3 Günde 3 Kilo Verdiren Yağ Yakıcı Detoks

0 195

Hepimiz kolay bir şekilde kilo vermek isteriz. Bunun içinde bu makalemizde 3 günde 3 kilo verdiren yağ yakıcı detoks sıvılarından bahsedeceğiz. Detoks sularına yaz ve kış olarak mevsimine göre, mevsimde bulunan sebze ve meyvelere göre hazırlanabilmektedir. Sebzelerin miktarını kendi damak tadınıza göre belirleyebilirsiniz.  Kış detoksu için ıspanak, greyfurt, limon ve kereviz kullanabilirsiniz. Yaz detoksu için de yaz meyveleri ve sebzeleri, semizotu, limon, kabak ve böğürtlen kullanılabilir.

Yağ Yakıcı Detoks Diyet Listesi

1.Gün

İlk güne kahvaltı olarak 2 adet yumurta, 1 dilim peynir ve 1 tane domatesle iyi bir başlangıç yapın. Öğlen için de 1 ya da 2 bardak detoks suyundan tüketmeye çalışın. Akşam için de hafif olan zeytinyağlı yağlı kabak yemeği ve 2 kaşık yoğurt tüketin

2.Gün

Detoksun 2.gününün kahvaltısına 1 adet sade kahve, 1 dilim kızarmış ekmek ve 1 çay kaşığı fındık ezmesiyle başlangıç yapın. Öğlen ise yağsız 200 Gr. Tavuk ve zeytinyağlı salata tüketin. Akşam öğününde ise detoks suyunuzu tüketmelisiniz.

3. Gün

Detoksun son gününde ise başlangıç olarak detoks suyunu tercih edin. Öğlen ise 1 dilim ekmek ve 1 kase çorba tüketin. Akşam ise 80 Gr. Ton balığı ve bol yeşillikli bir salata tüketmeye gayret edin.

3 Günde 3 Kilo Verdiren Diyeti Kimler Uygulamamalıdır?

18 yaşından büyük değilseniz ve gelişim çağı içerisinde bulunuyorsanız bu detoksu uygulaması uygun değildir. Ayrıca kan değerleri düşük olan kişiler de bu detoksu uygulamamalıdır. Ayrıca tiroit, tansiyon gibi kronik bir rahatsızlığınız varsa da bu detoksu uygulamanız sakıncalı olabilir.

Yağ Yakıcı Detoks Sonra Nasıl Beslenmelidir?

Detoks sonrasında vücuda çok yüklenilmemelidir. Çünkü, 3 gün vücut dinlenmiş olduğu için ağır yemekler yenmemeli, yavaş bir geçiş yapılmalıdır. Şekerli ya da bol yağlı yemeklerin tercih edilmesi verdiğiniz kiloları geri almanıza ve organlarınızın yıpranmasına sebep olabilmektedir.  Bu süreçte yine detoks sularından tüketebilirsiniz. Ayrıca, hem detoks günlerinde hem de sonrasında bol su tüketimine gayret etmelisiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.