Dr. Mehmet Öz 1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Dr. Mehmet Öz 1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Nasıl Uygulanır?

Dr. Mehmet Öz 1 haftada 5 kilo diyet listesi ile adından söz ettirmeye devam ediyor! Ünlü doktora ait diyet programı; kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği için pek çok seçenek sunmaya devam ediyor. Pek çok diyet listesi ile kıyaslandığında kilo vermek adına kolay bir yöntem sağladığı görülmektedir. Peki Dr. Mehmet Öz 1 haftada 5 kilo diyeti nasıl uygulanır?

Zayıflama konusunda verdiği hizmetler ve yaptığı açıklamalar ile dikkat çeken Kalp Cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz 1 haftada 5 kilo verdiren diyeti ile birçok kişiyi kilolarından kurtarmıştır. Çağımızın popüler hastalığı olan obezite özellikle hazır ve şekerli gıdaların tüketilme alışkanlığından ortaya çıkmaktadır.

Hızlı kilo verdiren bu diyeti sayesinde kısa sürede kilolardan kalıcı şekilde kurtulabilirsiniz. Ancak önemli olan yeni bir beslenme alışkanlığı edinilmesi olduğuna dikkat çeken Mehmet Öz kahvaltının kilo vermede önemli bir yere sahip olduğunu belirtiyor.

Dr. Mehmet Öz 1 Hafta 5 Kilo Diyeti Dışında Nelerden Bahsediyor?

dr-mehmet-oz-1-haftada-5-kilo-verdiren-diyeti

Dr. Mehmet Öz 1 haftada 5 kilo diyeti ile insanların dikkatini çekse de aslında kendisi genel diyet konusunda çeşitli açıklamalarda bulunmuştur. Kalp uzmanı olan Öz, diyet aşamasında bireylere taktikler vererek kilo verme aşamasında olumlu sonuç almayı sağlamaktadır. Sağlıklı veya uygulanan şok diyetler için çok daha iyi sonuçlar elde etmeyi sağlamaktadır. İşte, Dr. Mehmet Öz tarafından diyet hakkında pek çok düşüncesi.

1 – Uzun Süre Açlık Kilo Vermeyi Zorlaştırır

Günde tüketeceğiniz besinleri programlayarak 3 ana 3 ara öğün şeklinde ayırmak kilo vermeyi daha da kolaylaştıracaktır. Diyet yaparken hem uzun süre açlık hissetmenizi engelleyen ara öğünler hem de daha az yemenizi sağlar. Aynı zamanda gün içinde kendinizi halsiz ve yorgun hissetmezsiniz. Sık sık besleyici değeri yüksek olan besinlerin tüketilmesi kan şekerinizi dengede tutar. Böylece ani tatlı krizlerinin önüne geçebilirsiniz.

2 –  Ara Öğünler Önemli

Sürekli açlık hisseden kişilerin ara öğün tüketmesi bir süre sonra doygunluk sağladığından az yeme ihtiyacı duyarlar. 3 saat arayla ara öğün tüketilmesi gerektiğini vurgulayan Mehmet Öz ara öğünlerde ceviz, badem, fındık, kuru kayısı, kuru erik, kuru üzüm ya da 1 adet mevsim meyvesinin tüketilmesi metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeyi kolaylaştırdığını belirtiyor. Hazır meyve suları ya da asitli içecekler yoğun şeker içerdiği için tüketilmemesi gereklidir. Ara öğünlerde süt ya da bitki çayları tüketilebilir. Özellikle yeşil çay, kuşburnu çayı, ada çayı ve rezene çayı vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

3 – Kahvaltısız Güne Başlanmamalı

Günün en önemli öğünlerinden biri olan kahvaltı sabahları hem metabolizmayı hızlandırması hem de size enerji vererek kendinizi iyi hissetmenizi sağlaması açısından oldukça önemli. Az da olsa her sabah kahvaltı yapılması gerektiğini belirten Mehmet Öz bir haftada 5 kilo verebilmek için kahvaltıyı aksatmadan yapılmasını öneriyor. Kahvaltıda zeytin, peynir, domates, salatalık, kepek ekmeği ve az miktarda zeytinyağı tüketilmesi gereklidir.

dr-mehmet-oz-1-haftada-5-kilo-verdiren-diyeti
Dr Mehmet Öz 1 Haftada 5 Kilo Diyeti

4 – Şeker, Un, Tuz ve Nişastalı Besinler Dikkatli Tüketilmeli

Kilo alımında oldukça etkili olan şeker, un, tuz ve nişasta gibi beyaz gıdalardan mümkün olduğunca uzak durulmalıdır. Makarna, pirinç, beyaz ekmek ve patates gibi nişastalı besinler kan şekerini hızla yükselterek tatlı yeme isteğini arttırır. Ayrıca sürekli kendinizi aç hissetmenize neden olur. Vücutta bağımlılık etkisi yaratan şekerli besinler ise yedikçe daha fazla yeme isteği uyandırır. Tuzun fazla tüketilmesi vücutta suyun birikerek ödem oluşumuna neden olur. Börek, poğaça gibi hamur işleri ise yakılması kolay olmayan besinlerdir. Metabolizmayı yavaşlatarak vücutta yağ oluşumuna neden olan bu gıdalar tüketilmemelidir.

5 – Spor ve Su Dr. Mehmet Öz 1 Haftada 5 Kilo Diyetinde Önemli

Hızlı zayıflatan diyet listeleri uygulanırken beraberinde spor yapmak ve günde 2 – 3 litre su tüketmek daha hızlı kilo vermeyi sağlıyor. Her sabah egzersiz ve yürüyüş yapmak metabolizmanızı hızlandırarak kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.

Mehmet Öz Zayıflama Çayı Hakkında Ne Düşünüyor?

dr-mehmet-oz-1-haftada-5-kilo-verdiren-diyeti

Her ne kadar Dr. Mehmet Öz 1 haftada 5 kilo diyeti dısında yeşil çayı ile araştırmalara neden oluyor. Kendisinin yeşil çayı tarifi yoktur. Tam tersinde yeşil çay hakkında yaptığı uzun uzadıya açıklamalar da söz konusu değildir. Bilimsel anlamda yeşil çayın zayıflatıcı etkisinden de söz etmek mümkün değil. Eğer kilo vermek amacındaysanız, Dr. Mehmet Öz 1 haftada 5 kilo vermek için örnek listeye göz atabilirsiniz.

Dr. Mehmet Öz 1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi Örneği 

Sabah

 • Kepekli ekmek ( 1 dilim )
 • Çilek reçeli ( 1 tatlı kaşığı )
 • Salatalık ( 1 adet )
 • Meyve ( 1 adet )
 • Kahvaltı saat 9’dan önce yapılmalıdır.
dr-mehmet-oz-1-haftada-5-kilo-verdiren-diyeti
Dr. Mehmet Öz 1 Haftada 5 Kilo 

Öğle

 • Tam buğday ekmeği ( 1 dilim )
 • Et haşlama ( 1 porsiyon )
 • Domates ( 1 adet )
 • Yoğurt ( 1 kase )
 • Öğle yemeğinizi yedikten 15 dakika sonra 1 fincan kahve ya da çay içilebilir.

Akşam

 • Kızarmış ekmek ( 1 dilim )
 • Salata ( 1 kase )
 • Ayran ( 1 bardak )
 • Uyumadan önce 1 fincan ıhlamur içilebilir.

Yoruma kapalı.