45 Kilo Verdiren Adele Diyeti Nasıl Yapılır?

Şarkıcı Adele Sirtüin Diyeti İle Nasıl Kilo Verdi?

Son döneme damga vuran ve Adale diyeti olarak da bilinen oldukça etkili bir diyetten bahsedeceğiz. Öyle ki diyet sayesinde ünlü şarkıcının tam tamına 22 kilo verdiği söyleniyor.

Adele, Nisan ayında eşi simon ile boşandıktan sonra 20 kilo verdi. Ünlü İngiliz Adele son hali ile herkesi şaşırttı. Fazla spor yapmayı sevmediğini söyleyen ünlü isim, beslenme uzmanları aidan goggins ve glen matten tarafından hazırlanan diyet ile zayıfladı.

Adele Diyeti Uygulanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sirtüin proteinini aktive etmeye yarayan ve zayıflama genlerini harekete geçiren bu diyet, bitki bazlı proteinlerle yapılmaktadır. The sun gazetesine konuşan goodis spor yapmayı sevmediği için hareket kalan vücudun proteinlerle zayıfladığını belirtmiştir.

Adele Diyeti İle 45 Kilo Verin

Tamamen doktor kontrolü altında ve sağlıklı bir şekilde kilo veren şarkıcı, formunu sirtüin diyeti (sirtfood diyeti) ile korumaya devam ediyor. Bir çeşit protein diyeti olan bu etkili yöntem ile kısa sürede kilo verebilir ve şekle girebilirsiniz. Bu yazımızda sirtüin diyeti nedir üzerine de faydalı yanıtlar bulabilirsiniz.

Sirtüin Diyeti Nedir?

Adele Diyeti İle 45 Kilo Verin

Dünyanın en ünlü sanatçılarından biri olan Adele, sirtüin proteinleri bazı beslenerek tam 22 kilo vermeyi başardı. Bir çeşit protein diyeti olan bu başarılı diyeti geliştirenler ise Aidan Goggins ve Glen Matten isimli başarılı diyetisyenlerdir. İki diyetisyenin geliştirdiği ve kısa sürede popüler olan bu diyet, sağlıklı bir şekilde kilo vermenize de yardımcı oluyor. Vücudu çok yormadan ve tamamen sağlıklı proteinleri alarak kilo vermek bu diyet sayesinde bir hayli kolaylaşıyor.

Şarkıcı Adele Diyeti Olarak Bilinen Sirtüin Diyeti

Sirtüin diyeti, tamamen bitkilerden elde edilen faydalı proteinler ile yapılan bir diyet programıdır. Sebze bazlı beslenmeyi savunan bu diyetin bağışıklık sistemini de güçlendirdiği görülmüştür. Aynı zamanda sirtüin kaynaklı sebzelerin vücuttaki bazı enfeksiyonlara da iyi geldiği bilinen bir gerçektir. Yani Adele tarafından da uygulanan bu program yalnızca kilo vermenize yardımcı olmayıp daha dirençli bir bağışıklık sisteminin de yolunu çiziyor.

Sirtfood Olarak Bilinen Temel Besinler

Sirtfood

Adele diyeti boyunca ağırlıklı olarak tüketmeniz beklenen bazı besinler bulunuyor. Bu besinlerin en büyük özelliği de içerisinde sirtüin proteinini yüksek miktarda bulunduruyor olmaları. Genellikle sebze türünden olan bu besinler, tavsiye edildiği kadar tüketildiğinde sağlıklı bir bünyenin ilk temelleri atılmış oluyor.

Sirtuin diyeti

Üstelik diyet için gerekli olan alışveriş listesinde kırmızı şarap ve çikolata gibi şaşırtıcı maddeler de var. İşte diyet programı kapsamında ağırlıklı olarak tüketilmesi gereken besinler:

 • Karalahana
 • Kırmızı soğan
 • Roka
 • Bitter çikolata
 • Ceviz içi
 • Zeytinyağı
 • Yaban mersini
 • Çilek
 • Zerdeçal
 • Kahve (sütsüz ve şekersiz)
 • Karabuğday
 • Maydanoz
 • Yeşil çay
 • Matcha çayı
 • Kırmızı şarap

Adele Diyeti Nasıl Uygulanır ?

Şarkıcı Adele Diyeti Olarak Bilinen Sirtüin Diyeti
Şarkıcı Adele Diyeti Olarak Bilinen Sirtüin Diyeti

Sirtüin diyeti nedir sorusuna en güzel yanıtlardan biri genç şarkıcı Adele’in yeni görüntüsü olarak verilebilir. Zaten diyetin tüm dünyaya duyurulması da Adele’nin yeni çekilen fotoğrafları sayesinde oldu diyebiliriz.

Şarkıcı Adele Diyeti Olarak Bilinen Sirtüin Diyeti

Genç şarkıcının kısa sürede verdiği kilolar diyetin de popüler olmasına olanak sağladı. Ayrıca diyet programının sağlıklı bir şekilde ilerletilmesi de diyetin etkisini olumlu kılıyor. Gelelim diyetin nasıl uygulandığına:

 • Diyet programını uygularken öncelikle uyguladığınız süre önem teşkil ediyor. Diyet programı genellikle 3 hafta gibi bir sürece yayılarak uygulanmaya başlanıyor.
 • Diyeti uygularken baz alınan en önemli nokta ise günlük alacağınız kalori miktarı. Yukarıda verdiğimiz listedeki yiyecekleri tüketerek ilk üç gün toplamda yalnızca 1.000 kalori alabilirsiniz.

Şarkıcı Adele Diyeti Olarak Bilinen Sirtüin Diyeti

Zaten diyetin de en zor geçtiği nokta ilk üç gün. Bu üç gün içerisinde diyetin sorunsuz bir  şekilde uygulanması sizi diğer günlere hazırlamış oluyor. Adale diyeti, üç günün sonrasında biraz daha kolay bir hale geliyor.

 • Diyet programının dördüncü gününe gelindiğinde ise işler bir tık daha kolaylaşabiliyor. Fakat yine de günlük aldığınız kalori miktarı önemi koruyor. Dördüncü gün ile birlikte almanız gereken toplam kalori miktarı 1.500 civarında olmalı. Toplamda dört gün boyunca da bu şekilde uygulandıktan sonra ilk haftanın sonuna geliniyor.
 • Diyet kapsamında ikinci hafta içerisinde günde 3 öğüne kadar yemek yeme hakkınız bulunuyor. Elbette yemek programınızın yukarıda da belirttiğimiz sirtfood listesinden oluşması önem taşıyor. Listede bulunan içeriklerden kendinize yeşil detoks suları hazırlayabilir ve detoks suları ile kilo vermeyi hızlandırabilirsiniz.
 • Adele diyeti, 3 haftanın sonunda size sağlıklı bir beden vaat ediyor. Bunun için dişinizi sıkmalı ve diyet programına sadık kalmaya çalışmalısınız. Diyeti 3 haftanın bitiminde sonlandırabilir ve gerektiğinde yeniden programlayabilirsiniz. İddia edilen kiloya varmanız için denildiği gibi sağlık koşulllarınızın kesinlikle uyması gerekiyor.

Adele Diyeti Uygulanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şarkıcı Adele Diyeti Olarak Bilinen Sirtüin Diyeti

Hemen hemen her diyet programında olduğu gibi Adale diyeti için de dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunuyor. Buna göre risk grubu içerisindeyseniz, diyeti uzman bir hekime danışarak uygulamalısınız. Hızlı kilo verme bazlı bir diyet olduğundan diyet programına bünyeniz reaksiyon gösterebilir. Bu yüzden aşağıda belirttiğimiz detayları güzelce okumanızı tavsiye ediyoruz.

 • Vücudunuzun herhangi bir besine alerjik reaksiyon gösterme durumu varsa diyeti uygularken hekiminize danışmanız tavsiye ediliyor. Özellikle de sirtfood listesinde yer alan besinlere alerjiniz varsa diyeti uygulamamanız önerilmektedir.
 • Herhangi bir kronik rahatsızlığınız mevcutsa diyeti uygularken dikkatli olmalısınız. Kalp, karaciğer ya da böbrek rahatsızlığı gibi durumlarda mutlaka uzman bir hekime danışmalısınız.
 • Diyet programı hızlı kilo verdiren şok bir program olduğundan bünyenizin de bu duruma ayak uydurması önemlidir. Diyeti uygularken herhangi bir reaksiyon belirtisinde doktorunuza başvurmanız tavsiye edilmektedir.
 • Bedeniniz her zaman günümüz standartlarına uygun olmak zorunda değildir. Unutmayın ki güzellik standartları sürekli değişmektedir. Bu yüzden ilk önce kendi bedeninizle barışık olmayı ve onu sevmeyi denemelisiniz. Sağlıklı beslenme vücudunuz için faydalıdır fakat kilo vermek adına bedeninizi zorlamamanızı öneriyoruz.

Yoruma kapalı.