Bira Kilo Aldırır Mı? 1 Bira Neden Kilo Yapar?

Bira Kilo Aldırır mı Diye Araştırmalara Son!

Bira kilo aldırır mı, bira neden kilo yapar ve bir bira kaç kalori gibi soruların tüm cevapları bu yazımızda! Göz atmaya ne dersiniz?

Gün içinde birden fazla içildiğinde insanların aklına bira kilo aldırır mı sorusu gelmektedir. En çok tüketilen alkollü içeceklerde biri olan bira acaba kilo alınmasına sebep olmakta mıdır? Özellikle yaşın ilerlemesi, içilen bira sayısının artması ve vücutsal hareketlilik azalıyor olması bu kilolara sebep olabilir mi?

Bira Kilo Aldırır mı? Bira Göbeği Nedir?

Bira içenlerin bira kilo aldırır mı sorusunu sizler için yanıtlıyoruz. Bira tüketenlerin maruz kaldıkları cümlelerden biri de “bira göbeği” denilen, göbek bölgesinde yağlanmanın artıyor olmasıyla alakalıdır. Ancak bazı bira içen kişilerde göbek kısımlarının çok fazla yağlanmadığını hatta göbeklerinin olmadığını görmek mümkündür.

Bira içenlerin ilk dikkat etmesi gereken biranın miktarıdır. Çünkü bira kilo aldırır mı konusunda ilk dikkat tabi ki biranın miktarı göz önüne alınmaktadır. Elbette içilen bira miktarının önemi kadar bira içen kişinin beslenme alışkanlıkları, vücut haraketliliğinin de önemi vardır. Bakıldığında hem bira göbek yapar hem bira kilo aldırır. Her iki durumda doğrudur.

Bira Göbeğinin Sebepleri Nelerdir?

Bira başlı başına göbek yapan bir içecek türü değildir. Öncelikle bunu söyleyerek bira kilo aldırır mı sorusuna da yanıt vermeye başlayalım. Kilo almanın en önemli nedeni günlük olarak aldığımı kalori miktarından kaynaklanmaktadır. Yani vücudunuzun ihtiyacı olan günlük kalori miktarından daha fazla kalori alındığında düzenli olarak kilo almaya elverişli bir durum ortaya çıkar.

bira-kilo-aldirir-mi

Oysa tam tersine; günlük vücudumuzun kalori ihtiyacından daha az kalori alınırsa bu sefer de zayıflama ihtimali ortaya çıkacaktır. Bu nedenle sadece sorusuyla kilo alınmasını veya göbeğin oluşmasını doğru orantı kurmak yanlış olacaktır. Ancak bilinmesi gerekir ki alkol tüketimi vücuttaki yağın metabolize edilmesini geciktirmektedir. Yani vücut önce alkolü metabolize etmeye çalışacağından yağlar ikinci plana atılacaktır. Bu da yağlanmaya sebep olabilmektedir.

1- Bira Kilo Aldırır mı? Bira Neden Kilo Yapar?

Bira kilo aldırır mı sorusu aşırı ve yanlış tüketim şartlarında evet olarak cevaplanmaktadır. Kişiler, biranın tek başına nasıl kilo yaptığı konusunda merak duyabilir. Bira içerdiği kalori miktarı ile günlük yaşam içerisinde alınması gereken kalori miktarının ciddi bir kısmını sağlamaktadır. Ancak alınan bu kalori miktarının yanı sıra yemek yemek, farklı besinler tüketmek günlük kalori sınırı aşmaya sebep olacaktır.

Aşırı kalori alımı bira kilo aldırır mı konusunda ilk yanıt olacaktır. Diğer bir sorun ise yazının öncesinde bahsedildiği üzere bira vücuda girdiği anda sindirilmesi için ciddi bir efor sarf edilir. Normalde her besin değerinin sindirilme sıralaması bulunurken alkol hepsinin önüne geçer. Yağlar ve fazla karbonhidrat ikinci sıraya yerleştiği için kilo oluşumu gözlenmektedir. Çok sayıda bira içmek yağ olarak kilo alımına sebep olmaktadır.

2- Bira Kilo Aldırır mı? Bir Bira Kaç Kalori?

Bira kilo aldırır mı araştırmalarıyla birlikte biranın kaç kalori olduğunu sizler için araştırdık. İşte biranın kalori değeri karşınızda!

Kilo alımını kontrol altına alabilmek adına bir biranın kaç kalori olduğunu bilmek etkili olabilir. 1 şişe bira genel olarak 50cl miktarında alkol barındırmaktadır. Markalar arasında farklılık olsa da genel olarak 1 şişe biranın 290 kalori barındırdığı bilinir. Günlük ortalama 2000 kalori alınması gerektiği düşünüldüğünde bira sayısına dikkat ederek karar vermeli, buna göre içilmelidir.

Kalori İhtiyacına Göre Bira Tüketimi Etkisi

bira-kilo-aldirir-mi

Ortalama boy ve kiloda bir erkeğin, orta yaşlarda ve hareketsiz bir hayat yaşadığını, mesela masa başı bir işte çalıştığını düşünürsek günlük kalori ihtiyacı ortalama 2.000 kalori civarındadır. Elbette bu miktar cinsiyete, kilo, boy ve günlük hareketlilik durumuna göre değişmektedir. Ancak bu örnek üzerinden hareket etmek bir fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Biraların ortalama kalori miktarları 150kcal kadardır. Günde içilecek 4 bira ile vücudumuza 600kcal almaktayız. Yenilen üç öğün yemeği ve içerdiği besinlerin türünü eklersek 2.000kcal geçmemiz mümkündür. Kaldı ki biranın yanında tüketilen ki genelde yağlı, kalori miktarı çok çerezler tüketilir, eklediğimizde bu sınırı geçmemiz kaçınılmaz olmaktadır. Bu nedenle bira kilo aldırır mı diye araştırmalarınızda karşınıza kilo aldırdığı hatta göbek yaptığı çıkacaktır.

Bira tüketimi dışında tüketilen gıdalar, öğünlerde yenilen besinlerin kalori miktarları ve son olarak insanın hareketliliği kilo alımını ve göbek oluşumunu tetiklemektedir.  Bu nedenle bira kilo aldırır mı  diye daha fazla tartışmaya gerek yoktur. Düzenli egzersiz ve spor yapan kişiler, vücuda aldıkları kalori kadar yaktıkları için bu insanların bira tüketimleri ne olursa olsun göbek ve kilo fazlalığını ortadan kaldırmaktadır.

Tek Suçlu Bira Mı?

Bira kilo aldırır mı diye çok araştırılma yapılsa da sizce tek suçlu bira mı? Diğer yağlı yiyeceklerin kiloya etkisi yok mu?

Anlaşılacağı üzere bira, çok sayıda ve abartılı şekilde, gece uyku öncesinde tüketilmemek kaydıyla ve sürekliliği artmadıkça tek başına kilo alma ve göbek oluşumu için suçlanmamalıdır. Tüm gün tükettiğimiz besinlerin kalori miktarları, biranın yanında tüketilen gıdaların cinsleri ve elbette vücudumuzun kalorileri yakacak kadar hareketli olup olmaması göbek oluşumunda, kilo almamızda etkindir.

YouTube video

Fazla alkol tüketimi sadece kilo değil cilt güzelliğine de olumsuz etkiler yaratabilmektedir. Tüketimi gerçekleştirilen alkol miktarına bu yüzden dikkatli yaklaşmak gerekir.

Bira kilo aldırır mı sorusunun cevabı kadar bazı insanlar alkolün neden olduğu cilt problemlerini araştırmaktadır. Alkol ya da farklı sebeplerden ortaya çıkan cilt problemleriniz için kullanabileceğiniz kremler hakkında bilgi sahibi olmak istemez misin?  6 Farklı Sudocrem Yüze Faydaları Nelerdir yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

Yoruma kapalı.