Boğa Burcu Diyet Listesi

Boğa Burçlarının Kilo Problemleri

0 402

Boğa Burcu Diyeti

Boğa burçları yemek için yaşayan burçlar arasında başı çekmektedirler. Eğer sizde bir boğa burcuysanız, büyük bir ihtimalle yemek sizin için fizyolojik bir ihtiyacı gidermekten çok, zevk haline gelmiştir. Fakat yemekle arası iyi olan burçlardan olan boğa burçlarının genellikle kilolarla başları derttedir.

Boğa Burcu Diyeti Nasıl Olmalıdır?

Boğa burçları yediklerine oldukça özen göstermelidir. Çünkü aksi takdirde bolca kiloyla baş etmek zorunda kalabilmektedirler. Bu nedenle düşük yağ, nişasta ve şeker içeren gıdaları tüketmeye özen göstermelidirler. Boğa burçlarının yapacağı diyetin içinde özellikle deniz mahsulleri, iyot, çeşitli yeşillikler, yumurta, böbrek, karaciğer gibi besinler mutlaka yer almalıdır.
Boğa Burcu Diyeti Ne Kadar Sürede Kaç Kilo Verdirir Ve Ne Kadar Süre Yapılmalıdır?
Boğa burçlarının yapacağı diyet 3 gün ile 1 hafta arasında değişiklik göstermektedir. Bu süre içerisinde bünyeden bünyeye değişiklik göstermesi gibi bir faktörü göz önüne alarak, 1-2 kilo arasında kilo vermesi olasıdır. Diyete devam etmek isteniyorsa, 1 hafta diyet yapılmalı, 4-5 gün dinlendikten sonra tekrar diyete devam edilebilmesinde bir sakınca yoktur. Fakat diyet bittikten sonra da yenilen içilen her şeye dikkat edilmesi önem arz etmektedir.

Boğa Burcu Diyet Listesi

Öncelikle boğalar günde 2 litre su tüketimine dikkat etmeli ve yağ, seker, tuz gibi minerallerin tüketimini kesmelidirler.

1.Gün

1.Öğünde 1 bardak ılık suyun içerisine 1 kaşık bal koyun ve 7 dakika boyunca bekleyin. Daha sonra bu su ve bal karışımını tüketin. Suyun yanında ise 2 dilim diyet ekmek, 100 Gr. Yağ içermeyen peynir ve tercihe göre mevsim meyvesi tüketilebilir.

2.Öğünde ızgara balık, soda ve 1 kase yoğurt tercih edilmelidir.
3.Öğünde 1 bardak suyun içerisine 1 kaşık bal koyun ve için ya da 1 bardak sütün içerisine de 1 avuç çilek püre haline getirerek de tüketilebilir.

2.Gün

1.Öğünde 4 tane diyet bisküvi ve 1 bardak ayran
2.Öğünde 1 adet haşlanmış patates ve domates, salatalık. Ara öğünde ise 2 dilim karpuz tüketilmelidir.
3.Öğünde balık ızgara ve közlenmiş patlıcanla yapılan sirkeli sarmısaklı salata ve 1 adet elma tüketilmelidir.

3.Gün

1.Öğünde 1 tane haşlanmış yumurta, 1 dilim diyet ekmek, domates ve şekerli çay tüketilmelidir. Arada ise şekersiz çay tüketilmelidir.
2.Öğünde ızgara tavuk, taze fasulye, arada simit ve yağsız peynir
3.Öğünde Balık ızgara, bol hazırlanmış bir salata ve arada da bir yeşil çay tüketilmelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.