gün, hatta günde 3 kez kilo kontrol edenlerin diyet rutinlerini kolayca bıraktıkları bilinmektedir.

3. Aşama

Daha fazla çalışmaya başlayacağınız yer burasıdır ve kilo kaybı oranı düşecektir. Bunu duymuş olmalısın, son birkaç kg kaybetmek her zaman en zorudur. Ama bu kadar ileri geldikten sonra, pes etmek istemezsin. Şimdiye dek, istediğiniz gelecekteki vücudu açıkça göreceksiniz ve bu sizi ilerletecek.

– Şimdi zaten çok sıkı egzersiz yapıyorsun ve daha çok diyet yapıyorsun. Açlıktan ölmeni istemiyoruz. Hareketlerini planla. Modellerinizi, uyanma saatinizi, yemek zamanlarınızı, egzersiz zamanlarınızı ve yatağa çarptığınız zamanı değiştirin. Ve aniden ağırlığın azaldığını fark edeceksiniz.

– Kick boks, tai chi ve pilates kadınlar için en iyi plato kırıcı egzersizlerdir. Mümkünse, bunlardan birini seçin. Aksi halde, mevcut egzersizinizin zamanlamasını ve yoğunluğunu arttırın.

-En önemlisi. Pes etmeyin. Çok çalışmanıza ve birkaç gün içinde devam edin; Son birkaç kiloyu sadece uçup göreceksiniz. Hayalindeki bedeni geride bırakarak. Daha sağlıklısın.

Yoruma kapalı.