Boğa Burcu Diyet Listesi ile Kilo Vermeye Ne Dersiniz?

Boğa Burçlarının Kilo Problemleri

Boğa burcu diyet listesi nasıldır? Boğa burçları zayıflamak için ne yapmalı? Burçlar arasında iştahı ile bilinen Boğa burcu diyet listesi ile zayıflamaya çalışacaktır. Peki kısaca Boğa burcu diyet listesi hangi yiyeceklerden oluşuyor? Boğa burçları bu konuya dikkat!

Boğa burçları yemek için yaşayan burçlar arasında başı çekmektedirler. Eğer sizde bir boğa burcuysanız, büyük bir ihtimalle yemek sizin için fizyolojik bir ihtiyacı gidermekten çok, zevk haline gelmiştir. Fakat yemekle arası iyi olan burçlardan olan boğa burçlarının genellikle kilolarla başları derttedir. Kilolar ile başlarının dertte olması bu yüzden çok normaldir. Ancak dileyenler için Boğa burcu diyet listesi özel olarak hazırlanmaktadır. Siz de kilo vermek istiyorsanız ve Boğa burcuysanız işte konu hakkında detaylı bilgiler.

Boğa Burcu Diyeti Nasıl Olmalıdır?

Boğa burçları yediklerine oldukça özen göstermelidir. Çünkü aksi takdirde bolca kiloyla baş etmek zorunda kalabilmektedirler. Bu nedenle düşük yağ, nişasta ve şeker içeren gıdaları tüketmeye özen göstermelidirler. Boğa burçlarının yapacağı diyetin içinde özellikle deniz mahsulleri, iyot, çeşitli yeşillikler, yumurta, böbrek, karaciğer gibi besinler mutlaka yer almalıdır.

boga-burcu-diyet-listesi
Boğa Burcu Diyet Listesi

Karbonhidratı azaltmak bir yana aynı zamanda protein bazlı beslenmeleri gerekir. Deniz mahsülleri ve yeşillikler bu aşamada protein için örnektir. Böbrek ve karaciğer de temel bir protein kaynağıdır. Proteini arttırarak kilo vermeye doğru yol almalısınız. Bol lif kaynağına sahip olmalarından dolayı sizi uzun süre tok tutacaktır. Böylece sürekli yemek istemeyecek ve gün içinde kalori açığı bulundurabilirsiniz.

Boğa Burcu Diyeti Ne Kadar Sürede Kaç Kilo Verdirir?

Boğa burçlarının yapacağı diyet 3 gün ile 1 hafta arasında değişiklik göstermektedir. Bu süre içerisinde bünyeden bünyeye değişiklik göstermesi gibi bir faktörü göz önüne alarak, 1-2 kilo arasında kilo vermesi olasıdır. Diyete devam etmek isteniyorsa, 1 hafta diyet yapılmalı, 4-5 gün dinlendikten sonra tekrar diyete devam edilebilmesinde bir sakınca yoktur. Fakat diyet bittikten sonra da yenilen içilen her şeye dikkat edilmesi önem arz etmektedir.

Boğa Burcu Diyet Listesi

boga-burcu-diyet-listesi

Öncelikle boğalar günde 2 litre su tüketimine dikkat etmeli ve yağ, seker, tuz gibi minerallerin tüketimini kesmelidirler. Elbette Boğa burcu diyeti bununla sınırlı kalmayacaktır. Eğer bir örnek istiyorsanız, 3 günlük diyet listesi örneğine göz atabilirsiniz. Bu üç günlük örnek uzun vadede kendi diyet listenizi oluşturmayı sağlayacaktır.

1.Gün

1.Öğünde 1 bardak ılık suyun içerisine 1 kaşık bal koyun ve 7 dakika boyunca bekleyin. Daha sonra bu su ve bal karışımını tüketin. Suyun yanında ise 2 dilim diyet ekmek, 100 Gr. Yağ içermeyen peynir ve tercihe göre mevsim meyvesi tüketilebilir.

2.Öğünde ızgara balık, soda ve 1 kase yoğurt tercih edilmelidir.
3.Öğünde 1 bardak suyun içerisine 1 kaşık bal koyun ve için ya da 1 bardak sütün içerisine de 1 avuç çilek püre haline getirerek de tüketilebilir.

2.Gün

boga-burcu-diyet-listesi

1.Öğünde 4 tane diyet bisküvi ve 1 bardak ayran
2.Öğünde 1 adet haşlanmış patates ve domates, salatalık. Ara öğünde ise 2 dilim karpuz tüketilmelidir.
3.Öğünde balık ızgara ve közlenmiş patlıcanla yapılan sirkeli sarmısaklı salata ve 1 adet elma tüketilmelidir.

3.Gün

1.Öğünde 1 tane haşlanmış yumurta, 1 dilim diyet ekmek, domates ve şekerli çay tüketilmelidir. Arada ise şekersiz çay tüketilmelidir.
2.Öğünde ızgara tavuk, taze fasulye, arada simit ve yağsız peynir
3.Öğünde Balık ızgara, bol hazırlanmış bir salata ve arada da bir yeşil çay tüketilmelidir.

Boğa Burcu Ne Zaman Diyete Başlamalı?

boga-burcu-diyet-listesi

Boğa burcu diyet listesi oluşturduktan sonra hemen başlayabilirsiniz. Yalnız, bunun için bir tarih vermek zordur. Astroloji konusuna ilgiliyseniz diyet için uygun dönemlere bakabilirsiniz. Fakat net olarak bir uygun günden söz etmek zor olabilir. Çünkü bahsedilen gün ve aylar netlik belirtmeyecektir. Psikolojik anlamda kendinizi hazır hissettikten sonra Boğa burcu diyeti örneğinizle uygulamaya başlayabilirsiniz.

Boğa Burcu Yemek Yemeyi Sever mi?

Hiç şüphesiz Boğa burcu diyet listesi oluşturulması tesadüf değildir. Çünkü diğer borçlara kıyaslandığında Boğa burçları için gerçekten yemek çok önemlidir. Kendileri, diyet listeleri ile zaten bu yüzden sürekli yedikleri için haşır neşirdir. Yiyeceklerden uzak durmak kendileri için zordur. Genel burç yorumları okunduğunda dikkat etmeleri çerçevesinde Boğa burcu ile yemek çok yan yana kullanılır. Bu burçlar beslenme için ciddi bir efor harcar. Sağlıklı olması için ideal kilolaya ulaşmak amacıyla Boğa burcu diyet listesi uygulanır.

YouTube video

Yoruma kapalı.