Koç Burcu Nasıl Diyet Yapmalı?

Hareketli ve sosyal yaşam tarzları ile bilinen koç burcu yemeyi sevdiği gibi harekete de düşkündür. Sosyal yönü kuvvetlidir.

Kendini sevmesi, kendine önem vermesine neden olur. Bu yüzden çok da sağlıksız beslendiği söylenemez.

Koç Burcu İnsanı Nasıl Beslenmeli?

Koç burcu, ilkbahar insanıdır. Bu nedenle özellikle yazın habercisi olan taze meyve ve sebzeler koç için ideal beslenmenin temelini oluşturur. Ayrıca mevsimleri olan ilkbahar döneminde bedenleri için yapacakları detoks kürleri onları tüm yıl boyunca zinde tutacaktır.

Koç burcu beslenmelerinde protein, vitamin ve fosfor ağırlıklı beslenmeli ve bol bol C vitamini almaları gerekmektedir. Böylelikle vücutlarına gerekli olan demir ihtiyacını sağlamış olur.

Tavuk, balık, sebze ve meyveler, patates, bal kabağı, turp, soğan, kuru fasulye, ıspanak, zeytin ve cevizi beslenme programlarından eksik etmemelidir. Sebzelerden özellikle yeşil yapraklı olanlar onun için sağlıktır.

Koç Burcu İnsanı Nasıl Beslenmemeli?

Hızlı ve hareketli yaşamayı seven koç burcu için bu yaşam tarzı hem olumlu hem olumsuz özellikler taşır. Aceleci tavrı yemekleri de hızlı tüketmesine neden olur. Bu konuda biraz hız kesmesi gerekir.

Yavaşlık ona göre değildir. Bu nedenle metabolizması hızlı çalışır, kolay kalori yakar.

Baharatlı yiyecekler koç burcu bedenine göre değildir.

Ayrıca migren ve sinüzit şikâyetleri sık sık yaşayan koç burcu özellikle migreni tetikleyen kahve ve çikolata gibi gıdaları mümkün oldukça az tüketmelidir.

Sosyal hayatı seven koç burcu insanı alkol ve asitli içeceklerden uzak durmalı ve bol bol su tüketmelidir.

Yine sosyal hayatın getirdiği abur cubur ağırlıklı beslenme şekli ona göre değildir. İçeriğinde bol bol tuz ve yağ içeren bu atıştırmalıklardan uzak durmak koç burcu insanını daha sağlıklı kılacaktır.

Koç Burcu İçin Örnek Diyet

Koç burcu nasıl diyet yapmalı? sorusunun cevabını bulmak için örnek diyet listesi aşağıda verilmiştir. Bu diyetteki hedef 3 günde 2 kilo zayıflamaktır.

Birinci Gün

Kahvaltı: 1 Bardak süt ile hazırlanmış yarım bardak mısır gevreği ve 100 gram çilek veya mevsim meyveleri yemelisiniz. Dilerseniz şekersiz çay içebilirsiniz.

Öğle Yemeği: 200 gram balığı bir domates, havuç ve patatesle buğulama pişirin, Yanında bol yeşil salata ve bir dilim kepek ekmek yiyebilirsiniz.

Akşam Yemeği: Mantarlı tavuk, 1 haşlanmış patates ve bol yeşil salata.

Birinci gün için Öğün aralarında 1porsiyon meyve yiyin.

İkinci Gün

Kahvaltı: 1 tane yumurtayı sütle çırpın yağsız kızartın. Yanında bir domates, salatalık yiyebilir ve çay ya da ayran içebilirsiniz.

Öğle Yemeği: Bir porsiyon domatesli makarna ve bir porsiyon zeytinyağlı yemek yemelisiniz.

Ara öğün: Bir porsiyon meyve.

Akşam Yemeği: 200 gr ızgara biftek, bol yeşil salata ile birlikte yenmeli.

Ara öğün: Bir bardak yağsız süt.

Üçüncü Gün

Kahvaltı: 1 Kaşık bal, 50 gr dil peyniri, 2 dilim kepekli ekmekle birlikte tüketilmelidir.

Ara öğün: Bir armut.

Öğle Yemeği: Izgara tavuk, 2 kaşık pilav ve salata ile birlikte yenmeli.

Ara öğün: 1 galeta.

Akşam Yemeği: 1 tabak sebze yemeği, yeşil salata ile birlikte yenmeli

Ara öğün: 1 elma.

Genelde ince bir bedene sahip olan koç burcu bunu enerjisine borçludur. Sporla arasının iyi olması sağlığına sağlık katar. Beslenme alışkanlıklarında yapacağı ufak değişiklikler uzun ömürlü sağlıklı bir yaşam için yeterlidir.

Yoruma kapalı.