Deniz Seki Nasıl Zayıfladı? İşte, Güzel Sanatçının Mucize Sırları!

Deniz Seki aldığı kilolardan çok kısa sürede kurtularak eski formuna ulaşmayı başardı. Hal böyle olunca ünlü sanatçının nasıl kilo verdiği de merak konusu oldu. Sanatçı 2 aylık bir sürede kilo vererek 38 bedene ulaştı. Ünlü sanatçı verdiği kiloların sebebini her gün düzenli olarak yaptığı yürüyüşlere borçlu olduğunu belirterek uyguladığı diyet programının da öneminden bahsetti.

Deniz Seki Nasıl Zayıfladı? İşte, Güzel Sanatçının Mucize Sırları!
Deniz Seki Nasıl Zayıfladı? İşte, Güzel Sanatçının Mucize Sırları!

Diyetisten Bahar Aktan tarafından hazırlanan beslenme programı ile kilolarına veda ettiğini de belirtti. Beslenme programında, sanatçının günlük iş performansını etkilemeyecek bir liste yer aldı. Günlük enerji düzeyini koruyarak özel bir liste hazırlandı. Sanatçı, beslenme programına harfiyen uyarak günlük yürüyüş aktivitelerini de aksatmadı. Ünlü sanatçı bu süreçte alkali diyet uyguladı.

Deniz Seki Alkali Diyeti Sırasında Nelere Dikkat Etti?

Deniz Seki Nasıl Zayıfladı? İşte, Güzel Sanatçının Mucize Sırları!

Deniz Seki son hali ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Ünlü sanatçı, diyetinin katı bir programa sahip olmadığını ifade etmiştir. Ana öğünün yanı sıra çok sayıda ara öğün yaptığını belirtmiştir. Ana öğünde sebze ve protein yemeklerine ağırlık verildiğini ve haftanın bir günü de özel bir detoks programının uygulandığını açıklamıştır.

Deniz Seki Nasıl Zayıfladı? İşte, Güzel Sanatçının Mucize Sırları!

Haftanın yalnızca bir günü yapılan bu detoks, meyve ve sebzeden oluşmaktadır. Detoks için tüketilen yiyecekler her hafta değişiklik göstermektedir. Hatta kilo kaybının yüksek düzeyde gerçekleşmesi, bazı firmaların, sanatçı üzerinden sahte reklamlar yapmasına yol açmış durumdadır.

Ünlü Sanatçı Diyet Programını Nasıl Uyguladı?

Deniz Seki Nasıl Zayıfladı? İşte, Güzel Sanatçının Mucize Sırları!
Deniz Seki Nasıl Zayıfladı? İşte, Güzel Sanatçının Mucize Sırları!

Deniz Seki, özel bir diyet programı uygulayarak fazla kilolarından kurtuldu. Sanatçının bu süre boyunca uyguladığı diyet, özel bir programa sahip olan alkali diyet olmuştur. Diyet sayesinde vücuda alkali özelliğe sahip besinler sokulmalıdır. Bu durum kalori yakmayı da kolaylaştırmaktadır. Diyetin amacı vücutta yer alan tüm sıvılarda pH değerini dengelemektedir.

Deniz Seki Nasıl Zayıfladı? İşte, Güzel Sanatçının Mucize Sırları!

Bu sıvılara kan ve idrar da dahil olmaktadır. Diyet sırasında pH değerinin 7,3 ya da 7,4 aralığında olması gerekmektedir. Diyetin kilo verme dışında sağlık sorunlarına da çözüm olduğu bilinmektedir. Diyet; hiper tansiyon sorunları, kanser, kalp rahatsızlıkları ve diyabetin çözümünde de yardımcı olmaktadır. Bazı uzmanlara göre bu diyet programının sağlık üzerinde olumlu etkisi olduğuna dair somut bir verinin olmadığı da savunulmaktadır.

Alkali Diyet Nedir ?

Alkali Diyet Nedir

Herhangi bir şey tüketildiğinde vücudun kalori ihtiyacı için bu besinlerin yakılması gerekmektedir. Gıdalar yanma işlemine tabi olduğunda kül kalıntısı da ortaya çıkmaktadır. Vücudun asit durumunu, yanma işleminden sonra geriye kalan kül kalıntısı etkilemektedir. Diyet sistemine göre yiyecekler bazı gruplara ayrılmaktadır. Besinler nötr, alkali ve asidik özelliklere sahip olmaktadır. Alkali olan besinler sebze, fındık, meyveler, baklagiller olarak yer almaktadır.

Alkali Diyet Nedir

Asidik olan besinler; kümes hayvanları, et ürünleri, balık, buğday, süt ürünleri, işlenmiş gıdalar olarak belirtilmektedir. Diyet sırasında dikkat edilmesi gereken bazı besinler bulunmaktadır. Limon ve süt tüketimi dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Çünkü süt ve limonun tüketim öncesinde ve sonrasında besin grubu değişimi gerçekleşmektedir. Diyet sırasında yiyeceklerin asiditesine göre besin seçimi yapılmaktadır. Diyette pH değerine göre yapılan seçimler kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır.

Alkali BESLENME

Alkali BESLENME ile vücut, kısa sürede alkali duruma geçmektedir. Vücudun bu duruma geçtiğini anlamak için testler yapılabilmektedir. Beslenme sonucunda kan değerleri pH değerini etkilememektedir. Asidite yalnızca idrar ve tükürük üzerinde yapılan testlerle anlaşılabilmektedir.

Alkali Diyet Nasıl Uygulanır ?

Deniz Seki Nasıl Zayıfladı
Deniz Seki Nasıl Zayıfladı

Deniz Seki tarafından uygulanan alkali diyet sırasında akşam saat sekizden sonra herhangi bir şey yiyip içmemek gerekmektedir. Sabah kahvaltısında belirtilen yiyeceklerden istenildiği kadar yenilmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Kahvaltıda lor peynir ve yeşillikler ağırlıklı olarak tüketilmektedir. Öğle yemeğinde de yemek ölçüsünün sınırı bulunmamaktadır. Bu öğünde çorba ve baklagillerin tüketimi önemli olmaktadır. Diyet sırasında asiditesi yüksek olan besinlere dikkat etmek gerekmektedir.

Yoğurt, dana eti, kepekli gıdalar ve beyaz ekmek asiditesi yüksek olan yiyecekler arasında yer almaktadır. Diyet sırasında vücudun alkali yapılmasına çalışılmaktadır. Diyet sırasında vücudun alkali bir hale getirilmesi için alkali olan yiyeceklerin tüketilmesine önem verilmektedir. Vücut asidik bir hale gelirse hastalıklara açık hale gelmektedir. Bu nedenle asiditesi yüksek olan yiyeceklerden uzak durulması gerekmektedir.

Asiditesi Yüksek Olan Yiyecekler

Limonata Nasıl Yapılır

Deniz Seki tarafından uygulanan alkali diyeti sırasında yüksek asidikte olan yiyeceklerden kaçınılmıştır. Diyet sırasında yüksek asidikte olan ve uzak durulması gereken yiyecekler şunlardır:

Kakao, yapay tatlandırıcılar, sığır eti, beyaz un, kızartmalar, şekerli yiyecekler, dondurma, şerbetçi otu, soya fasulyesi, tuz, ceviz, fındık, şarap, yoğurt, maya, kakao, esmer şeker, şerbetçiotu, likör, reçel.

Yüksek Alkali Olan Yiyecekler

Kuru Soğanın Faydaları Sağlık Üzerinde Nelerdir?

Alkali diyet sırasında alkali olan yiyecekler diyet programında bulunmaktadır. Yüksek alkali olan yiyecekler genel olarak şunlardır:

Karbonat, mercimek, soğan, ananas, şeftali, ahududu, tatlı patates, mandalina, karpuz, deniz yosunu olarak belirtilebilmektedir. Ayrıca orta derecede alkali olan yiyecekler de; kayısı, roka, elma, kuşkonmaz, brokoli, taze fasulye, kestane, brokoli, sarımsak, narenciye, kavun, havuç, kivi, kırmızı biber ve diğer bazı besinlerdir.

Örnek Alkali Diyet Listesi

Alkali Diyet Nasıl Uygulanır

Deniz Seki tarafından uygulanan diyete örnek olabilecek bir program şöyledir:

Sabah uyandıktan sonra 2 bardak alkali su içilmelidir.

Kahvaltı

 • 2 dilim keçi peyniri,
 • yulaf kullanılarak hazırlanan omlet,
 • yeşillik ve salatalık,
 • çeyrek dilim avokado ve limon ile hazırlanan sos,

Ara Öğün

 • 2 dilim ananas ya da 1 tane şeftali,
 • 2 bardak alkali su ve
 • 1 bardak yeşil çay

Öğle Yemeği

 • ızgara tavuk,
 • brokoli ve haşlanmış kuşkonmaz,
 • 1 porsiyon glütensiz makarna,

Ara Öğün

 • 1 tane yeşil elma ya da armut,
 • 2 bardak alkali su ve
 • 1 bardak kadar maden suyu,

Akşam Yemeği

 • Zeytinyağlı sebze yemeği ve yeşilliklerle dolu salata,

Ara Öğün

 • 6 adet badem,
 • 1 bardak yeşil çay ve
 • 2 bardak alkali su tüketilmelidir.

Alkali Diyet İle Kaç Kilo Verilebilir ?

sağlıklı diyet listeleri

Alkali diyet sonucunda 1 ayda 7 kilo verilebilmektedir. Bu diyetin günlük yarım saatlik fiziksel bir egzersizle desteklenmesi diyetin etkisini artırmaktadır. Asiditesi yüksek olan besinlerin tüketimine dikkat edildiğinde diyet, sağlıklı bir şekilde devam edecektir. Deniz Seki tarafından yapılmış olan ve kendisinin kısa sürede zayıflamasına yol açan diyet programı alkali besinler tüketilerek uygulanabilmektedir.

Yoruma kapalı.