1 Haftada 20 Kilo Verdiren Egzersizler (Aşırı Obezitede)

1 Haftada 20 Kilo Verdiren Egzersizler Neler?

Aşırı obozite için 1 haftada 20 kilo verdiren egzersizler ile kilo vermek mümkün müdür? Aslında bu soru aşırı kilolular için en sık cevabı aranan sorudur. Peki gerçekten 1 haftada egzersiz yaparak 20 kilo vermek mümkün mü? 1 haftada 20 kilo aşırı obez olan ve sağlıklı diyet disiplinine uyabilen insanlar için geçerlidir. Yani 80 kilodan 60 kiloya düşmek için geçerli değildir.

YouTube video

Çok Aşırı kilolu insanlarda başlangıçta yağ yakımı çok hızlı olacaktır. 1 hafta içerisinde 20 kilo vermek mümkündür. Ancak bahsettiğimiz konu aşırı obezite için geçerlidir.

Evde Hızlı Kilo Nasıl Verilir ? 1 Haftada 20 Kilo Verdiren Egzersizler İle Zayıflayın!

 

Obezite, hareketsiz yaşam şartlarının ve fast food tüketime gidilmesi nedeni ile çağımızın problemi olmaktadır. Bu nedenden dolayı da her yıl milyonlarca kişiye obezite tanısı koyulmaktadır. Aşırı kilo yaşam standartlarını çok düşüren bir durumdur. Kişi hem sağlığından olmakta hem de gündelik işlerini yerine getirememektedir. Ayrıca kilo almaya başlayan bir birey, midesi de büyüdüğünden dolayı daha fazla yemek yemek ister ve sürekli olarak kilo alma eğiliminde olur.

1-haftada-20-kilo-verdiren-egzersizler
1 Haftada 20 Kilo Verdiren Egzersizler Nelerdir?

 

Obezite olan bireylerin ise mideleri zaman içerisinde 1 damacana boyutuna kader ulaşabilmektedir. Aşırı obez bireyler tokluk hislerini yitirmektedirler. Şöyle ki günlük 12 bin kalori alımı yapan obez hastalarda 1 haftalık sürede 20 kilo vermek mümkün. Aşırı obez olan hastalar daha çabuk kilo verebilmektedirler. Şu da unutulmamalıdır ki tüm yöntemler denendikten sonra tüm çareler tüketildiğinde ancak cerrahi operasyonlara başvurulmalıdır.

1 Haftada 20 Kilo Verdiren Egzersizler İle Forma Girmenin Tam Zamanı!

1 haftada 20 kilo verdiren egzersizler içerisinde ise bol bol yürüyüş ve hareket etmek yer almaktadır. Egzersizlerin yanında ise diyette oldukça önemli bir noktada yer almaktadır. Artık ağrılı ve acılı mide ameliyatlarına gerek duyulmadan sadece diyet listesi ve egzersiz ile kilo verilebilmektedir.

 

Sağlıksız verilen kiloların tekrar hızlı bir şekilde geri alınabileceği unutulmamalıdır. Mutlaka diyet spor ile desteklenmelidir. Aşırı obezitede sıvı diyeti ile çok kısa ve hızlı bir şekilde kilo verilebilmektedir. Bol bol su, şekersiz bitki çayları kilo vermeyi destekler. Bol su, yağsız çorba ve hiçbir şekilde katı gıdaya yer vermeden kilo verilebilmektedir.

1-haftada-20-kilo-verdiren-egzersizler

 

1 haftada 20 kilo verdiren egzersizler içerisinde ise öncelikli olarak kardio gelmektedir. Kardio ağırlıklı spor yapılmalıdır.  Aşırı obezite de hareket kısıtlıdır. Bu yüzden kardiyo olarak yürüyüş yapılması en uygun egzersizdir. Obeziteye farklı hastalıklar da eşlik edebildiği için diyet doktor kontrolünde devam etmeli.

 

Uygun bir spor salonuna gidilmesi halinde bireyler çok çok kısa bir süre içerisinde istedikleri ideal vücut ve ideal kilo hedefine ulaşabilmektedirler. Bol hareket etmek kilo vermeyi hızlandırmakta ve ideal kiloya ulaşılmasını daha kısa sürede sağlamaktadır.

1 haftada 20 kilo verdiren egzersizler ile mümkün olabilse de en önemli aşama şüphesiz beslenmeden geçer. Diyetlerde en önemli unsurun başında burada porsiyon ve kalori hesabı yapmaktan geçer. Porsiyonları kontrol etmediğiniz müddetçe herhangi bir gelişim göstermeniz mümkün olmamaktadır. Çünkü yaptığınız egzersizler yanlış beslenmeniz karşısında kalori kaybına mümkün olmaz. Doğru porsiyon ayarlamak için Porsiyon Ne Demek? 4 Adımda Porsiyon Nasıl Ayarlanır yazımızı okuyabilirsiniz.

Yoruma kapalı.