Cocostar Kilo Aldırır Mı?

0 925

Hindistan cevizi ile çikolata uyumunun güzel bir örneği olan Cocostar, çikolata severlerin gözbebeğidir. Kilo alımından korkuyor ya da sağlığınızın peşinde koşuyorsanız, Cocostar tüketimini azami ölçüde tutmanız gerekmektedir.

Bu durum sadece Cocostar için geçerli değil tüm hazır paketli gıdalar için geçerlidir. Market ya da bakkal raflarından kolaylıkla edineceğiniz bu gıdaların paketleri üzerindeki bilgileri okumadan tüketmemekte fayda vardır.

Cocostar ile Bedenimize Giren Besinler Nelerdir?

Hindistan cevizi dolgusunun içeriği; Kıyılmış hindistan cevizi %28,7 (sülfit içerir), glikoz şurubu, şeker, nem verici (gliserol), aroma verici, bitkisel yağ (palm), emülgatör (bitkisel yağ asitlerinin mono ve digliseritleri), tuz, kıvam arttırıcı (ksantam gam), aroma vericiler bulunur.

Sütlü çikolata kısmında ise; Şeker, kakao yağı, tam yağlı süt tozu, kakao kitlesi, yağsız süt tozu, emülgatörler (soya lesitini, amonyum fosfatidler), aroma vericiler bulunur.

Cocostarın %64,5’i Hindistan cevizi dolgusundan oluşurken; % 35,5’i sütlü çikolatadan oluşmaktadır.

Cocostar Diyette Tüketilir mi?

Diyetlerde hazır gıdaların yeri pek yoktur. Özellikle kalori değeri yüksek sütlü çikolatalar yerine bitter çikolatayı tercih etmek uzmanlarca dile getirilen bir öneridir.

Cocostar 28 gramlık paketlerde satılmaktadır. Bu küçük paketin kalorisi 148 kaloridir. Eğer diyet programındaysanız arada kendinizi şımartarak bir adet Cocostar kaçamağı yapabilirsiniz. Ya da tercihinizi aynı kalori değerindeki daha besleyici gıdalardan yana kullanabilirsiniz.

Diyet Süresince Çikolata Tüketmek İsterseniz

Aldığınız kilolardan kurtulmak istiyorsunuz, yediklerinize dikkat ediyorsunuz ama dinmek bilmeyen tatlı krizleriniz yüzünden mutsuzluğunuz tavan yapmış durumda. Böyle zamanlarda uzmanların önerisi tercihinizi hafif sütlü tatlılardan yana kullanmanız. Fakat siz çikolata severlerdenseniz küçük bir parça bitter çikolata yemeniz sorun teşkil etmez. Hatta faydalarını düşünecek olursak size iyi gelecek ve açlık krizlerinizi azaltacak bir öğün olarak önerilebilir.

Cocostar lezzeti ile tutkunu olacağınız bir atıştırmalıktır. Fakat fazlaca tükettiğiniz takdirde kilo alımını destekleyecek bir gıdadır. Yani Cocostar kilo aldırır mı? sorusunun cevabı kontrolsüz yediğiniz müddetçe ”Evet” olacaktır.

Cocostar gibi sevilen atıştırmalıkları illaki tüketmek istiyorsanız, günlük almanız gereken kalori miktarı dışına çıkmadan bazı gıdalardan feragat ederek tüketebilirsiniz. Eğer şeker hastasıysanız, bu tarz gıdalardan uzak durmak sağlığınız açısından kıymetlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.