Ayva Kilo Aldırır Mı?

0 139

Rosacae familyasına ait bir meyvedir. Ekşimsi tadı bulunan ayva sıcak iklim kuşaklarına ait tüm ülkelerde doğal olarak yetiştirilmektedir. Dünya üretiminde ülkemizin ilk sırada yer aldığını dikkate almamız gerekmektedir. İşte bu özelliği neticesinde düşünüldüğü zaman ayva üretimiyle tarımsal ekonomik katkıda öne çıkmaya devam ettiğimizi dikkate almak gerekmektedir.

Bu Yazımızda Neler Var

Faydaları

Yüksek tansiyon hastalarına şifa kaynağı niteliği taşır ve hipertansiyonu düşürücü özelliğine dayanarak son derece önemlidir.

Kalp-damar hastalıklarına karşı son derece iyi gelmektedir. Kemik gelişimini hızlandırır ve kemik rahatsızlıklarının önüne geçmektedir.

Astım, bronşit ve benzeri hastalıkların ortadan kalkmasında yardımcı olarak ayva kilo aldırır mı mide ve bağırsak rahatsızlıklarını dikkate almamız gerekmektedir.

Besin Değeri

100 gr porsiyonda ayvanın besin değerine ilişkin olarak şu bilgileri dikkate almamız gerekmektedir:

– 15 gr karbonhidrat

– 1,9 gr diyet lifi

– 0,4 gr protein

– 200 gr potasyum başlıca besin değerleri arasında gelmektedir. Bu özelliğiyle açıkça yer verildiği gibi karbonhidrat yönünden son derece zengindir. Ayrıca A vitamini, C vitamini yönünden de gerçekten de son derece zengin olması yönüyle dikkat çekmektedir. Ortada duran bu en temel özelliklerine yer verildiği zaman karşımıza çıkmaya devam ettiğini dikkate almamız gerekmektedir.

Ayvanın Kalorisi

Ayvanın kalorisi oldukça düşüktür. Bu nedenle diyetisyenlerce de sık sık önerilmektedir. Ortalama olarak 100 gr porsiyon için 55 gr kalorisinin bulunduğunu dikkate almak gerekmektedir. Bu bakımdan değerlendirildiği zaman ayva kaç kalori ortada duran en temel yaklaşım tarzı olarak fark yaratmaya devam eder. İşte tüm bu niteliklerine yer verildiği zaman gerçekten de önem teşkil eden yaklaşım tarzıyla her anlamda önde gelen niteliklerini bir arada yansıtmaya devam ettiğini dikkate almamız gerekmektedir, tüm bu özelliklerine yer verilecek olunduğu zaman dünden bugüne kadar karşımıza çıkan temel dinamikleri ışığında fark yaratmaya devam ettiğini dikkate almak gerekir. Bu da her açıdan ayva tüketiminin düzenli bir şekilde gerçekleştirilmesi durumunda her anlamda önem teşkil eden nitelikler arasındaki yerini korumaya devam etmesi adına tavsiye edilen ekşi meyveler arasında gelir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.