8 Farklı Çankırı Yemek Yerleri ve Yemekleri

Çankırı’ya herhangi bir sebep için gidenler ilk olarak Çankırı yemek yerleri ve Çankırı’da gezilecek yerler konusunda uzun uzun araştırmalar yapmaktadır. Biz de sizler için bu yazımızda Çankırı’da ne yenir Çankırı lezzet durakları ,Çankırı Çerkeş Yöresel Yemekleri , Çankırı Sefer Usta , Çankırı’nın Neyi Meşhur gibi soruların cevabını vermeye çalıştık.

YouTube video

Çankırı Yemek Yerleri , Çankırı’da Ne Yenir ?

Bir yere gezmek için ya da başka bir sebep ile gittiğimizde öncelikli olarak aklımıza  yemek yerleri ya da o bölgeye ait yöresel yemekler gelmektedir. Biz de bu nedenle Çankırı’ya yolunuz düştüğü takdirde yemek konusunda size yardımcı olması amacı ile bu yazıyı hazırladık. İşte en güzel Çankırı yemek yerleri

1 – Çankırı Canoğlu Pastanesi

kolay-diyet-listesi-cankiri-yemek-yerleri-ile-lezzetli-bir-geziye-hazir-misiniz

Burası daha çok yemekten sonra, üzerine tatlı bir şeyler yemek isteyenlerin tercih ettiği şehrin ünlü mekanlarından biridir. Minyatür saat kulesinin bulunduğu sokakta bulunan pastane en çok da kumpiri ile meşhurdur diyebiliriz. Menüyü elinize aldığınız zaman tatlı seçiminde biraz zorlanabilirsiniz. Çünkü çok fazla çeşit bulunmaktadır. Daha önce hiç tatmadığınız tatlıları denemenizi tavsiye ederiz.

2 – Çankırı Derya Lokantası – Sefer Usta’nın Yeri

Çankırı yemekleri

Bu lokantayı ararken biraz zorlansanız da tüm yemeklerinden çok memnun kalacaksınız. Fakat Google Maps aracılığı ile daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Google Maps üzerinden arama yaparken Derya İskender şeklinde arama yaparsanız çok daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Dış görünüşü ya da içi biraz salaş bir görünüme sahip olsa da yemekleri konusunda oldukça iddialı bir mekan diyebiliriz.

Güveci ya da sarımsaklı eti ile sizlerden tam not alacağına eminiz. Servis ile beraber cacık da gelmektedir. Cacık sirkeli olduğu için size biraz farklı gelebilir fakat alıştıktan sonra bu tadı seveceksiniz.

3 – Eyüpoğlu Kebap Çankırı

kolay-diyet-listesi-cankiri-yemek-yerleri-ile-lezzetli-bir-geziye-hazir-misiniz

Çankırı yemek yerleri denildiği zaman şüphesiz ilk akla gelen mekan olan Eyüpoğlu Kebap ailecek gidilebilecek çok başarılı mekanlar arasında yer almaktadır. Üstelik vejetaryen ve vegan seçenekleri bulunması da müşterilerden tam not almasının sebeplerinden biridir. Ayrıca glütensiz seçenekler de bulunmaktadır. Güler yüzlü çalışanları ve hızlı servisi de tercih edilmesinin ana sebeplerinden bir tanesidir. Sizin de yolunuz bu şehre düşerse uğrayabilirsiniz.

4 – Kurt Kardeşler Restaurant

Kurt Kardeşler Restaurant da şehrin en ünlü mekanlarından biridir. Burada kahvaltı, öğle yemeği ya da akşam yemeği öğünlerinizi yiyebilirsiniz. Ailecek gidilip güzel bir akşam yemeği geçirebileceğiniz mekanlardandır. Çok büyük bir yer olmamasına rağmen damat zevkinize göre yemek bulacağınıza eminiz.

5 – Çankırı Yemek Yerleri , Nur Pastanesi

kolay-diyet-listesi-cankiri-yemek-yerleri-ile-lezzetli-bir-geziye-hazir-misiniz

Çankırı’nın bir diğer ünlü mekanlarından olan Nur Pastanesi’nin en çok dondurmasının meşhur olduğunu söyleyebiliriz. Burada dondurmanın tüm çeşitlerini bulabilirsiniz. Ulaşımı da oldukça kolay olan bu yere mutlaka uğramalısınız.

6 – Osman Usta’nın Yeri

İstanbul yolu üzerinde bulunan Osman Usta’nın Yeri isimli mekan Çankırı’ya gidildiği takdirde uğranması gereken yerler arasındadır. Ailecek gidilebilecek olan bu yere gittiğinizde ilk olarak hijyen hususunda çok dikkatli bir yer olduğunu fark edeceksiniz.

7 – Gökmen Çiftliği Et Market & Et Mangal

kolay-diyet-listesi-cankiri-yemek-yerleri-ile-lezzetli-bir-geziye-hazir-misiniz

Mekan biraz küçük olsa da yemekleri oldukça lezzetlidir. Bu nedenle Çankırı yemek yerleri denildiği zaman birçok kişi tarafından tavsiye edilmektedir. Siz de buraya giderek kuzu şiş deneyebilirsiniz.

8 – Şefkat Restaurant

Çankırı küçük bir şehir olduğu için yemek konusunda da tercih edebileceğiniz çok fazla alternatif bulunmamaktadır. Çok az seçeneğin arasında en çok tercih edilen mekanlardan biri de Şefkat Restaurant’tır diyebiliriz.

Yazımızı beğendiyseniz Nefis Çatalca Yemek Yerleri! konulu yazımıza da göz atabilirsiniz.

Yoruma kapalı.