En Güzel Tül Perde Modelleri 2022

Tül Perde Fiyatları Ne Kadar?

Tül perde modelleri ile evinize şıklık katmaya ne dersiniz? Birbirinden farklı ve modern tül perdeler ile dilediğiniz dekorasyon artık evinizde!

Günümüzde perde modelleri arasında çeşitlilikten bahsedilmektedir. Sektörde oluşan gelişmeler ile birlikte firmaların sunduğu modeller giderek artmaktadır. Bu durum, kişiler için avantaj olduğu gibi dezavantajlar da sunmaktadır. Zira tül perde seçimi de bir yerde zor yapılır.

Halbuki tül perde modelleri arasında seçiminizi yapmanız için dikkat etmeniz gereken ilk unsur kaliteli bir firma ile çalışmaktır. Firma seçimini doğru yaptıktan sonra dilediğiniz perde hangi model olursa olsun %100 kaliteyle evlerinizi süsleyecektir.

En Son Çıkan Perde Modelleri Neler?

Çocuk odası, yatak odası ya da salonlarda farklı tül perde modelleri kullanılmaktadır. Ürünleri kullanacağınız alana ve dekorasyon hedefinize bağlı olarak seçebilirsiniz. İncelendiğinde tül perde adına çeşitli modeller bulunmaktadır. 2022 sezonunda en sık tercih edilenler:

A- Fransız Tül Perde Modelleri

tul-perde-modelleri
Tül Perde Modelleri

Fransız perde modelleri düz tül perde kategorisine göre daha alımlı modeller isteyenleri memnun ediyor. Tül üzerine yapılan Fransız tül perde ekru ve simli işlemleri bulunmaktadır. Buna Fransız dantelleme adı da verilmektedir.

B- Keten Tül Perdeler

tul-perde-modelleri

Uzun süreli kullanım arayanlar için özel üretilmiş tül perde modelleri arasında yer alır. Keten tül perdeler uzun yıllar size yardımcı olacaktır. Bununla birlikte kullanım kolaylığını da barındırır. Zira bu perdeler herhangi bir şekilde ütüleme istemez.

C- Etek İşlemeli Tül Perdeler

tul-perde-modelleri

Tül perde modelleri arasında hareketlilikten yana olanların bir diğer tercihi de etek işlemeli modeller olmaktadır. Etek işlemeli tül perde modellerini özellikle boydan boya perde kullanımı sırasında tercih edebilirsiniz. Yere değdiği kısımda oluşturulan özel işlemeler sayesinde daha şık ve modern bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bu perdeleri aynı zamanda fon perdeler ile de kullanabilirsiniz.

D- Kırçıllı Tül Perdeler

tul-perde-modelleri

Kırçıllı modeller, tül perde çeşitleri arasında dokusuyla ve görünümüyle ayrılmaktadır. Bembeyaz tül görünümünden ziyade daha çok ekru ve krem renkleriyle bulunurlar. Kırık beyaz rengiyle de sık üretim yapıldığı görülmektedir. Kırçıllı denmesinin sebebi dokusunda minik çizgilerden oluşup düz tül perde görünümünü ortadan kaldıran modellerin olmasıdır.

E- Zırh Tül Perdeler

tul-perde-modelleri

Zırh modelleri, beyaz ya da ekru renk dikey tül perde üzerine yapılmış ince yollarla elde edilmiştir. Perde uzaktan bütün halde görülse de elinize aldığınızda ince dikey birçok çizgiden oluştuğunu göreceksiniz. Farklı tül perde modelleri arayanlar tarafından ince ve zarif bu modeller tercih edilir. Çizgili tür perde arayanlar PerdeOutlet sayfasına göz atabilir.

F- Örme Tül Perdeler

tul-perde-modelleri

Örme tül perde desenli tül perde kategorisi arasında yer almaktadır. Sadelikten yana olmayanların genellikle örme tül modellere göz attığı görülmektedir. Tül üzerine yapılmış özel işlemeler ile hareketlilikten yana olanlara tercih olarak sunulur. Fiyatlandırma bazında büyük bir değişim olmaz fakat kullanım sırasında aynı kolaylığı sunduğu da belirtilebilir.

Salon Tül Perde Modelleri Nasıl Seçilmeli?

Tül perde kullanımı genellikle salonlar için tercih edilmektedir. Salonda kullanılacak tül perde seçiminde ise dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunur. Eğer henüz kararınızı vermediyseniz, bahsedilecek adımları izleyerek seçiminizi daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

1- Tül perde modelleri uzunluğunu düşünün.

Uzunluk ilk etapta seçim adına kısmen kolaylık sağlar. Her ne kadar, tül perde boyutları dileğiniz doğrultusunda tüm modellerde ayarlanabilse de modelden modele uygunluğu değişir. Örneğin, etek işlemeli modeller genelde yere kadar uzanan alanlar için önerilir.

tul-perde-modelleri

2- Salonunuzun boyutunu saptayın.

Perde kullanımı çoğu zaman güneş ışığının gelmesini engellememek fakat mahremiyet koruması sağlamak için tercih edilir. Ancak dekorasyon sırasında kullanımına göre salonunuzu daha büyük, küçük ve ferah göstermek gibi etkileri vardır. Salonunuza göre tercihlerinizi daraltabilirsiniz.

3- Dekorasyona uyumunu ayarlayın.

Genel dekorasyona uyum sağlaması adına diğer eşyalarınızla birlikte bir bütün halinde planlama yapmanız gerekir. Özellikle tül perde modelleri kadar aynı zamanda renk seçimi konusunda da rahatlık sunar. Eğer karışık ve hareketli bir dekorasyonunuz varsa daha sade tül perdeler seçerek doğru adım atabilirsiniz.

Salon Tül Perde Modelleri Fiyatları Ne Kadar?

Firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Tül perde modelleri de içerisinde fiyat olarak ayrılır. Eğer siz de tül perde modelleri 2021-2022 sezonundan uygun fiyatlarla faydalanmak isterseniz, PerdeOutlet tercihiniz olabilir. Metrekare başına uygun hesaplamalar, rahat kullanım ve %100 kalite adına hemen sepetinize ekleyerek sipariş verebilirsiniz.

Yoruma kapalı.