1 Km De Kaç Kalori Yakılır?

1 Km De Kaç Kaç Kalori Yakılır?

Fazla kilolarından kurtulmak ya da fit görünümünü korumak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan birisi 1 km de kaç kalori yakılır sorusudur. Km bazında bir ölçüt ile günlük yapılacak her yürüyüş ya da koşu yağ yakımı konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Peki 1 km de yapılması gereken yürüyüş hangi tempoda olmalıdır, süresi ne kadar olmalıdır, yürüyüş ile vücudumuza ne kazandırmış oluruz? Verimli bir yürüyüş ne zaman ve nasıl yapılmalıdır maksimum verim almalıyız? Sıradan yapılan günlük yürüyüş acaba kilo vermede işe yarar mı? İşte bu merak edilen sorulan hepsine sırasıyla cevap vermeye çalışalım:

Temel Aktivitemiz Yürüyüş İle 1 Km De Kaç Kalori Yakılır?

1-km-de-kac-kalori-yakilir-3

Kilo verebilmenin temel kurallarından biri olan yürüyüş yapmak günlük aldığınız kalorilerin daha hızlı ve kolay bir şekilde yakılmasını sağlar. Sadece fiziksel değil zihinsel ve ruhsal sağlığınız için gerekli olan yürüyüş ile kısa sürede kilo verebilirsiniz.

Yaptığınız diyeti yürüyüş ve çeşitli egzersizlerle desteklemek oldukça önemlidir. Sadece diyet yaparak kilo vermeye çalışan kişilerde kas ve kemik erimesi gibi birçok hastalık zamanla ortaya çıkıyor. Ayrıca egzersiz ve yürüyüş ile desteklenmeyen bir diyet sonrasında verdiğiniz kiloları diyeti bıraktıktan sonra fazlasıyla geri almanıza yol açar. Bu durum kısa sürede kilo alıp vermenize neden olur. Sağlıklı bir vücuda sahip olmak istiyorsanız kilonuzu her zaman sabit tutmalısınız.

1 Km De Kaç Kaç Kalori Yakılır?

1-km-de-kac-kalori-yakilir
1 km de kaç kalori yakılır?

Kişinin kilosu ve yürüme temposuna göre yakılan kalori miktarı da değişmektedir. Yavaş yürüyen bir kişinin yaktığı kalori miktarı ile hızlı ve tempolu yürüyen birinin yaktığı kalori aynı değildir. Daha fazla kalori harcamak için doktorlar tempolu ve hızlı bir şekilde yürümenizi öneriyor. Böylece kalp ritminiz artacak ve metabolizmanız hızlanacaktır. Ayrıca kişi ne kadar kilolu ise yürürken daha fazla kalori yakar. Yani 90 kg olan bir kişi ile 70 kg olan bir kişi aynı tempoda 1 saat yürüdüğünde 90 kg olan kişi daha fazla kalori yakmış olur.

3,5 km hızla yürümek oldukça yavaş, 4,5 km hız orta seviye ve 5,5 km hızla yürümek ise hızlı kabul edilmektedir. 70 kg olan bir kişi 1 saat 5,5 km hızla yürüdüğünde 288 kalori yakar. 80 kg olan kişi 312 kalori, 90 kg olan kişi 348 kalori, 100 kg olan kişi 360 kalori yakar. 70 kg olan kişi 1 saat 4,5 km hızla yürüdüğünde ise 252 kalori, 80 kg olan kişi 270 kalori, 90 kg olan kişi 300 kalori, 100 kg olan kişi 318 kalori harcar.

Günde 1 saat Tempolu Yürüyüş İle 1 Km De Kaç Kalori Yakılır?

YouTube video

Zayıflamak için günlük besinlerden aldığınız kalori miktarının harcadığınız kalori miktarından daha az olması gerekir. Erkeklerin kadınlara göre günlük alması gereken kalori miktarı daha fazladır. Kadıların günlük alması gereken kalori miktarı 1800-2000 kalori iken erkeklerin ise 2200-2400 kaloridir.

1 km de kaç kalori yakılır sorusunun cevabı ile günlük aldığınız kalori miktarını bu seviyeden daha az tutmak ve harcadığınız enerji miktarını daha fazla arttırarak kısa sürede kilo verebilirsiniz. Diyet yapmadığınız halde günde sadece 1 saat yürüyüş yaparak haftada yaklaşık 2-3 kilo vermek mümkün.

Yürüyüş Ne Zaman Ve Nasıl Yapılmalıdır?

Kilo vermek ve daha sağlıklı kalmak amacıyla günün sabah saatlerinde ya da akşam yemeğinden sonra yürümek daha faydalıdır. Sabah güne zinde başlamanızı sağlayan tempolu yürüyüş aynı zamanda güneş ışınlarından D vitaminini almanıza yardımcı olur. Akşamları ise yemekten sonra yavaş tempoda yürüyerek yediklerinizi daha kolay sindirebilirsiniz.

ortalama olarak tempolu bir yürüyüş kaç saat sürer ve bu yürüyüş sonrasında verim ne olur? tempolu bir yürüyüş ile kalori yakmak çok daha eğlenceli ve ve bir o kadar kaloriye karşı duruş sağlar. kilo vermek için ve fit görünümü korumak için gün içinde düzenli yürüyüş nasıl yapılır? Tempolu yürüyüş kaç kalori yakar, 1 saat yürüyüş kaç kilo verdirir? Yürüyüş İşe yarar mı? nisan ayı sonrasında spor yapmak ve yürüyüş tarifleri nedir ile adım adım kilo verilir mi diyen herkes için ciddi bir alternatif çözümdür.

Fazla kilolarından kurtulmak ya da fit görünümünü korumak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan birisi 1 km de kaç kalori yakılır sorusudur. Km bazında bir ölçüt ile günlük yapılacak her yürüyüş ya da koşu yağ yakımı konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Yoruma kapalı.