Büşra Pekin Nasıl Zayıfladı? Büşra Pekin Estetik Yaptırdı Mı?

Büşra Pekin Nasıl Zayıfladı? Büşra Pekin Kaç Kilo Verdi?

Büşra Pekin nasıl zayıfladı sorusu son günlerde sıklıkla aranan konular arasında yer alıyor. Ünlü oyuncu Büşra Pekin, İbrahim Büyükak’ın senaryosunu yazdığı ve kendisinin başrol oynadığı Bayi Toplantısı filminin galasında, verdiği kilolarla dikkat çekmeyi başardı. Pekin’in 15 kilo vermesi ile eski halinden eser kalmadığı görüldü. Çok Güzel Hareket Bunlar serisi ile tanıdığımız ve sonrasında çok sayıda filmde başrol oynayan ünlü oyuncu, önceki yapımların tamamında kilolu haliyle ekranlara yansımıştı. Bayi Toplantısı filminde oldukça zayıf bir halde görülmesi, Pekin’in hangi yöntemle kilo verdiği sorusunu akıllara getirdi.

Büşra Pekin Nasıl Zayıfladı? Nelere Dikkat Etti?

Büşra Pekin nasıl zayıfladı sorusu, ünlü oyuncunun hangi diyeti tercih ettiği sorusu ile yakından ilişkilidir. Ünlü oyuncunun kilo verme macerasının kısa bir süreç olmadığı, aksine uzun vadede elde edilen bir sonuç olduğu belirtilmiştir. Normal şartlarda, ünlü oyuncunun şok diyetler uygulayarak bu denli zayıflayabileceği düşünülse de Pekin’in kilo verme serüveninin 7 yıllık bir geçmişi bulunmaktadır.

busra-pekin-nasil-zayifladi-busra-pekin-estetik-yaptirdi-mi
Büşra Pekin Nasıl Zayıfladı?

Büşra Pekin kaç yaşında bu sürece başladı sorusu için 37 yaşında olan güzel oyuncunun 30 yaşında sağlıklı beslenmeye dikkat etmeye başladığı söylenmektedir. Kilo verme konusunda uzun vadeli bir programın seçilmesi, verilen kiloların kalıcı olmasını da sağlamaktadır. Ayrıca hızlı kilo vermeye yarayan şok diyetler, vücut sağlığının bozulmasına ve ilerleyen dönemlerde vücutta bazı problemlerin meydana gelmesine de yol açmaktadır. Kilo verme sürecinde uzun dönemli programlar, her zaman için daha sağlıklı sayılmaktadır.

Azmin Zaferi Olarak Değerlendiriyor

Ünlü oyuncu Büşra Pekin Röportaj sırasında 7 yılda toplam 15 kilo verdiğini belirtmiştir. Büşra kaç kilo oldu sorusuna ünlü oyuncunun son aşamada 50 kilo olduğu cevabı verilebilir. Düzenli ve sağlıklı bir şekilde verdiği kilolarına yönelik olan süreci ise azmin zaferi olarak adlandırmıştır. Kilo verme sürecinde şok diyet programlarını tercih etmediğini, çünkü bunların çok da sağlıklı olmadıklarını belirten ünlü oyuncu, sağlıklı bir şekilde kilo vermek için düzenli olarak spor yaptığını belirtmiştir.

Günlük düzenli olarak yapılan sporun da sağlıklı bir diyet programı ile desteklendiğini vurgulamaktadır. Bu süreçte tercih edilen yiyecekler ile, kalori dengesinin sağlanmasının gerektiğini, film çekimleri sırasında herhangi bir diyet programının uygulanmasının da son derece zor olduğunu belirtilmiştir. Film çekimlerinin yoğun geçmesinin, diyet ve spor programına sadık kalmayı zorlaştırdığını, bu nedenle bu şartlar altında uzun vadeli kilo vermenin ise kesinlikle azmin zaferi olduğunu ifade etmiştir.

Bayi Toplantısı Galasında Dikkat Çekmişti

YouTube video

Büşra Pekin nasıl zayıfladı soruları Bayi Toplantısı filminin İstanbul’daki galasında Büşra Pekin’in aşırı derece zayıflamış bir şekilde kameralara yansımasıyla ortaya çıktı. Bayi Toplantısı filminin galasına çok şık bir şekilde gelen Pekin, incecik görüntüsü ile görenleri kendisine hayran bıraktı. Galada giydiği siyah mini straplez elbise ile Pekin, dikkat çeken görüntüsü nedeniyle galada, adından söz ettiren isim olmayı başardı. Çok Güzel Hareketler serisinde de oyunculuğunun yanı sıra güzel vücut hatları ile adından söz ettirmeyi başarmış olan Pekin, son görüntüsü ile hayranlarının takdirini topladı. Büşra Pekin instagram hesabı üzerinden de zayıf halini gösteren fotoğraflar paylaşmıştı.

Kanal D’de 2.Sayfa Programında Kilo Verme Sürecini Anlattı

Büşra Pekin, Kanal D’nin sevilen yayını 2.Sayfa programında kilo verme sürecinden bahsetmiştir. Kilo verme sürecinin dikkat gerektiren ve sadık kalınması gereken bir süreç olduğundan bahseden ünlü oyuncu, verdiği kilolardan son derece mutlu olduğunu da belirtmiştir. Kilo vermenin kendisini iyi daha hissettirdiğini ve kendisini daha sağlıklı bir vücuda sahip olarak gördüğünden bahsetmiştir.

busra-pekin-nasil-zayifladi-busra-pekin-estetik-yaptirdi-mi

Kendisi, bu sürecin 7 yıllık bir süreç olduğunu, sürecin en başında 6 kilo verdiğini, bu hali ile 1-2 sene yaşadığını, sonrasında da Kolonya Cumhuriyeti filmi için de 3 kilo verdiğini açıklamıştır. Süreç boyunca toplamda 15 kilo vererek amacına ulaştığını belirtmiştir. 15 kilo vermesini “Büyük bir rahatlama olarak” değerlendiren ünlü oyuncu, bu süreçte estetik yaptırıp yaptırmadığı konusuna da açıklık getirmiştir.

Büşra Pekin Estetik Yaptırdı mı ?

Büşra Pekin nasıl zayıfladı sorusuna, vücudunda cerrahi bir müdahalenin olup olmadığı hususunda oyuncu tarafından açıklık getirilmiştir. Büşra Pekin estetik yaptırıp yaptırmadığı konusunda, kilo verdikten sonra alın ile yanak kısmının da zayıfladığını ancak bu bölgelerde herhangi bir çökmenin oluşmadığını, bu nedenle yüzünde herhangi bir estetik olmadığını belirtmiştir. Yüzünde botoks olup olmadığı sorusuna ise, daha önceden botoksu denediğini ancak mimiklerini etkilediği için bu yöntemi artık tercih etmediğini ifade etmiştir.

YouTube video

Kendisinin özel bir saç toplama şekli ile yüzünde sanki botoks varmış gibi bir izlenim meydana getirdiğini, bu yöntemden sıklıkla faydalandığını ve ayrıca, kilo verme sürecinde de son derece sağlıklı bir şekilde beslendiğini açıklamıştır. Kilolu olduğu dönemin aslında sağlık sorunu sayılması gerektiği, imkanı olan herkesin kilolarından kurtulması için mücadele etmesi gerektiğinden de bahsetmiştir. Kendisinin önceki dönemlerde göğüs küçültme operasyonu yaptırdığını, üst kısımdaki dengesizliğin bu şekilde ortadan kalktığını ifade etmiştir.

Büşra Pekin, Çağla İle Yeni Bir Gün Programında Konuyu Aydınlattı

Büşra Pekin nasıl zayıfladı konusu Çağla Şikel’in Yeni Bir Gün programında da konuşuldu. Büşra Pekin, yayın sırasında, kilo verme sürecinde sağlıklı beslendiğini dile getirmiştir. Aynı zamanda, Osman Müftüoğlu’nun da, Pekin’in diyetine yönelik olarak, Büşra Pekin’in et ağırlıklı bir beslenme yöntemini tercih etmemesinin yanlış olduğunu, vücuda protein alımının kesintiye uğramadan devam etmesi gerektiğini ifade etmiştir.

YouTube video

 

Protein alımı ile insülin direncinin tahrik edilmediği için kilo verme sürecinin daha sağlıklı olabileceği belirtilmiştir. İnsülin direncinin, kişinin genetik özelliğine bağlı olduğu ve kesinlikle değişmeyeceği, bu sürecin doğru bir şekilde yönetilmesinin doğru olan zayıflama yöntemi olduğu açıklanmıştır. Kilo vermek isteyenlerin insülin direncini yöneterek kilo vermesi gerektiği de aynı program sırasında Prof. Dr. Osman Müftüoğlu tarafından belirtilmiştir.

Ketojenik Beslenme Yöntemi

Büşra Pekin nasıl zayıfladı ve bu süreçte hangi diyet yönteminin benimsendiği sorusu da ünlü oyuncu tarafından açıklanmıştır. Güzel oyuncu glütensiz beslenmeye dikkat ettiği dönemlerin olduğunu belirtmiştir. Kilo verme sürecinde düzenli olarak spor yaptığını, spor sayesinde metabolizmasının hızlanarak, kalori yakma durumunun tavan yaptığını da ifade etmiştir. Ayrıca ketojenik diyet programlarının bu dönemde olumlu sonuçlar verdiğini, tatlı ve karbonhidrat bağımlılığı olanların bunlara ara vermesinin güzel sonuçlar ortaya çıkaracağını vurgulamıştır.

busra-pekin-nasil-zayifladi-busra-pekin-estetik-yaptirdi-mi

Şeker ve karbonhidrat alımının, kilolu olduğu dönemlerde çok fazla olduğunu, bunun için de çene bölgesinin altında gıdık meydana geldiğini, ancak ketojenik bir beslenme yöntemi sayesinde tatlı isteğinin bir süre sonra azaldığını ifade etmiştir. Bir filme hazırlandığı dönemde ketojenik diyeti denediğini belirten ünlü oyuncu, bu yöntemin kendisinin zayıflamasında son derece faydalı olduğunu da sözlerine eklemiştir.

Gıdık İçin Herhangi Bir Estetik Müdahale Gördü mü?

Büşra Pekin, daha önce sahip olduğu çene altı gıdığı için herhangi bir estetik müdahale yaptırmadığını belirtmiştir. Gıdığını çektiren insanların olduğunu, ancak kendisinin bu yönteme başvurmadığını açıklamıştır. Gıdık bölgesinin zor kaybolan bir bölge olduğunu, ancak yağ düzeyinin azaltılması ile gıdık bölgesinin de zamanla kaybolacağını ifade etmiştir. Kendisinin, diyet programı sayesinde zayıflaması sonucunda gıdığının da yok olduğunu açıklamıştır. İleriki yıllarda kendisinin de sarkan bölgeler için belki estetik yöntemlere başvurabileceğini ancak şu an için ihtiyaç duymadığını da sözlerine eklemiştir.

Ketojenik Diyet Nedir?

Büşra Pekin nasıl zayıfladı sorusunun cevabı ketojenik diyetin sağladığı avantajlarda yatmakta. Büşra Pekin, kilo verme sürecindekilerin ketojenik diyeti uygulayabileceklerinden bahsetmektedir. Son dönemin popüler diyeti olan ketojenik beslenme diyeti, ilk keşfedildiği dönemde sağlık için kullanılmıştır. Sağlık yönünden olumlu faydalar sağlayan diyet, zayıflamak isteyenler için de tercih edilen bir diyet programı halini almayı başarmıştır.

busra-pekin-nasil-zayifladi-busra-pekin-estetik-yaptirdi-mi

Diyet sırasında protein ve karbonhidrat alımı düşük seviyelerde gerçekleşirken yağ alımı daha yüksek seviyelerde gerçekleşmektedir. Karbonhidrat konusunda, diyet tarafından katı kurallar bulunmaktadır. Bu kapsamda; undan üretilen besinlerden ve şekerli gıdalardan kesinlikle uzak durulması gerekmektedir. Diyet, mutlaka bir hekim denetiminde gerçekleştirilmelidir. Diyet sırasında belirli oranlar kullanılmaktadır. Diyet programında belirtilen oranlar; yağ alımının, protein ve karbonhidrat alımları karşısındaki değerini yansıtmaktadır. Bu besin oranları genel olarak şöyledir: 5/1, 4/1, 3/1, 2/1, 1/1.

Oranların pay kısmı yağ miktarını temsil etmektedir. Paydada yer alan değer ise karbonhidrat ve protein toplamını ifade etmektedir. Kişiye özel olarak hazırlanan diyet programında yağ oranının ne olması gerektiği uzman tarafından belirlenmektedir. Yağ içeriğinin yüksek olduğu 5/1 ve 4/1 oranları, yağ değerlerinin en yüksek olduğu ketojenik programı yansıtmaktadır. Yüksek yağ oranlarının yer aldığı programlar uzun dönemde uygulanması oldukça zor olan programlardır. Ketojenik diyet, zayıflama programları arasında önemli bir yere sahiptir. Ünlü oyuncu Büşra Pekin nasıl zayıfladı sorusunun cevabı da ketojenik diyet uygulayarak zayıfladı şeklinde verilebilir.

busra-pekin-nasil-zayifladi-busra-pekin-estetik-yaptirdi-mi

Büşra Pekin’in zayıflama yöntemi ketojenik diyet olarak yansıtılmaktadır. Diyetler farklı şekiller de sağlandığından dolayı kişiler arası tercihler de farklılaşır. Ketojenik Diyet Nedir yazımıza bakarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yoruma kapalı.