1 Limon ve 1 Portakal İle Limonata Yapımı

Soğukların kendini yavaş yavaş hissettirdiği bu günlerde mükemmel derecede lezzetli ve kısa sürede hazırlanan bir limonata yapmaya ne dersiniz. Sadece 1 limon ve 1 portakal kullanarak lezzetli mi lezzetli bir limonata yapa bilirsiniz. Gönül rahatlığıyla çocuklara içire bileceğinizi limonatanın tarifini verelim.

Bu Yazımızda Neler Var

Malzemeler

  •  1 su bardağı şeker
  •  2 litre su
  •  1 tatlı kaşığı limon tuzu
  •  1 adet limon
  •  1 adet portakal

  Hazırlanışı

Öncelikle limonata yapmak portakal ve limonu buzlukta bir gün boyunca dondurmamız gerekiyor. Aksi halde limon ve portakal kabuğu limonataya acı bir tat verecektir. Bir gün önceden dondurduğumuz limon ve portakalı buzluktan alıp 10 dakika çözünmesini bekliyoruz. 10 dakikayı geçmemesine dikkat etmelisiniz. Daha sonra limon ve portakalı 4 eşit parçaya bölerek robota koyuyoruz. Toz şekerini de ilave ederek robotu çalıştıralım. 2 dakika sonra kabuklar istenilen kıvama gelmiş olacaktır.

İpucu

Robotu olmayanlar rende kullanarak aynı kıvamı elde edebilir. Suya limon tuzunu ekleyelim karıştırıp robottan geçirdiğimiz limon portakal karışımını ekleyelim. İyice karıştırdıktan sonra 5 dakika renginin geçmesi için bekleyelim. Rengini suya veren portakal karışımını bir tülbent yardımı ile süzelim. İyice süzdükten sonra tülbenti sıkalım çamaşır sıkar gibi çünkü en koyu renk bu posadan elde ediliyor. Buzdolabına kaldırıp biraz soğumasını sağlayalım. Dilediğiniz zaman tüketebilirsiniz şimdiden afiyet olsun.

BAKINIZ: ÖDEM ATICI SERİNLETEN VİŞNELİ İÇECEK TARİFİ

Yoruma kapalı.