Ayva Göbek Eritme Yolları Nelerdir?

Ayva Göbek Nasıl Erir?

Ayva göbek diğer göbek şekillerine oranla eritilmesi biraz daha zor olan bir göbektir. Ayva göbeğin oluşumunu engellemeniz için günlük olarak yapmanız gereken rutin hareketler vardır bunları gün içinde uygulamanız ayva göbeği oluşumunu engelleyecektir. Ayva göbek nedir? Ayva göbek neden olur?

Ayva Göbek Nedir?

ayva-gobek-eritme-yollari-nelerdir
Ayva Göbek

Ayva göbeği neresi? Göbek yalnızca görüntü açısından değil sağlık açısından da bazı sıkıntılar yaratabilmektedir. Bu göbek yağlarını eritmek zor olsa da düzenli spor ve sağlıkla beslenme düzeni ile bunu başarabiliriz. Peki, Ayva göbek nedir? Göbeğin altında yağlanma tabakası oluşmasıyla ortaya çıkan bir yağlanma şeklidir. Peki, erkekler ayva göbek sever mi?

Herkesin zevk ve tercihleri birbirindn farklıdır. Bu nedenle ayva göbek seven erkekler olabileceği gibi sevmeyenlerde mevcuttur. Ayva göbek ekşi sözlük gibi sosyal medya platformlarında oldukça fazla yorumlanmıştır. Buradaki yorumlar da incelendiğinde erkeklerin tercihlerinin birbirinden ayrıldığı gözlemlenmiştir. Ayva göbek eritme yolları nelerdir?

Ayva Göbeği Eritme Yolları Nelerdir?

Kadın ayva göbek nasıl yok edilir sorusunun cevabı için öncelikle beslenme alışkanlıklarımızı değiştirmek ile yola koyulalım. Tükettiğimiz meyvelerdeki şeker oranı bizim için yeterlidir bundan dolayı ekstra olarak şeker kullanmamaya özen göstermeliyiz. Yani içerisinde yapay tatlandırıcı olmayan yiyecek ve içecekleri tercih etmeliyiz.

Göbek yağlarımızı eritme sırasında ilk 2 hafta vücudumuz için çok önemlidir. Çünkü yapılan egzersizler ve beslenmeler sonucunda göreceli olarak en çok bu zaman diliminde yağ yakımı gerçekleşir. Besinlerimizi protein ağırlıklı olarak tüketmeye de özen göstermeliyiz. Protein ağırlıklı beslenmemiz sonucunda metabolizmamız daha hızlı çalışmaya başlayacaktır ve böylelikle daha çok kalori yakabilecek hale gelebiliriz.

Kendinizi gün içerisinde aç bırakmamalısınız. Gün içerisinde az az bol bol yemelisiniz. Kendinize tamamen yasaklar getirmek yerine tüketimlerinizi azaltmalısınız.Özellikle karbonhidrat tüketiminizi azaltmalısınız. Bu süreçte beyaz unlu ekmekten, pirinçten hatta patatesten bile uzak durun.

Lif miktarı yüksek olan besinleri tüketebilirsiniz. Lif miktarı yüksek olan besinler iştahı azaltır ve uzun soluklu bir tokluk hissi yaratır.Akşam yemeklerinizi geç saatlerde tüketmemeye de dikkat etmelisiniz.

Akşam yemeklerinizi en geç saat 6’ya kadar tüketmek sizin yararınıza olacaktır. Akşam yemeklerinizdeki salataya 1-2 yemek kaşığı elma sirkesi de ekleyebilirsiniz. Elma sirkesi eklemeniz yağ yakımınızı kolaylaştıracaktır.

Ayva Göbek Eriten Besinler

ayva-gobek-eritme-yollari-nelerdir

Zayıfım var ama göbeğim var diyorsanız bu besinleri tüketmeye özen gösterebilirsiniz. Karın yağlarımızı eritme de yardımcı olacak birçok besin mevcuttur.  Bunlar;

Elma içeriğindeki zengin C vitamini, flavonoidler ve beta karotenmaddeleri sayesinde yağları eritmek için çok faydalıdır bir besin kaynağıdır.Yıl içerisinde her mevsim bu meyveyi bulabilirsiniz. Kilo kaybı yaşamak istiyorsanız ara öğünlerinizde mutlaka elmaya yer vermelisiniz. Yine de günde 2 taneden daha fazla yenilmemesi gerekmektedir.

Muz, günde en az bir kez tüketmeniz gereken doğal bir kaynaktır. Diyetinize muz gibi yiyecekler eklemek sağlığınızın yanı sıra kilo vermek için de yardımcıdır. Muz sizi tok tutar ve gün boyunca ihtiyacınız olan birçok vitamini sağlar.

Kereviz doğal olarak kilo vermeye yardımcı olan bir besin kaynağıdır ve birçok yiyecek ile beraber tüketilebilir.

Gün içerisinde avokado yediğiniz takdirde kolay kolay açlık hissi yaşamadığınızı fark edersiniz. Aynı zamanda avokado yemek, özellikle karın bölgesinde meydana gelen ayva göbek yağlarının erimesine de yardımcı olur. Aşırı tüketmediğiniz takdirde bölgesel yağ ve karın yağlarınızı eritmekte yardımcı olacaktır.

Kiraz, metabolizmanızı düzenleyen bir besin kaynağıdır. Açlık hissinizi azaltır ve sağlıklı kalmanızı sağlar. Ayrıca kirazın sapını kaynatıp içmenizde de herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Hatta sapının kaynatılıp içilmesi de zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Ayva Göbek Eritmek İçin Egzersizler

YouTube video

Ayva göbek görselleri incelendiğinde bu görüntüden kurtulmanın biraz zor olduğu düşünülse de düzenli olarak yapacağınız bu egzersizler ile ayva göbeği yok etmeniz mümkün olur. Yapılacak egzersizler ise şöyledir:

  • İlk olarak esneme hareketleriyle başlamalısınız. Bu egzersiz en önemlisidir. Düz bir zemin üzerinde bacaklarınızı iki yana açıp önce sol sonra ise sağ bacağınızı kapatın. Kapanma sırasında mümkün olduğunda eğilmeye çalışmalısınız. Bu hareketi her 2 tarafa da 10 kez yapın. Ardından bacaklarınızı düz bir şekilde uzatıp öne doğru 10 defa kapanın. Günlük olarak tekrar edin.
  • Plank hareketi ile egzersizinize devam edin. Plank hareketi oldukça bir zor hareket olmasına karşın oldukça da etkili bir harekettir. Kendinizi sıkmayarak 30 saniye kadar durmaya çalışın. Vücudunuz bu harekete alıştıktan ve siz bu hareketi yaparken artık zorlanmamaya başladığınızda durduğunuz süreyi uzatın. Günlük olarak devam edin.
  • Sırtüstü uzanıp bacaklarınızı 90 derece bükün.  Ellerinizi de boynunuzun altına yerleştirin. Sol kolunuzu sağ bacağınıza, sağ kolunuzu ise sol bacağınıza yaklaştırarak hareketi devam ettirin. Günlük olarak harekete devam edin.
  • Ayva göbek eritmek için en etkili yöntemlerden biridir. Aynı zamanda karın kaslarını çalıştırmak üzerinde de oldukça etkili bir harekettir. Yere uzanın. Dizlerinizi hafif bükün. Ellerinizi isterseniz göğüsünüz de çaprak bir şekilde tutun isterseniz de boynunuzun altın koyun.
  • Hangi pozisyonda rahat edebilecekseniz o şekilde kendinizi ayarlayın. Yatar pozisyondan yukarı doğru hareket edin. Bu hareket esnasında karın bölgenizde yanmalar hissedebilirsiniz. Bu çok normaldir ve hareketin işe yaradığını gösterir. Günlük olarak harekete devam edin.
  • Yere yüz üstü uzanın. Kollarınızı yana açın ve başınızı yukarıya kaldırın. Bu hareketi bu şekilde devam ettirin. Hareketi yaparken karnınızı sıkın. Bu hareketi günde 15-20 kez tekrarlayın. Zorlanmadığınız takdirde hareketin sayısını da arttırabilirsiniz.
  • Ve en önemlisi yürüyüşler yapın. Vücudunuzun devamlı hareket halinde kalmasını sağlayın. Gün içerisinde 30 dakika ile 1 saat arasındaki yürüyüşler ile yürüyüşlerinize başlayabilirsiniz. Daha sonrasında bu yürüyüşleri kendinize göre arttırabilirsiniz. Böylece ayva göbek problemini azaltabilirsiniz.

 

Yoruma kapalı.