CNC Jant Boyama İşlemi Nasıl Yapılır?

CNC jant boyama işlemi günümüzde birçok kişi tarafından merak edilen ve en fazla yaptırılan işlemlerden biridir. Özellikle jant üzerindeki kötü görünümden tamamen kurtulmaya yarayan CNC jant boyama işlemi çokça tercih edilen bir uygulamadır.

Peki, CNC jant boyama nasıl yapılır, CNC jant boyama fiyatları nedir, CNC jant boyama Ankara dahil diğer illerde yaptırılabilir mi? Burada yer alan sorular başta olmak üzere daha fazla bilgi almak için aşağıdaki başlıklara göz atabilirsiniz.

dr-jant-ankara-jant-boyama-cnc-jant-boyama

Cnc Jant Boyama Nedir?

Jant CNC işlemi araba jantlarının ilk günkü gibi tertemiz ve yeni olmasını sağlayan işlemler bütünüdür. CNC makinasında polisaj yapılarak çift renk görünümü sağlanarak boyanmasına CNC jant boyama denir. Bu işlem sırasında jantın dış yüzeyinde yer alan çizikler dahil tüm deformelerde kolayca giderilmiş olur.

Jant boyama işlemi temiz bir yüzeye yapıldığından mutlaka işlem öncesinde jantın yüzeyinde hiçbir kir kalmamalıdır. Bu önemli noktaya dikkat edilerek jantların boyanmasına geçilmesi sağlıklı olacaktır.

ankara-jant-boyama-cnc-jant-boyama

Cnc Jant Boyama Nasıl Yapılır?

Jant boyama işlemi profesyonel kişilerin %100 başarı sağladığı bir işlemdir. Jantların CNC yöntemi ile boyanması da profesyonellik gerektirdiğinden mutlaka bu işte tecrübeli olan kişiler tarafından yapılmalıdır.

Çok merak edilen CNC jant boyama adımları ise şu şekildedir:

  • Öncelikle arabanın jantı sökülür.
  • Sonrasında kumlama işlemine geçilir.
  • Kumlama aşamasında jant boyasız hale getirilir ve ihtiyacı olan parçalara macun çekilir.
  • Sürülen macun zımparalanır.
  • Buraya kadar yapılan işlemlerin ardından astar atma işlemine geçilir.
  • Ardından astar zımparalanır.
  • İhtiyacı olan yerlere yoklama macunu çekilir.
  • Son işlem boya atılıp, üzerine vernik çekilir.

Üstte yer alan işlem adımları takip edilerek kısa sürede CNC jant boyama işlemi sonlandırılmış olur. Tüm bu işlemler özel CNC makinelerinde ya da mobil CNC boyama makinelerinde yapılarak boya işlemi son bulur.

YouTube video

Cnc Jant Parlatma Nasıl Yapılır?

CNC jant parlatma işlemi özel olarak polisaj işlemi ile gerçekleştirilir. Jantın dış yüzeyinde zamanlama deformeler ve çizikler oluşur. Bu durum kötü görünüme ve aracın eski görünmesini sağlar. Fakat CNC jant parlatma işlemi ile bu durum kolayca giderilir ve aracın jantları modern bir görünüme kavuşur. CNC jant parlatma ve boyama işlemlerinde araç sahibine de işlem sonuna kadar jant ve lastik verilir.

CNC jant parlatma işlemi profesyonel bir işlem olup, tecrübe gerektirir. İşlem öncesinde mutlaka jantın temizliği iyice yapılmalıdır. Sonrasında jantın kurulanması ve tamamen temizlenen jantın üzerine polisaj malzemesinden kaplama ve parlatma işlemi uygulanmalıdır. Bu işlemler sonrasında cila yapılarak jantın parlaklığı sabitlenir.

cnc-jant-boyama-islemi-nasil-yapilir-2

Cnc Jant Tamiri Hangi Durumlarda Yapılır?

Zarar görmüş ya da kırık olan jantların tamiri CNC ile çok kolay yapılabilmektedir. CNC Jant boyama Ankara servisleri başta olmak üzere sanayi sitesi içinde yer alan birçok jant tamircisinde bu işlem yapılabiliyor. CNC makinelerinde bu işlem çok kısa sürelerde gerçekleştirilir ve müşteriye jant teslim edilir.

Jant tamiri aracın kullanımı sırasında yoldan veya herhangi bir kazadan kaynaklı olarak hasar gören jantlar için yapılır. Yolculuk esnasında çok tehlikeli sonuçlara neden olabilecek jant hasarları kısa sürede tamir edilmelidir. Ayrıca çizilen, ezilen veya kırılan jantlar otomobilin dış görüntüsünde de çok kötü görünüme sebep olur. CNC jant tamiri ile kısa sürede bu kötü görünümden kurtulabilirsiniz.


Editörün Önerisi : 2022 Tül Perde Modelleri


Cnc Jant Onarımı Fiyatları Ne Kadar?

CNC jant boyama fiyatları ve onarım için istenilen fiyatlar bu işlemi yaptıracak olan herkes tarafından merak ediliyor. Özel bir uygulama olan CNC ile jant boyama işlemi için fiyatlar da bazı kriterlere göre değişmektedir.

CNC boyama fiyatları için kesin bir fiyat bilgisi vermek mümkün değildir. Bunun nedeni üstte de belirttiğimiz gibi bazı kriterlere göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Başta jant ölçüsü, işlemin yapılacağı yer ve kullanılacak malzeme kalitesi fiyatlandırma üzerinde çok etkilidir. Bu nedenle kesin bir fiyat bilgisi almak için mutlaka jant boyama ve onarım yapan yerlere gidilerek görüşülmelidir.

YouTube video

Elektrostatik Jant Boyama Fiyatları Nedir?

Jant onarım merkezi içinde elektrostatik boyama işlemi başta olmak üzere daha birçok işlem yapılabilir. Bu işlemi yapan sanayi sitesinde yüksek teknoloji kullanarak kollu jantların orjinal ve kaliteli malzemelerle boyanması sağlanır.

Jant boyama işlemi aslında kuru bir kaplama uygulamasıdır. Öğütülmüş reçine, hammadde ve pigmentler boyanacak alana püskürtülür. Elektrostatik toz boyama yani kaplama işlemi çok daha sağlıklı olup, solvent içermez. Çok sağlıklı olan bu uygulama ile aracın jantları çok kısa sürede boyanır ve ilk günkü gibi güzel bir görünüme kavuşur.

Elektrostatik jant boyama fiyatları günümüzde en fazla merak edilen konuların başında gelmektedir. Çoğu kişinin tercih ettiği bu uygulama sayesinde otomobillerin jantları temiz ve parlak bir görünüme kavuşur. Fiyat olarak uygulama yapılacak jant bilgisine ihtiyaç duyulur. Ayrıca bunun yanında kullanılacak boya malzemesi ve kalitesi de fiyatı belirleyen en büyük kriterlerdir.

Kaynak : Ankara Jant Boyama

Yoruma kapalı.