6 Farklı Sudocrem Yüze Faydaları Nelerdir? Sudocrem Nasıl Kullanılır?

Sudocrem Yüze Faydaları Nedir? Sudocrem Yüze Sürülür mü?

Sudocrem yüze faydaları olduğu kadar başka birçok alanda da faydalıdır. Sudocremin pişik kremi olarak tanınmasının yanı sıra koruyucu, yumuşatıcı ve antibakteriyel oluşu sebebi ile de çok geniş kullanım alanlarında ilk tercih edilen krem olmuştur. Sudocrem reçetesiz satılan bir tıbbi üründür. Alerjik bir vücut yapısına sahip iseniz hekiminize danışarak kullanmanızda fayda vardır.

Sudocrem’in içeriğinde; saf su, Benzl Phenil Menthanol B, Benzil Benzoat, çinko oksit bulunmaktadır ve ilk üretildiği 1931 yılından beri de içeriği hiç değiştirilmemiştir. Günümüzde Sudocrem yüze faydaları bilindiğinden üretim amacının dışında da kullanılabilmektedir. Çok geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olduğu bilinmektedir. Peki nedir bu Sudocrem?

Sudocrem Nedir? Sudocrem Faydaları Nelerdir?

Saç güzelliği ve sağlığı için Konazol şampuan ne kadar faydalı ise, Sudocrem de cilt için o kadar etkilidir. Öyle bir krem düşünün ki bebek cilt bakımından pişik kremine, cilt sağlığından akne tedavisine, güneş yanıklarından ciltteki lekelere kadar çok geniş bir alanda kullanılsın, üstelik bunları yaparken de bilinen bir yan etkisinin olmaması da oldukça cezbedicidir. Sudocrem faydaları saymakla bitmez denilse yeridir. Sudocrem faydaları kadınlar kulübü gibi sosyal medya mecraları tarafından da çeşitli konular ile tartışmaya açılmaktadır.

YouTube video

Çok uzun yıllar önce üretilmeye başlamış ve günümüzde hala kullanılmaya devam eden nadir, kaliteli ürünlerden biri de Sudocrem’dir. En fazla bilinen kullanım alanı bebek pişik kremi olarak kullanılmasıdır fakat yukarıda da belirtildiği gibi daha birçok farklı alanda da kullanılır. Çünkü Sudocrem’in içeriğindeki iyileştirici ve onarıcı maddeler aynı zamanda da zararsızdır ve yan etkisi yoktur. Kadınlar tarafından en sık kullanma sebepleri Sudocrem yüze faydaları olarak ortaya çıkmaktadır.

1- Sudocrem Yüze Sürülür mü?

Cildinizin en hassas bölgelerinden biri, belki de ilki yüzünüzdür. Bu nedenle yüzünüze uygulamanız gereken ürünlerin içeriğini de incelemeniz gerekmektedir. Sudocrem yüze sürülür mü sorusuna cevaben şöyle bir örnek verilebilir; Dünya’nın en hassas cildine sahip olan bebeklere bile kullanılabilen Sudocremi, elbette ki yüzünüze de sürebilirsiniz. Sudocrem yüze faydaları da birçok farklı alanda bulunmaktadır. Fakat her üründe olduğu gibi, Sudocremi kullanırken de hekiminize danışmanızda fayda vardır.

2- Sudocrem Yüze Faydaları Nelerdir?

Sudocrem yüze faydaları ile bilinse de başka birçok farklı yönde de kullanılır. Yüze kullanım dışında bebek pişiklerinde ve bebek cilt bakımında kullanılmasıdır. Bununla birlikte yüz için en sık kullanım alanları ise şöyledir;

 • Egzama tedavisinde
 • Cilt kuruluğu
 • Akne ve sivilce tedavisi
 • Alerjen kızarıklıklar
 • Güneş yanıkları
 • Cilt lekeleri gibi birçok farklı alanda da kullanılmaktadır. Sudocrem’in bilinen bir yan etkisi veya zararı olmamakla birlikte hekiminize danışarak kullanabilirsiniz.

sudocrem-yuze-faydalari-nasil-kullanilir

Sudocremi yüzünüz için kullanacağınız zaman eğer yüzünüzün genelinde bir sorun yok ise sadece sorunlu bölgeye lokal olarak kullanmaya ve gece uyumadan önce sürmeye dikkat etmelisiniz. Gece sürdüğünüz Sudocrem bütün gece boyunca sorunlu bölgeyi onaracaktır. Sudocremi cildinize sürmeden önce mutlaka cildinizi temizlemelisiniz. Makyaj veya başka bir kremin üzerine sürülmesi önerilmemektedir.

Sudocrem Yüze Faydaları | Sudocrem Kullanan Ünlüler

Sudocrem dünyaca ünlü bir marka olduğu gibi tanınmış birçok kişi tarafından da tercih edilmektedir. Gerek içeriğindeki bileşen maddelerin zararsız olması gerek ise su bazlı olduğu için hafif bir yapıya sahip olarak vücutta yağlı bir his bırakmaması yönünden tercih edilir. Sudocrem kullananlar kadınlar kulübü gibi sitelerde de kadınların en çok bilgi alışverişi yaptığı ürünler arasında yer almaktadır. Bu nedenle kendi alanında oldukça popüler bir üründür.

Ünlü insanlar ekran önünde olmaları sebebi ile çok sık makyaj yaptıkları için akne ve sivilce sorunları daha fazla olabilmektedir. Bu nedenle de akne ve sivilce tedavilerinde Sudocremi tercih etmektedirler. Sudocrem kullanan ünlüler, Sudocrem yüze faydaları olması açısından makyaj bazı olarak, makyajdan önce ciltlerini korumak için de kullanabilmektedirler. Sudocrem Demet Akalın, Doğa Rutkay, İclal Aydın gibi pek çok ünlü isim tarafından tercih edilmektedir.

Sudocrem Fiyat Listesi

Belirtildiği gibi, Sudocrem’in yüze olan faydası ve tüm cilt tiplerine uygun olması açısından sıkça tercih edilen bir üründür.  Peki Sudocrem fiyat listesi nasıldır? Bu kadar çok tercih edilen bu ürünün birçok farklı gramajı bulunmaktadır. Her birinin fiyatı da şu şekildedir;

 • 60 gr Sudocrem fiyatı 36,90 ₺
 • 125 gr Sudocream fiyatı 82,90 ₺
 • 250 gr Sudocrem fiyatı 79,90 ₺
 • 400 gr Sudocrem fiyatı 115,99 ₺

Sudocreme eczanelerden, büyük marketlerden ve internet alışverişi sitelerinden ulaşabilirsiniz. Sudocrem reçetesiz satılan bir tıbbi kremdir.

Sudocrem Maskesi Nasıl Yapılır?

Sudocrem yüze faydaları doğrudan sürülerek de veya maskesi yapılarak da görülebilmektedir. Sudocremi doğrudan cildinize uygularken az miktar ürün yeterli olacaktır. Özellikle yüzünüze uygulayacağınız zaman çok fazla miktar kullanmanız önerilmez. Yüz bölgesi için fazla miktar kullanıldığı takdirde tüylenme yapabilme riski mevcuttur. Cilt tipiniz yağlı bir yapıya sahip ise sorunlu bölgelere lokal olarak uygulamakta veya maske yaparak kullanmakta fayda vardır. Sudocrem maskesi evde çok rahatlıkla uygulanabilecek bir maskedir. Sudocrem maskesini uygulayabilmeniz için gerekli malzemeler;

 • 1 tatlı kaşığı Sudocrem
 • 1 tatlı kaşığı avokado yağı
sudocrem-yuze-faydalari-nasil-kullanilir
Sudocrem Yüze Faydaları

Yapılışı: 1 tatlı kaşığı Sudocremi, 1 tatlı kaşığı avokado yağı ile karıştırınız ve bir fırça yardımı ile tahriş olmuş cildinize bir tabaka olarak uygulayınız. 30 dakika bekledikten sonra nemli bir havlu yardımı ile cildinizi temizleyiniz. Bu maskeyi yapmadan önce cildinizin temiz ve hiçbir işlem uygulanmamış olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda bu maskeyi, silikon yüz temizleme cihazları ile uygulayabilirsiniz.

Sudocrem eczanelerden hazır olarak alabileceğiniz kremlerin başında yer alır. Hazır alabileceğiniz malzemelerin yanı sıra evinizde doğal yöntemlere başvurarak güzellik, ciltte sıkılaşma sağlayabilirsiniz. Evde cilt sıkılaşmasını sağlayacak maskeler yapabileceğinizi biliyor muydunuz? 5 Adımda Evde Doğal Cilt Sıkılaştırıcı Maske Nasıl Yapılır yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

Bonus : Konazol Şampuan Ne İşe Yarar?

Güzellik, saçı, cildi, eller ve tırnaklar da dahil olmak üzere birçok etmenin bir arada olması ile sağlanabilir. Cilt güzelliğinizi düşündüğünüz kadar saç sağlığınızı ve güzelliğinizi de dikkate almalısınız. Peki, yağlı saçlar ile savaşan kişilerin başvurdugu  konazol şampuan ne işe yarar ? Hangi etkenlere sahiptir?

Konazol şampuan, çok yağlı ve kepekli saçlara sahip ciltlerin dengelenmesi için önemli bir üründür. İçerisindeki %2 oranındaki ketokonazol maddesi sayesinde, ciltte oluşabilecek mantar ve mantarsı yapılar da önlenir.

 

Yoruma kapalı.