Bakımlı Kadın Nasıl Olunur?

Bakımlı Kadın Olmanın Yolları Nelerdir?

Bakımlı kadın ne demek? Bakımlı kadın özellikleri nelerdir? Kadınların daha mutlu yaşamasını sağlayan, adeta doping etkisi yaratan en önemli unsurlardan biri de bakımlı olmaktadır. Ayrıca bakımlı olan kadınların özgüvenlerinin de arttığı bilinmektedir. Bakımlı olmanın son derece önemli olduğunun farkında olan biz kadınlar iş icraata geçince maalesef sınıfta kalıyoruz.

Toplum baskısı ya da erkekler bakımlı kadın ister gibi durumlardan ötürü bazı kadınlar kendilerini kötü hissedebilir. Fakat bir kadının kendini nasıl güzel ve iyi hissettiği daha önemlidir. Öyle ki bakımlı olmak ile ilgili bilinen birçok yanlış vardır.

Öyle ki birçok kadın bakımlı olmanın ilk yolunun makyaj malzemelerinden geçtiğini düşünüyor. Oysa durum hiç de öyle değil. İşte, makyaj yapmadan kadınların daha güzel görünmesini sağlayan etkenler. Bakımlı kadın olmak için yapılması gerekenler nelerdir? İşte detaylar

Bakımlı Kadın Özellikleri Nelerdir?

bakimli-kadin
Bakımlı Kadın

Her kadın bakımlı olmak ister. Fakat hayatın akışı içerisinde bazen kendine vakit ayırmayı da ihmal edebilir. İşte bu ince çizgide sıkışan bazı kadınlar günlük rutinlerini aksatabiliyorlar. Özellikle bazı kadınlar evliyken bakımlı olmak için daha büyük bir çabaya girebiliyorlar. Peki, bakımlı olmak için neler yapmak gerekebilir? Bakımlı olmaya nereden başlanır? İşte detaylar…

1 – Bakımlı Kadın Temizliğine Önem Verir

Bakımlı olmak istiyorum ama üşeniyorum mu diyorsunuz. O halde bu adımlara dikkat ederek bakımlı olmaya biryerden başlayabilirsiniz. Bakımlı kadın olmanın ilk sırrı temizliktir. Rutin yapılan kişisel temizliğin dışında cilt temizliğine de önem vermek gerekir. Özellikle sabahları yapılan makyajlar eğer gece temizlenmezse ciltte bozulmalar meydana gelebilir. Bu durumda istenmeyen görüntülerin oluşmasına zemin hazırlar.

Bakımlı kadın olmanın ikinci sırrıysa vücut temizliğine önem vermektir. Özellikle duş almak kötü kokuların giderilmesine yardımcı olur. Ayrıca ağız sağlığına da önem verilmelidir. Özellikle diş temizliğine gereken önemi göstermek son derece önemlidir. Mutlaka dişler her gün düzenli bir şekilde fırçalanmalıdır. Diş ipi de kullanılmalıdır. Eğer dişiniz sarıysa bir diş doktoruna başvurmanız gerekebilir.

Cildinizde görünen ve görüntü kirliliği oluşturan kılları ya da tüyleri almak da bakımlı gözükmenin sırlarından biridir. Yüzünüze, kulağınıza ya da vücudunuzun belli bölgelerine epilasyon yaptırarak bu görüntüden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Özellikle göz bakımı ile kaş bakımı bu açıdan önem arz eder.

Kaş bakımı için kaşlar düzenli olarak alınmalıdır. Düzeni bozan kaştaki kılları anında almayı da ihmal etmiyoruz. Burun içi kıllar mutlaka zamanında alınmalıdır. Tırnak kesimi ve bakımı çok iyi olmalıdır. Tırnaklar için özel törpüleme yöntemleri öğrenebilirsiniz.

2 – Bakımlı Kadın Olmak Cildinle İlgilenmektir!

Bakımlı kadın cilt sağlığına dikkat eden kadındır. Yüzünüze yapmış olduğunuz makyajların ciltte bıraktığı olumsuz etkiler bir hayli fazladır. Bu tahribatlar ilerleyen yaşlarda kendini belli etmektedir. Bu nedenle gece yatmadan önce yapılan makyajlar silinmeli ve bölge çok iyi temizlenmelidir. Ayrıca yüzünüzde olan siyah noktalar için doğal kürleri kullanabilirsiniz. Daha sonra duş sonrası nemlendirici kremlerden faydalanabilirsiniz.

Diğer yandan güneşe maruz kalmamak için güneş kremi de kullanmanız sizin için faydalı bir yöntem olacaktır.

3 – Bakımlı Kadınlar Saçları ile Dikkat Çekerler !

bakimli-kadin

Yüzler, eller ve onlar kadar önemli olan diğer bir bakımlı olması gereken yer ise saçlarımızdır. Saçlar kişileri farklı gösteren en önemli parçasıdır. Ayrıca televizyon reklamlarında gördüğümüz kadınların saçlarına siz de rahatlıkla sahip olabilirsiniz. Özellikle şampuan reklamlarında oynayan kadınların saçlarından bahsediyorum. Evet, bu saçlara sahip olabilirsiniz.

Ayrıca saçlara şampuan sonrası saç kremi de sürmek faydalı olacaktır. Yalnız saçlar ıslak iken taranmalı ve saç spreyi kullanmalısınız. Ama dışarıya ıslak saçlarla çıkmamak gerekiyor. Aksi takdirde sinüzit gibi insanı son derece rahatsız eden bir hastalığa yakalanma riskini artırmış olursunuz. Çünkü sinüzitlerin en büyük nedeni ıslak saçlarla dışarı çıkmaktır. Bunun için saçların kuru olması gerekiyor.

4 – Bakımlı Kadın Olmak Çok Makyajdan Geçmez!

Tesettürlü bir bayan nasıl bakımlı olur? Bakımlı kadın ekşi sözlük platformlarında da belirtildiği gibi çok makyaj yapan kadın illa ki bakımlı değildir. Kadınları güzel gösteren sırlardan bir tanesi de doğru makyaj tekniği ile makyaj yapmaktadır. Aşırı yani abartılı makyaj yapmaktan mümkün olduğunca kaçının.

Makyajınızı mutlaka önceden prova yaparak ön bilgi edininiz. Sonra hata yapmanız minimuma indirmiş olursunuz. Güzelleşmenin anahtarı ise doğru makyajdır. böylece baştan aşağı bakımınızı yapabilirsiniz. Eğer doğru makyaj teknikleri hakkında fazla bir bilgi sahibi değilseniz mutlaka uzman kişilerden yardım alınız.

 

 

Yoruma kapalı.