10 Denenmiş Yüzden Kilo Verme Yolları Nelerdir?

Yüzden Kilo Verme Yolları Nedir, Nasıl Yapılır?

Yüzden kilo verme eğer vücudunuz zayıf ise oldukça zor olabilir. Çünkü diyet yaparken vücudunuzla doğru orantılı olarak yüzünüz de incelir. Fakat hali hazırda zayıf insanlar için dolgun yanaklarını inceltmek biraz zaman alabilir. Peki yüzden kilo vermenin yolları nelerdir, bu yazıda inceleyeceğiz. Yanaktan kilo verme yolları nelerdir, yüzden nasıl kilo verilir gibi soruların yanıtlarını yazımızdan bulabilirsiniz!

YouTube video

Her ne kadar farklı alanlardan kilo vermek mümkün olsa da bölgesel kilolar verilmesi en zor alanlardır. Gıdık dahil olmak üzere yüzün daha ince görünmesini sağlamak için farklı yöntemlerden faydalanmanız ise mümkündür. Cilt bakımı saç bakımı ve hatta doğru saç modelleri seçilerek oyunlar yaparak daha zayıf görünebilirsiniz. Yüzünün daha ince görünmesini isteyenler ise yüz egzersizleri de yapabilir. Birkaç kez doğru bir şekilde egzersiz yapma ile yüzden kilo verilir.

Yüzden Kilo Verme ve İncelme Mümkün mü?

Yüz nasıl zayıflar diye bir düşünceniz var ise bilmelisiniz ki işe ilk olarak vücut yağlarını vermek ile başlamalısınız. Kilolu biriyseniz zayıfladıkça bedeniniz ile birlikte yüzünüz de incelir. Fakat bedeniniz yeterince inceyse ve yanaklarınız hala dolgunsa da yapılacak birkaç yöntem ile yüzden kilo vermeniz de mümkündür. Ayrıca bu konunun tam tersi olarak bedenim incelsin ama yüzüm dolgun kalsın isteyenler de olabilmektedir.

Siz de yüzden kilo vermek istemiyorum diyenlerdenseniz ve ne yaparsanız yapın yanaklarınız çok çöküyorsa yukarı doğru hareketler ile elmacık kemiklerinize dolgun görüntü verebilirsiniz. Bunun için bazı yüz yogası yöntemleri bulunmaktadır. O da çare etmiyor ve hala çok rahatsız oluyorsanız cerrahi işlemler ile ufak dokunuşlar yardımıyla yanaklarınıza dolgu yaptırmanız da son çare olarak mümkündür.

1- Yüzden Kilo Verme Diyeti

Sosyal medya platformlarında karşınıza çıkabilecek birçok diyet yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan biri de yüzden kilo verme diyeti olabilir. Unutmamalıdır ki bölgesel zayıflamak sadece diyet ile olabilecek bir şey değildir. Elbette ki diyet ile özellikle tuzu ve karbonhidratı azaltarak, bol su tüketerek vücuttaki ödemi atmak ve daha ince görünmek mümkündür. Fakat yeterli değildir, bununla beraber mutlaka egzersiz de yapılmalıdır.

2- Yüzden Kilo Verme Egzersizleri

Yüzden kilo verme için etkili yöntemlerin başında yer alan yöntem de egzersizdir. Yaptığınız diyetin ve bol su tüketiminin yanında yapacağınız doğru egzersizler yüzünüzde gözle görülür bir incelme sağlayacaktır. Yüzden kilo verme egzersizleri birçok farklı yöntem ile mümkündür. Sizin yapmanız gereken yüzünüzün hangi bölgesini inceltmeniz gerektiğini tespit etmenizdir.

10-denenmis-yuzden-kilo-verme-yollari-nelerdir
Yüzden Kilo Verme Yolları Nelerdir?

Yüzden kilo vermek için gerekli olan metotlar ve tüyolar bu yazıda ele alınmıştır. Fakat bazıları da yüzden kilo verme yöntemlerine uymadığı halde, istemese de yüzden kilo verir. Yüzden kilo vermemek için de birtakım yöntemler vardır. Bunlardan biri çok hızlı kilo vermemektir. Çok hızlı zayıflamazsanız yüzünüz de birden çökmeyecektir.

3- Yüz Yogası ile Yüz İnceltme

Yüz yogası ile yüzünüzü inceltmeniz ve şekillendirmeniz mümkündür. Bunun için öncelikle sizin yüz tipinize uygun olan hareketleri saptamanız ve uygulamanız gerekmektedir. Bu yöntem de yüzünüzü inceltmeniz için etkili yöntemlerden biridir. Fakat bu yöntemi bir iki kere uygulamanız yetmeyecektir. Sabırla ve düzenli olarak uygulamanız doğrultusunda istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

10-denenmis-yuzden-kilo-verme-yollari-nelerdir

Bu nedenle bazı sosyal medya platformlarında yüzden kilo vermek ekşi veya yüz zayıflatma ekşi gibi konu başlıkları ile bu konu tartışılmaktadır. Bunların haricinde; yüzüm kilo aldı ne yapmalıyım, yüzümü nasıl inceltirim ve yüzden kilo vermek erkek için mümkün mü gibi sorular da konuşulup tartışılmaktadır.

4- Doğru Nefes Alarak Yüz İnceltme

Yüzden kilo verme için alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekmektedir. Belki de bu işe nefes alıp vermenizi değiştirerek başlayabilirsiniz. Herkes hayatta kalmak için nefes alıp verir fakat çok az kişi doğru nefes alıp verir.

Yüzünüzü inceltmek için gerekli olan nefes alıp verme şekliniz burundan alıp, ağızdan vermektir. Derin nefes aldıktan sonra da yanaklarınızı şişirin birkaç saniye bekledikten sonra ağızdan nefesinizi verin. Bu işlem de yüzünüzü inceltmeye fayda sağlamaktadır.

5- Dudakları Gülümse Pozisyonuna Getirme

10-denenmis-yuzden-kilo-verme-yollari-nelerdir

Gülmenin iyi gelmeyeceği bir şey yoktur diye bir söz vardır. Yüz inceltmeye de iyi gelen gülme egzersizi hem kolay hem de etkili bir egzersizdir. Peki ama nasıl yapılıyor bu gülme egzersizi? Parmaklarınızla yanaklarınızdan tutup iki yana çekin, tüm dişleriniz görünene kadar var gücünüzle çekmelisiniz. Ardından 10 saniye kadar bekleyip bırakın. Günde 30 saniyeden 3 set yapabilirsiniz.

6- Dudak Büzme Hareketi

Bu hareketle dudaklarınızı U harfi söyler gibi büzüp serbest bırakmalısınız. Bu hareketin yüzden kilo verme için etkili bir yöntem olduğu söylenebilir. Fakat bu hareketi yaparken aynı zamanda başınızı yukarı doğru gerdirip gevşetirseniz gıdınız da zamanla yok olacaktır. Hem yanaklar hem de gıdınız için etkili bir yöntem ile yüzünüzü inceltmeniz mümkündür.

7- Sakız Çiğneyin

10-denenmis-yuzden-kilo-verme-yollari-nelerdir

Sakız çiğnemenin diş aralarını temizlemekten tutun da stres atmaya kadar birçok farklı faydaları bulunmaktadır. Fakat çok az bilinen bir diğer faydası da gıdıyı ve çene kemiğinin olduğu bölgedeki yağları eriterek daha ince bir yüz yapısına kavuşmanızdır. Yapmanız gereken tek şey bir sakız alıp çiğnemek, düzenli kullanımda kesin fayda sağlayacak bir metottur.

8- Ağzınızı Açıp Kapatın

Bu metot da yine kolay uygulayabileceğiniz metotlardan biridir. Bu metotta ağzınızı var gücünüz ile açıp durabildiğiniz kadar durup sonrasın ağzınızı kapatmalısınız. Bunu da yine 30 saniyeden 3 set yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek şey ağzınızı açarken tüm yüz kaslarınızın gerildiğini hissetmektir. Eğer hissediyorsanız hareketi doğru yapıyorsunuz demektir.

9- Daha Koyu Renk Allık Kullanın

Her yolu denediniz fakat istediğiniz yüzden kilo verme işlemini gerçekleştiremediyseniz üzülmeyin. Birtakım makyaj hileleri ile yüzünüzü daha ince göstermeniz mümkündür. Bunlardan biri de allık seçimidir. Allığınızı cilt tonunuzdan bir veya iki ton koyu seçerseniz yanaklarınız olduğundan daha ince görünecektir.

10- Makyaj ile Gölgelendirme İşlemi

Allığın dışında gölgelendirme işlemi ile elmacık kemiklerinizi daha dolgun yanaklarınızı daha ince göstermeniz mümkündür. Gölgelendirme işlemi sadece dolgun yanakları ince göstermez, aynı zamanda geniş olan alnınızı daraltmaya veya var olan gıdınızı yok etmeye de yaramaktadır. Aynı zamanda ruj renginizi de daha açık tonlarda tercih ederseniz yüzünüz daha ince görünecektir.

10-denenmis-yuzden-kilo-verme-yollari-nelerdir

Yüzden ya da farklı bölgelerden kilo vermenin temel yolu elbette doğru bir beslenme ve spor alışkanlığından geçmektedir. Beslenme neticesinde vücuda aşırı kalori alımı sağlanır ve sonrasında verilemeyen kilolar oluşmaktadır. Kişilerin bu gibi durumlar karşısında kilo vermesini sağlamak amacıyla besin değerlerini kontrol alması gerekir. Haşlanmış Limon Diyeti ile 1 Ayda 20 Kilo Vermek İster misiniz yazımıza bakarak örnek bir diyet listesi inceleyebilirsiniz.

 

 

Yoruma kapalı.