2 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Nedir?

2 Günde 5 Kilo Verilir mi ?

2 günde 5 kilo verdiren diyet, 5 günde 5 kilo diyeti şok diyetlerden sadece biridir. Şok diyetler genel olarak doktorlar tarafından sağlıksız olacağı düşünüldüğü için önerilmemektedir. Ayrıca şok diyetler, kısa süreli kullanıma uygun diyetlerdir.

YouTube video

2 Günde 5 Kilo Vermek Mümkün müdür?

Bu diyeti uygulayacak kişilerin herhangi bir sağlık sorunu olmamalıdır. Ayrıca daha öncelerden yaşamış sağlık sorunlarının olması, ilaç kullanımının olması, yaşlı kişiler, hamileler ve gelişim çağındaki çocuklar bu şok diyeti uygulamamalıdır. Aksi takdirde büyük sağlık sorunları oluşabilmektedir.

2 Günde 5 Kilo Nasıl Verilir?

2 günde 5 kilo verdiren diyet, kilo vermenize yardımcı olduğu gibi aynı zamanda yapılacak olan uzun diyetlere hazırlık olacaktır. 2 günde 5 kilo verdiren diyetin besinleri metabolizmayı hızlandırıcı ve aynı zamanda da sindirim sistemini hızlandırıcı besinler olacaktır. Sindirim sisteminin hızlı çalışması, yağların daha kolay yakılmasına sebep olacaktır. 30 kilo gibi bir fazlanız varsa, bu şok diyet tam size göre. Çünkü bu şok diyet sayesinde 2 günde 5 kilo verebilmeniz mümkündür.

2 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet

2 günde 5 kilo vermeye uygun olan bu beslenme programı, uzun uygulamaya uygun bir program değildir. Uzun süre uygulanması halinde vücudunuzda geri dönüşü olmayan büyük hasarlara yol açabilmesi mümkündür. Bu tür şok programlar, 20 kilo üstünde fazlalığı olan ve birkaç kilo fazlalığı olan kişilerin tercih ettiği bir detokstur.

2 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

1. Gün

2-gunde-5-kilo-verdiren-diyet

Kahvaltıda 1 bardak kaynar suyun içerisine limon suyu ve zencefil koyarak tüketmelisiniz. Bu karışım sayesinde sindirim sisteminiz hareketlenmiş olmaktadır.  Ara öğünde ise 1 adet muz ve 1 bardak sütü karıştırmalı, muzlu süt yapabilirsiniz. Öğlen için ise ton balıklı ve bol yeşillikli salata ardından portakal suyu tüketilmelidir. Ara öğünde 1 bardak limonata içilebilmektedir. Akşam yemeğinde ise 1 adet ızgara balık yenmelidir.

2. Gün

2-gunde-5-kilo-verdiren-diyet
2-gunde-5-kilo-verdiren-diyet

Kahvaltıda bir önceki gün gibi limonlu, zencefilli suyu için ve ardından limonlu ada çayından 2 fincan tüketmelisiniz. Öğle yemeği için de Sezar salata ve limonlu su tüketilmelidir. Akşam yemeği içinde 150 gram ızgara ya da haşlama tavuk göğsü tercih edilmelidir. Yanında da 1 fincan yeşil çay tüketilmelidir.

5 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi Nedir?

2 günde 5 kilo diyet çoğu birey için zor olabilmektedir. Çünkü şok diyetler kısa sürede ciddi kilo vermeyi hedeflediği için oldukça düşük kalorili beslenmeyi hedefler. 2 günde 5 kilo vermek yerine 5 günde 5 kiloyu vermeyi hedeflerseniz işiniz bir nebze daha rahat olacaktır.

5 günde 5 kilo diyeti, Ender Saraç tarafından da önerilmektedir. 5 günde ortalama 1 kilo verebilmeniz için günlük kalori açığı oluşturmanız gerekiyor. Bunu sağlamanın temel yolu öncelikle kalori hesaplamalarınızı yapmaktır. Normalde yediğiniz kaloriye nazaran adha düşük kalori almalısınız. Günlük ortalama 1.500 kalori uygundur.

2-gunde-5-kilo-verdiren-diyet
5 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet

Diyet listesi incelendiğinde dikkat edilmesi gereken diğer unsurda şeker ve unun kullanılmamasıdır. Karbonhidrat yakımı zor kilo yapmaya da bir o kadar açık besin türüdür. Karbonhidrat tüketiminizi neredeyse sıfıra çekerseniz işiniz daha kolay olacaktır. Böylece hedeflediğiniz kiloya erişebilirsiniz.

1- 5 Günde 5 Kilo Diyeti Ender Saraç Önerileri

Ender Saraç, 5 günde 5 kiloyu vermek isteyenlerin daha çok sebze ile beslenmesi gerektiğini belirtiyor. Aynı zamanda kendisi et tüketimine de dikkat çekiyor. Haftada 1-2 olmak üzere et tüketimelidir ancak porsiyonu daha düşük olmalıdır. Balık ve kırmızı et en çok tercih edilenler arasında olabilir.Aynı zamanda genellikle 1 haşlanmış yumurta ve 1 kase yağsız yoğurt genel olarak kahvaltılarda önerilen en sık adı geçen besinlerdendir.

2- 5 Günde 5 Kilo Verdiren İçecek

Şok diyet listesi olarak bulunan bu diyet yapılırken her ne kadar yenilen yemeklere dikkat edilse de yağ yakmak, metabolizma hızlandırmak için hızlı kilo verdiren sıvı tüketimine dikkat etmek gerekiyor. Peki hangi sıvıları 5 günde 5 kilo vermek için kullanmak gerekiyor? 2 günde 5 kilo diyet içeriğinde de olduğu gibi bol su tüketmek bu durumun sırrıdır. Günde 1,5 -2 litre su tüketmelisiniz.

5 günde 5 kiloyu vermek için değerlendirebileceğiniz diğer yöntem ise detoks suları vardır. Detoks sularının mantığı birkaç günlük vücudu zararlı maddelerden temizlemektir. Kilo vermeye yardımcı olacak unsur da bu detoks sularından geçer. Detoks sularını kullanırken uzun süreli değil 3 gün -1 hafta aralığında tüketmek gerekiyor.

Japon Diyeti 5 Günde 5 Kilo ile 3 Günde  5 Kilo Diyeti Farkı Nedir?

YouTube video

Temelde kilo vermeye yardımcı olan bu diyetlerin ciddi bir farkı yoktur. Sadece 3 günde 5 kilo vermek için daha az kalori tüketmek gerekir. Ancak incelediğinizde mantık, az kalori almak ve bol sıvı tüketmektir. Bunun yanı sıra her iki diyette de hareket etmek gerekiyor. Hareketi ağır sporlarla değil günlük yürüyüşlerle sağlayabilirsiniz.

Peki 5 Günde 5 Kilo Alınır mi? 5 Günde 5 Kilo Almak için Her şeyi Yemeli misiniz?

Sadece 5 günde 5 kilo vermek için değil almak için de araştırılıyor. Kilo alma konusunda temel yanlışların arasında her şeyi yemek gibi bir yanılgı vardır. Oldukça yanlıştır. Kilo almanın da sağlıklı yolları vardır ancak bunlar biraz daha uzun sürecektir. Bu noktada kısa sürede kilo almanızı kolaylaştıracak unsur bebe büskivisi ile yapılan mamalardır.  Gece ve sabah tüketmeniz ile fayda görebilirsiniz.

2-gunde-5-kilo-verdiren-diyet

Diyetlerde dikkat edilmesi gereken öğünlerin başında kahvaltılar geliyor. Kahvaltı Türk geleneklerinde de ayrı bir öneme sahiptir peki bu öğün diyete uygun nasıl yapılabilir? Mükemmel Bir Diyet Kahvaltı Nasıl Hazırlanır yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

 

Yoruma kapalı.