Alkali Su Nasıl Hazırlanır?

Vücutta detoks etkisi yaratarak bağışıklık sisteminizin güçlenmesine yardımcı olan alkali su sağlığımız için oldukça önemlidir. Vücudumuzun pH dengesini korumanızı sağlayan alkali su sayesinde kilo verebilmek mümkün. İster satın alarak isterseniz evde kendi alkali suyunuz hazırlayarak her gün bolca tüketebilirsiniz.

Alkali Suyun Faydaları
Hücrelerinizin su ihtiyacını karşılayarak nemlenmesini sağlayan alkali su saçlarınızın güçlenerek ışıldamasına, tırnaklarınızın güçlenmesine ve cildinizin pürüzsüz ve canlı görünmesine yardımcı olur. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir, tansiyon, kolesterol ve diyabetinizi kontrol altında tutar. Metabolizmanızı hızlandıran alkali su vücuda girdiği andan itibaren hızla vücuttaki yağları yakmaya başlar. Vücutta yağ ve ödem oluşmasını önler. Vücudunuzda toplanan suyun atılmasını kolaylaştırır. Detoks sağlayarak vücudunuzun asit yağ ve toksinlerden arınmasına yardımcı olan alkali su sayesinde kısa sürede kilo verebilirsiniz. Yorgunluğunuzu alarak kendinizi dinç ve enerjik hissettiren alkali su depresyon ve stresten kurtulabilirsiniz.

Alkali Suyun İdeal Ph Değeri Kaç Olmalı?
Suyun ne kadar asidik olduğunu gösteren pH değerinin yüksek olması oldukça önemlidir. pH değeri 7 ise nötr, 7’den fazla ise baz, 7’den az ise suyun asidik olduğunu gösterir. Satın alınan paketlerdeki birçok içme suyunun Ph değeri 7’den fazladır. İdeal olan alkali suyun ph değeri 8-9 olmalıdır. Siz de evde pH değeri yüksek alkali su hazırlayabilirsiniz.

Evde Alkali Su Nasıl Hazırlanır?

1. Yöntem
Günlük içeceğiniz su miktarını önceden belirleyin. 2 litrelik suyun içine 1 yemek kaşığı kadar karbonat atarak çözününceye kadar karıştırın. Böylece suyun alkali değeri yükselecektir. Özellikle düşük tansiyonu olan kişilerin tansiyonları anında dengelenir. Ancak yüksek tansiyon hastalarının tansiyonu daha fazla yükselmemesi için içeriğinde soydum olmayan karbonatları tercih etmelidir. Bu suyun günlük olarak hazırlanması önemlidir.

2. Yöntem
Eksi yüklü iyona sahip olan limon suyun alkali ve asit değerini yükseltir. Önceden hazırlamak yerine her seferinde taze olarak bir bardak limonlu su tüketilebilir. Bir bardak suyun içine yarım limon suyu sıkarak alkali su tüketebilirsiniz. Vücuttaki yağların yakılmasını kolaylaştıracaktır.

3. Yöntem
Eczanelerde satılan H damlaları ile alkali su hazırlayabilirsiniz. Suyun tadı pek değişmez. Aylık olarak kullanabileceğiniz paketler alabilirsiniz. Üzerinde belirtilen ölçülerde damlaları suyun için damlatarak tüketebilirsiniz.

Alkali Su Ne Zaman Tüketilmeli?
Metabolizma hızınızı arttırıp toksinlerin atılmasına yardımcı olan alkali suyu yemeklerden yarım saat önce bir bardak içmek oldukça faydalıdır. Hem midenizin dolmasını hem de yiyeceğiniz besinlerin parçalanmasını sağlar. Ayrıca yemeklerden 1 saat sonra yeniden içilmelidir. Öğün aralarında da içebileceğiniz bu suyu özellikle sabahları uyanır uyanmaz ılık olarak içmek güne zinde başlamanız açısından faydalıdır. Alkali suyu yemeklerde ya da çaylarınızda da kullanabilirsiniz. Alkali suyu tatlandırmak için içine bal ilave edebilirsiniz. Vücutta uzun süre durması için suyun ılık olmasına dikkat edin.

Yoruma kapalı.