Bakımlı Kadın Nasıl Olunur? Bakımlı Kadınların Özellikleri Nelerdir?

Bakımlı Kadın Olmanın Yolları Nelerdir?

0 134

Biz kadınların daha mutlu yaşamamızı sağlayan, adeta doping olan ve ayrıca özgüvenimizi tazeleyen en önemli unsurlardan bir tanesi bakımlı olmaktır. Bakımlı olmanın son derece önemli olduğunun farkında olan biz kadınlar iş icraata geçince maalesef sınıfta kalıyoruz. Çünkü birçoğumuz bakımlı olmayı makyaj malzemelerinden geçtiğini düşünüyoruz. Oysa durum hiç de öyle değil.

İşte, makyaj yapmadan kadınların daha güzel görünmesini sağlayan Bakımlı Kadın Nasıl Olunur sorusunun cevapları!

1 – Bakımlı Kadın Temizliğine Önem Verir

Makyaj Temizlemek
 

Bakımlı kadın olmanın sırrı temizliktedir. Yani temizlik bu işin başını oluşturur. Sabah dışarıya çıkmadan önce yapılan makyajların mutlaka gün sonunda yatmadan önce silinip temizlenmesi gerekiyor.

Duş Almak

Bakımlı kadın olmanın ikinci sırrı duş almadan dışarı çıkmamaktır. Ağız sağlığına son derece önem verilmelidir. Özellikle diş temizliğine gereken önemi göstermek son derece önemlidir. Mutlaka dişler her gün düzenli bir şekilde fırçalanmalıdır. Diş ipi de kullanılmalıdır. Eğer dişiniz sarı ise bir diş doktoruna başvurmanız faydalı olacaktır.

Epilasyon

Cildinizde görünen ve görüntü kirliliği oluşturan kılları ya da tüyleri almak gerekiyor. Yüzünüze, kulağınıza ya da vücudunuzun belli bölgelerine epilasyon yaptırınız.

burun temizliği

Özellikle göz bakımı ile kaş bakımı bu açıdan önem arz eder. Kaş bakımı için kaşlar düzenli olarak alınmalıdır. Düzeni bozan kaştaki kılları anında almayı da ihmal etmiyoruz. Burun içi kıllar mutlaka zamanında alınmalıdır.

tırnak bakımı

Tırnak kesimi ve bakımı çok iyi olmalıdır. Tırnaklar için özel törpüleme yöntemleri öğrenebilirsiniz.

2 – Bakımlı Kadın Olmak Cildinle İlgilenmektir!

Cilt bakımı
Bakımlı kadın cilt sağlığına dikkat eden kadındır. Yüzünüze yapmış olduğunuz makyajların tesiri oldukça olumsuzdur. Tahribatı açıkça ileriki zamanlarda gün yüzüne çıkmaktadır. Gece yatmadan önce yapılan makyajlar silinmeli ve bölge çok iyi temizlenmelidir. Ayrıca yüzünüzde olan siyah noktalar için doğal kürleri kullanabilirsiniz. Daha sonra duş sonrası nemlendirici kremlerden faydalanabilirsiniz.

Güneş Kremi

Diğer yandan güneşe maruz kalmamak için güneş kremi de kullanmanız sizin için faydalı bir yöntem olacaktır.

3 – Bakımlı Kadınlar Saçları ile Dikkat Çekerler !

Saç Bakımı
Yüzler, eller ve onlar kadar önemli olan diğer bir bakımlı olması gereken yer ise saçlarımızdır. Saçlar kişileri farklı gösteren en önemli parçasıdır. Ayrıca televizyon reklamlarında gördüğümüz kadınların saçlarına siz de rahatlıkla sahip olabilirsiniz. Özellikle şampuan reklamlarında oynayan kadınların saçlarından bahsediyorum. Evet, bu saçlara sahip olabilirsiniz.

Ayrıca saçlara şampuan sonrası saç kremi de sürmek faydalı olacaktır. Yalnız saçlar ıslak iken taranmalı ve saç spreyi kullanmalısınız. Ama dışarıya ıslak saçlarla çıkmamak gerekiyor. Aksi takdirde sinüzit gibi insanı son derece rahatsız eden bir hastalığa yakalanma riskini artırmış olursunuz. Çünkü sinüzitlerin en büyük nedeni ıslak saçlarla dışarı çıkmaktır. Bunun için saçların kuru olması gerekiyor.

4 – Bakımlı Kadın Olmak Çok Makyajdan Geçmez!

makyaj

Bakımlı kadın çok makyaj yapan kadın değildir. Kadınları güzel gösteren sırlardan bir tanesi de doğru makyaj tekniği ile makyaj yapmaktadır. Aşırı yani abartılı makyaj yapmaktan mümkün olduğunca kaçının.

makyaj

Makyajınızı mutlaka önceden prova yaparak ön bilgi edininiz. Sonra hata yapmanız minimuma indirmiş olursunuz. Doğru makyaj ile baştan aşağı bakımınızı yapabilirsiniz. Eğer doğru makyaj tekniği hakkında fazla bir bilgi sahibi değilseniz mutlaka uzman kişilerden yardım alınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.